سبک‌زندگی - اخبار کلی
اخبار کلی
مراقب آسیب‌های بیکاری باشیم
تاکنون در خانواده یا نزدیکان خود با فرد بیکار یا کم درآمد مواجه شده‌اید؟ آن‌هایی که حقوق کافی برای یک زندگی با رفاه متوسط را ندارند یا آن‌هایی که به کل بیکار هستند و درآمد مناسبی برای گذران زندگی ندارند؟ چنین افرادی قابل ترحم هستند و اگر به زودی برای شرایط خود فکر مناسبی نکنند در لیست کمک‌های مردمی و خیرین قرار می‌گیرند. افراد بیکار با مشخصات کمابیش یکسانی که در جامعه دارند به خوبی قابل شناسایی هستند.
مهارت‌های کم هزینه، اما پرسود برای موفقیت
شما یک فرد با استعداد هستید؟ از کی متوجه این استعداد شدید و سعی بر آن داشتید که در جهت پرورش آن گام بردارید؟ شما استعدادتان در زمینه هنر است یا صنعت؟ از بچگی مدام دنبال نقاشی کشیدن بوده‌اید و همه شما را با استعداد خطاب کرده‌اند؟ یا از آن بچه‌هایی بودید که همیشه عشق آچار و لوازم فنی داشته و دیگران را به تحسین واداشته‌اید که شما را مهندس خطاب کنند؟
همه چیز دست خود شماست
آیا شما همیشه دنبال نیمه خالی لیوان می‌گردید؟ آیا در هر پدیده‌ای اول نقاط منفی و تیره را می‌بینید یا نقاط روشن هم مد نظرتان هست؟ می‌خواهید کاری را شروع کنید و برای آن تردید دارید. آیا نقاط روشن و نکته‌های مثبت شما را به انجامش تشویق می‌کند یا احتمالات منفی شما را از آن تصمیم بر حذر می‌دارد؟
نگاهی به برخی فرمول‌های موفقیت
جالب‌ترین اعتیاد می‌تواند اعتیاد به موفقیت باشد. آدم‌های موفق نمی‌توانند دل از موفقیت بکنند و اتفاق‌های خوب مدام برای‌شان رخ می‌دهد و گاهی ما آن‌ها را در پیرامون‌مان خوش شانس می‌خوانیم.
«هیچ کس کامل نیست» را بخوانید
آیا شما یک فرد انتقاد‌پذیر هستید؟ اگر کسی از راه رسید و در مورد پوشش یا رفتار شما نقدی داشت، بی‌غرض آن را می‌پذیرید و در رفع آن معایب می‌کوشید یا در مقابل آن گارد گرفته و بیشتر روی آن نقد‌ها پافشاری می‌کنید؟
نگاهی به آسیب‌های زندگی کردن برای دیگران
آن عادت‌هایی که موجب می‌شود خود را نادیده بگیرید تأمل کرده و بازنگری کنید، اگر دل‌تان می‌خواهد صبح‌ها در یک باشگاه ورزشی ثبت نام کنید، اما در آن ساعت خواب کودک‌تان بهم می‌ریزد با همسرتان مشورت کرده و راهی برایش پیدا کنید. اگر گاهی دل‌تان اندکی تنهایی خواست، درخواست کنید برای مدت کوتاهی مسئولیت شما را بر عهده گرفته و اجازه بدهند شما اندکی با خودتان تنها بمانید. خلوت با خودتان کمترین حقی است که می‌توانید برای خود قائل شوید. تمرین کنید برنامه‌های مورد علاقه خود را در برنامه روزانه بگنجانید
اهمیت نیت خیرخواهانه در کمک‌های انسان‌دوستانه
بی‌تردید اعمال در قالب همیاری و مساعدت‌ها زمانی به حالت ماندگار و درازمدت درمی‌آید که به صورت اصولی و حسابگرانه و عقلانی و خداپسندانه و فارغ از هر گونه تظاهر و اعمال اجباری از طرف دیگران باشد. تا آنجا که اعمال فداکارانه و دستگیری از نیازمندان به صورت عرفی و شرعی در دین اسلام و قرآن و توسط ائمه و بزرگان دین سفارش شده است. طبق فرمایش امام علی (ع) کمک و مساعدت برای نیازمندان باید به دور از هر گونه ریا و تظاهر و با اخلاص و خلوص نیت همراه باشد.
زندگی در عصر کووید ۱۹
حفظ حریم خانه و منزل در همه جنبه‌ها امری ضروری است، اما اگر در جهان‌بینی نگاه گسترده‌تری نسبت به محافظت از حریم و سلامت همنوعان نداشته باشیم، کاری نیمه تمام و بیهوده انجام داده‌ایم و این ناتمامی به شکل چرخه وارد حصار زندگی خودمان می‌شود.
هیجانی طبیعی که باید کنترل شود
اولین و مهم‌ترین مسئله در رابطه با خشم این است که وقتی احساس شدیدی مانند خشم یا غم را تجربه می‌کنیم، به نظرمان می‌آید این احساس تمام نمی‌شود، اما هر هیجانی به پایان می‌رسد
بخشش و مدارا ریشه در فرهنگ ایرانی اسلامی دارد
از قدیم گفته‌اند اگر می‌خواهی کسی را بشناسی او را در دعوا و اختلاف بشناس. به این معنی که اگر همه چیز خوب و رو‌به راه است و مشکلی وجود ندارد، طبیعی است که افراد هم خوشحال و راضی باشند و از ارتباط با یکدیگر هم مشکلی نداشته باشند؛ اما ممکن است به محض بروز اختلافات نه تنها سر ناسازگاری گذاشته که با یکدیگر به دشمنی نیز برخیزند.