رادیو و تلويزيون
تلویزیون در نوروز ۱۴۰۲ با پخش ۱۷۰ فیلم سینمایی جدید با مخاطبان خود همراه است.
قدرت‌الله ایزدی درباره‌ی حضورش در تلویزیون که قرار است یادآور سال‌های دور «رشید» باشد، چنین گفت: امیدوارم خنده‌ای بر لبان مخاطبان بیاورم. هنوز هم که بعد از بیش از ۴۰ سال کار می‌بینم که مردم دوستم دارند، خداراشکر می‌کنم.
فرزاد جمشیدی با اشاره به استاندارد مالی پایین تلویزیون در برنامه‌های معارفی بیان کرد که این استاندارد‌ها باید تغییر کند و بین مجری مولف و کسی که ۱۱ ماه کار کرده است با دیگری تفاوت باشد.
شهرام عبدلی برخلاف نقش‌هایی که در سینما و تلویزیون بازی می‌کرد، در زندگی شخصی و حرفه‌ای فردی آرام و بی‌حاشیه بود.
قاسم جعفری روایتی از بازی شهرام عبدلی در سریال «خط قرمز» طی سال‌های ۸۰ ـ ۸۱ را بازگو می‌کند؛ اینکه روزی که قرار بود فیلم سکانس مرگ او را بگیرند، زیربار نرفت و دو روز خودش را در اتاقی حبس کرد و اصرار داشت تا انتهای قصه بماند و زود کشته نشود.
بازیگر فقید سینما و تلویزیون معتقد بود: مشکل اصلی سریال‌سازی، فیلمنامه‌نویسی نیست؛ ما هنرور حرفه‌ای نداریم و مرتفع‌نکردن این معضلات و مشکلات، شخصیت‌پردازی را به خطر انداخته‌اند.
با همزمان شدن نوروز و رمضان در سال آینده که هرکدام مناسبتی ویژه برای تولید و پخش سریال در ایام نوروز محسوب می‌شوند، تلویزیون برخی گزینه‌های پخش سریال‌ها در این روز‌ها را اعلام کرده است؛ اما به غیر از مجموعه «نون خ» هیچکدام از آن‌ها برای پخش به قطعیت نرسیده اند.
احسان علیخانی با اشاره به سفر ۱۲ روزه‌اش به خوی و حضور در کنار مردم زلزله‌زده از این رویداد گفت و ضمن آن خبر مهاجرتش را تکذیب کرد.
جلسه فوق العاده معاون سیما و مدیران شبکه های تلویزیون همزمان با بازگشایی نمایشگاه کتاب و با حضور قائم مقام محتوایی و دبیر تحول رسانه ملی در مصلی تهران برگزار شد.