کتاب
در مراسمی که عصر چهارشنبه به وقت محلی در بوگوتا برگزار شد از کتاب سلول شماره ۱۴ و نیز کتاب صوتی آن با حضور بیش از ۲۰۰ تن از شخصیت‌های فرهنگی، سیاسی، مذهبی و نمایندگان پارلمان کلمبیا، نمایندگان پارلمان کلمبیا و سفیر جمهوری اسلامی ایران در کنگره ملی کلمبیا رونمایی شد.
فهرست اولیه نامزد‌های دریافت جایزه جهانی بوکر منتشر شد.
کنزابورو اوئه دومین برنده نوبل ادبیات ژاپن از دنیا رفت.
مستور نه تنها برای من بلکه برای بسیاری از علاقه‌مندان به ادبیات ایران، نویسنده‌ای مهم به شمار می‌رود. این نویسنده اهوازی با «روی ماه خداوند را ببوس» اثر برگزیده‌ی جشنواره‌ی قلم زرین در بخش رمان در سال ۱۳۸۱ را کسب کرد و نامش را به عنوان نویسنده‌ای توانمند بین خوانندگان ایرانی جا انداخت.
آمار‌های نشر در بهمن‌ماه سال جاری در قیاس با بازه زمانی مشابه در سال گذشته حکایت از تأثیر افزایش قیمت کاغذ بر عناوین منتشره و شمارگان نشر دارد.
هاروکی موراکامی نویسنده ژاپنی بهار امسال با رمان جدیدش به کتاب فروشی‌ها بازمی‌گردد.
«کازوئو ایشی‌گورو» داستان نویس برنده نوبل ژاپنی-انگلیسی پس از رسیدن به بالاترین افتخار در عرصه ادبیات و کسب جایزه نوبل، حالا در سینما نیز به تدریج جایگاه خود را پیدا کرده و با کسب نامزدی اسکار، به قول خودش گام جدیدی در سفر حرفه‌ای خود برداشته است.
عبدالله گنجی در مراسم رونمایی از کتاب «مو به مو» در فرهنگسرای امام (ره) مطرح کرد
آیین رونمایی از کتاب «مو به مو» تالیف دکتر عبدالله گنجی با موضوع واکاوی سیره حضرت امام‌خمینی (ره) و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در امامت و رهبری در فرهنگسرای امام (ره) برگزار شد.
ادبیات دفاع مقدس و ظرفیت بالا برای جذب مخاطب جهانی
کتاب‌های خاطره‌نگاری از چند جهت برای خوانندگانشان جذابیت دارند؛ نخست آنکه به دلیل واقعی و مستند بودن واقعه، خواننده حسِ نزدیکی به شخصیت‌ها می‌کند.
جوجو مویز نویسنده پرفروش انگلیسی با انتشار کتاب جدیدش یک بار دیگر به فهرست پرفروش‌های آمریکا راه یافت.