فرهنگ‌و‌هنر - کتاب
کتاب
سیدعباس صالحی تازه‌ترین آمار به دست آمده از سرانه مطالعه در کشور را بیان کرد.
تازه‌ترین اثر محمد رضا زائری منتشر شد
«تقاطع انقلاب» جدیدترین اثر حجت الاسلام محمد رضا زائری است که توسط نشر آرما منتشر گردیده؛ زائری در این کتاب با نگاه همیشگی خود به نقد و بررسی برخی از مسائل فرهنگی و سیاسی انقلاب پرداخته است.
کتاب «طیب خان» با هدف سیری در زندگی و زمانه طیب حاج‌رضایی، به قلم مسعود ده‌نمکی وارد بازار کتاب می‌شود.
بیانات رهبر معظم انقلاب درباره علامه اقبال لاهوری به زبان اردو ترجمه شد. «اقبال لاهوری متفکر و مصلح انقلابی» پیش از این از سوی نشر صهبا در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
رمان عاشقانه «گرامافون» به قلم علی مرادخانی به زودی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار می‌شود.
نقدی بر رمان «باغ خرمالو»
سرمایه حکیمیان برای وارد شدن به دنیای شورانگیز نوجوانی، تجربه زیسته‌اش در روستاست. آسمان آبی و شب‌های پرستاره روستا، خانه‌های خشتی و کوتاهش، صدای گله چهارپایان و دسته پرندگانش و یکرنگی و بی‌ریایی مردمانش، پای نویسنده «باغ خرمالو» را در انتخاب مسیرش محکم کرده است
وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: میانگین مصرف اینترنت ۱۶۹ دقیقه و در برخی استان‌ها بالای ۲۰۰ دقیقه و مصرف تلویزیون ۷۲ دقیقه است و میزان مطالعه در روز تنها ۱۳ دقیقه است.
بررسی تطبیقی الگو‌های توسعه برون‌زا و پیشرفت درون‌زا
نگاهی به کتاب «به من گفتند تنها بیا»
من با دختری طرف بودم که دیوانه‌وار به دنبال دردسر می‌گردد. در موقعیتی که غرب آسیا سخت در تلاطم آشوب گرفتار است. اغلب مردم در جهان نمی‌دانند حقیقت چیست.
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تصمیم‌گیری درباره محل برگزاری نمایشگاه کتاب در دو جلسه آتی شورای سیاست‌گذاری این رویداد خبر داد.