تاریخ‌سازان
«زمانه و کارنامه جمعیت فدائیان اسلام» در آیینه روایت و تحلیل رهبر معظم انقلاب اسلامی
رهبر انقلاب: «من ۱۵ یا ۱۶ سالم بود که مرحوم نواب صفوى به مشهد آمد. نواب براى من، خیلى جاذبه داشت و به کلى مرا مجذوب خودش کرد. هر کسى هم که آن وقت در حدود سنین ما بود، مجذوب او مى‌شد. از بس این آدم پرشور، بااخلاص، پر از صدق و صفا و ضمناً شجاع و صریح و گویا بود. من مى‌توانم بگویم که در آنجا به طور جدى به مسائل مبارزاتى و به آنچه اکنون به آن مبارزه سیاسى مى‌گوییم، علاقه‌مند شدم...»
منظومه اندیشگی جلال آل‌احمد و نسبت آن با انتشار آثار جدید او
شاید در آغازین بخش از نوشتار، لازم باشد تا تکلیف خویش را با این مسئله روشن کنیم که آیا اهالی اندیشه و قلم، الزاماً دارای منظومه فکری هستند یا خیر؟ به باور نگارنده، هر متفکری با هر میزان از آزمون و خطا و حتی تناقض، قطعاً رقم زننده چنین منظومه‌ای هست، مگر اینکه بپذیریم که او در طول حیات خود هیچ فکری نداشته، یا هرگز به سوی ابداع نرفته است!
«سریا‌ل‌های تاریخی در رسانه ملی و آسیب‌های پژوهشی» در گفت‌وشنود با دکتر عباس سلیمی‌نمین
«روز‌های اعتراض» از سریا‌ل‌های خوب، موفق و پربیننده بود. آقای علیرضا معتمدی، فیلمنامه‌نویس سریال، شخصیتی منطقی، معقول و متین بود. یک ارتباط خوب بین تهیه‌کننده [مهران رسام]، کارگردان [حسین سهیلی‌زاده]و فیلمنامه‌نویس و بنده به عنوان کارشناس تاریخ، هم در بخش پژوهش و هم در بخش تولید ایجاد شده بود که این تعامل مناسب باعث ساخت یک اثر پرکشش و پرمحتوا شد