سبک‌زندگی - اخبار کلی
اخبار کلی
۲ روایت از آسیب‌شناسی تربیت سهل‌گیرانه
در روش تربیت سهل‌گیرانه به فرزندان اجازه داده می‌شود به خواسته‌های خود آن گونه که دوست دارند عمل کنند و میل و علاقه فرزند بر رفتارشان حاکم است.
چرا سراغ فالگیر‌ها می‌رویم؟
فال و فالگیری تا چه حد در زندگی شما نقش دارد؟ آیا این موضوع برای‌تان مهم است؟ قابل انکار نیست که تقریباً برای همه مان مطلوب است در مورد آینده خود بدانیم و جنبه‌های مختلف وجود خود را بشناسیم.
فالگیر‌ها پای ثابت گعده‌های آخر هفته شدند
«دیدارتون به تأخیر می‌افته»، «طلسم و سحر برات افتاده»، «ازدواج موفق داری»، «دو تا بچه روی کارتت افتاده»، «شک نکن شفای مریضتو می‌گیری»، «دو وعد‌ه دیگه یه اتفاق خوب برات می‌افته، حالا یا ۲۲ روز یا دو ماه»، «باهات تماس می‌گیره»، «دلتنگته ولی جرئت نداره بیاد سراغت»، «رقیب داری» یا «خیانت شده بهت یا خیانت خواهد شد»
محبت کن تا محبت ببینی
چه عواملی پرونده زندگی مشترک را می‌بندد
خانه محل آسایش و آرامش و خانواده آبراهی است که آدمی را به اقیانوس جامعه پیوند می‌دهد. زن و مرد از دیرباز تاکنون مکمل یکدیگر بوده‌اند و ارکان اصلی خانه و خانواده محسوب می‌شوند و هر یک وظایف و مسئولیت‌های ریز و درشتی را عهده‌دار هستند. رابطه مثبت و محترمانه و توأم با محبت و صمیمیت در میان زن و شوهر، از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مسائل قابل تأمل در یک زندگی زناشویی و ازدواج موفق محسوب می‌شود.
دوست داشتن کافی نیست
ازدواج پیمانی است که به موجب آن زن و مرد باهم شریک و متحد می‌شوند و عهد می‌بندند خانواده‌ای را تشکیل دهند. در واقع هدف از ازدواج تشکیل خانواده است و تمایل به این امر در نهاد انسان وجود دارد. امر ازدواج از زمان‌های دور، سنت‌ها و رسوم خاص خود را داشته است که هم اکنون شاید تحولاتی را شامل شده باشد.
پدرش سختگیر بود و بیش از آنکه مهربانی و محبتش را نشان بچه‌ها بدهد، دوست داشت اقتدار و جذبه‌اش را در خانه به رخ بکشد. وقتی به خانه می‌آمد همه دنبال راهی برای فرار بودند. آن که نمره امتحانش ۱۵ شده بود می‌ترسید برگه را نشان پدر بدهد
تعادل و ملایمت در سیره تربیتی معصومین (ع)
رفق و مدارا در تربیت از اصول مهم تربیت در اسلام است. در سیره تربیتى پیشوایان دینى (ع) رفق و مدارا با تربیت‏آموزان از جایگاه والایى برخوردار می‌باشد تا جایی که پیامبر گرامى اسلام (ص) در موارد متعددى به این موضوع اشاره کرده که وى از جانب خداوند موظف و مأمور است با مردم به رفق و مدارا رفتار کند
جلوه‌هایی از سیره امیرالمؤمنین (ع) در عرصه کار و تلاش