کردستان

جوان آنلاین

اخبار ویژه
مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان

ظرفیت‌های مردمی و خودکنترلی اصناف لازمه نظارت بر بازار

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان اضافه کرد: نظارت بر بازار نیازمند فرهنگ‌سازی است و برای جلوگیری از تخلفاتی مانند گران‌فروشی، کم‌فروشی و سایر مسائل مربوط به بازار باید به سمت استفاده از ظرفیت‌های مردمی و خودکنترلی اصناف برویم.
مدیرکل میراث فرهنگی کردستان

پرونده جهانی‌شدن اورامانات وارد فاز عملی شده است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: به دستور رئیس جمهور پرونده ثبت جهانی اورامانات کردستان و کرمانشاه وارد فاز عملی شد.

توسعه آموزش‌های مهارتی موجب رفع معضل بیکاری می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ظرفیت‌های زیادی در حوزه اشتغال‌زایی در کردستان وجود دارد که انگونه که باید مورد استفاده قرار نگرفته است، گفت:‌ توسعه آموزش‌های مهارتی موجب رفع معضل بیکاری می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان

طرح ایران مهارت در کردستان آغاز شده است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: طرح ایران مهارت و تابستان مهارتی با کمک آموزش و پرورش در سطح استان آغاز شده است.
تولد نوزاد سقزی در آمبولانس

نوزاد و مادر سالم هستند

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سقز گفت: یک زن باردار در حین انتقال به مرکز درمانی، در داخل آمبولانس این جمعیت فارغ شد.
اختصاص 700 میلیون تومان وام اشتغالزایی توانمندسازی نیازمندان

اهدای 984 مورد جهیزیه به نوعروسان کردستانی

معاون توسعه و پشتیبانی منطقه یک سازمان بین‌المللی آبشار عاطفه‌ها گفت: طی چند سالی که این موسسه در کردستان شروع به فعالیت کرده است با حمایت آستان قدس رضوی، ۹۸۴ مورد کمک جهیزیه به صورت غیرنقدی و ۶۵ مورد وام پنج میلیون تومانی بدون بهره به نوعروسان کردستانی اهدا کرده است.
رئیس مرکز بهداشت قروه

8500 قروه‌ای در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون پایش شدند

رئیس مرکز بهداشت قروه گفت: در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در بخش شهری و روستایی این شهرستان ۸ هزار و ۵۶۹ نفر پایش شدند که بیشترین آمار فشار خون بالا مربوط به افراد بالای ۳۰ سال سن بود.
مسؤول انجمن دیابت استان کردستان

بیش از 90 درصد بیماران دیابتی مبتلا به دیابت نوع 2 هستند

مسؤول انجمن دیابت استان کردستان گفت: بیش از 90 درصد بیماران دیابتی در کردستان مبتلا به دیابت نوع 2 هستند که در اثر شیوه سبک زندگی ایجاد می‌شود.
معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کردستان

1000 مددجوی کردستانی به همت سپاه و بهزیستی صاحب خانه می‌شوند

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کردستان گفت: در قالب تفاهم‌نامه سه جانبه ساخت یک‌هزار واحد مسکن مسکونی برای مددجویان با همکاری سازمان بسیج سازندگی سپاه کردستان و بنیاد مسکن در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است.
تشکیل زندگی مشترک با سبک اسلامی

قلعه‌ای که خانواده را از آسیب مصون می‌دارد

مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کردستان گفت: تشکیل زندگی مشترک با سبک اسلامی همچون قلعه و حصار اعضای آن خانواده را از هر آسیبی مصون می‌دارد.