سبک زندگی جوانان را نرم و زیرپوستی عوض می‌کنند
روزگاری هزینه‌های بسیاری انجام می‌شد تا یک جاسوس تربیت شود و بتواند با تمام ملاحظات امنیتی ایجاد شده اطلاعات افراد را به دست آورد، اما اگر خوب نگاه کنید درمی‌یابید که این اطلاعات توسط خود افراد و به سهولت در شبکه‌ای ثبت می‌شود و در دسترس قرار می‌گیرد. کاری که یک جاسوس باید زحمات فراوانی برای آن بکشد آن‌ها با یک کلیک این کار را انجام می‌دهند.
آیا از پاردوکس‌های فضای مجازی آگاهیم؟
بی‌شک پیشرفت علم بر همه چیز تأثیرگذار است و این پیشرفت روزافزون تکنولوژی به طور حتم در همه شرایط برای جامعه بشری مفید واقع شده و نوعی کمک‌کننده به انسان‌ها برای داشتن زندگی بهتر، راحت‌تر، سریع‌تر و دقیق‌تر است.
محافظت از خود در مقابل پیام‌های مجازی با احیای فرهنگ حیا
عصر رسانه و شغل‌هایی که خواهند مُرد
همه ما کم‌کم داریم با ویژگی‌های دوران الکترونیک و عصر رسانه‌ها آشنا می‌شویم. عصری که تا حدود ۱۰ سال آینده ۲۵ الی ۳۰ درصد افرادی که شاغل هستند را بیکار خواهد کرد.
آرامش مسیر زندگی با نظم و برنامه‌ریزی
حس مسئولیت‌پذیری را از همان دوران کودکی به فرزندان خود آموزش دهیم. این عامل سبب می‌شود که منظم بودن جزئی از خلق و خوی آن‌ها شود و در بزرگسالی نیز تبدیل به فردی خوش‌نظم شوند.
صبح، ظهر و شب از او کمک می‌خواهیم
کسانی که اهل نظم و انضباط در همه امور هستند، به این موضوع واقفند که چگونه از سرمایه عمر خود به‌خوبی استفاده کنند و در این مسیر حتی توانسته‌اند الگویی برای دیگران شوند.
راهکار‌هایی برای نظم دادن به امور
یکی از اصول مهم در منظم بودن این است که فرد از روی اختیار آن را بپذیرد. به عبارت دیگر فرد شخصاً اعمال و رفتار خود را کنترل کرده و تحت نظم و قاعده درآورد و با توجه به آثار و نتایج اعمال خویش اقدام کند. یک فرد منظم در مراحل مختلف زندگی خویش عاقلانه رفتار می‌کند و با ارزیابی و تدبیر، رفتار‌های خود را مدیریت می‌کند.
حمایت والدین، بهترین سرمایه برای فرزندان
در اکثر قریب به اتفاق خانواده‌های ایرانی مرسوم است که حتماً فرزندشان یک کلاس موسیقی رفته و حتماً یک ساز بلد باشد، تا جلوی فک و فامیل و دوست و آشنا کم نیاورند و بتوانند پز بدهند.
۷ گام کلیدی برای ایجاد روحیه کارآفرینی در کودکان
کودکان بیشتر مستعد یادگیری مهارت‌های مختلف از بزرگ‌تر‌های خود هستند زیرا موانع ذهنی کمتری برای توسعه چنین مهارت‌هایی در خود دارند.
روایت درمان ۲۵ خانواده در یک کتاب
در کتاب «آنچه فرزندان از روابط پدر و مادر می‌آموزند» با این مباحث از دید دکتر جودیت پی. سیگل روان‌درمانگر ازدواج و خانواده و دانشیار دانشگاه نیویورک بیشتر آشنا می‌شویم
۵