گزارشی از مراسم رونمایی تقریظ رهبری بر کتاب «در کمین گل سرخ»
آئین رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب «در کمین گل سرخ» نوشته محسن مومنی‌شریف امروز در گلزار شهدای بهشت زهرا برگزار شد.
زمان ثبت‌نام بن خرید کتاب اساتید حوزه و دانشگاه از روز سه‌شنبه (۲۰ فروردین ماه) آغاز خواهد شد و تا پایان روز شنبه (۲۴ فروردین ماه) ادامه خواهد داشت.
سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران از اتمام مراحل ساخت و ساز در مصلی برای نمایشگاه کتاب تا چند روز آینده خبر داد.
تعطیلات نوروز از بهترین زمان‌ها برای اختصاص دادن زمان برای فیلم‌های ندیده و کتاب‌های نخوانده است. کتاب‌ها و فیلم‌های زیر توسط دانشنامه فرهنگ و علوم انسانی فرهنگ امروز تهیه شده است.
مروری بر خاطرات دوران جوانی آیت‌الله خامنه‌ای
«خون دلی که لعل شد» شامل خاطرات رهبر معظم انقلاب از سال‌های مبارزه با رژیم ستمگر شاهنشاهی است؛ راهی که ایشان از آن با تعبیر «راهی پر از اشک و خون» توصیف کردند.
تأملات الزامی رأی دادگاه به مطالعه کتاب به عنوان مجازات جایگزین
در جدیدترین حکمی که روز گذشته در فضای مجازی پخش شد، قاضی حکم کرده است که مجرم بایستی سه کتاب حکایت زمستان اثر سعید عاکف، داستانِ سیستان اثر رضا امیرخانی و دشمن شناسی مقام معظم رهبری را نه تنها بخواند بلکه از روی آن‌ها رونویسی هم کند!
مدیر انتشارات سوره مهر گفت: کتاب‌های قدیمی که بیست سال از آخرین چاپشان گذشته را برای عرضه در نمایشگاه کتاب تهران، منتشر می‌کنیم.
برای اولین بار
خاطرات حضرت آیت‌الله العظمی سیّد علی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) از زندانها و تبعید دوران مبارزات انقلاب اسلامی با عنوان «خون دلی که لعل شد» برای اولین بار از سوی انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد.
نويسنده كتاب«نفس»
بهزاد دانشگر به تازگی جدیدترین اثر خود را با عنوان کتاب «نفس» روانه بازار کرده است.
معرفی کتاب «دموکراسی‌ها چگونه می‌میرند»
تاریخ در مورد آینده دموکراسی چه می‌گوید و چه عبرت‌هایی را برای حفظ دموکراسی به ما می‌آموزد؟ این دو سوالاتی هستند که استیون لویتسکی و دانیل زیبلات در کتاب «دموکراسی‌ها چگونه می‌میرند» به آن پاسخ می‌گویند؛ و حال ترجمه‌ی روان سیامک دل‌آرا و اعظم ورشوجی‌فرد آن را در دسترس ایرانی‌ها قرار داده است.
۵