فرهنگ‌و‌هنر - اخبار كلی
اخبار كلی
کوروش معصومی، بازیگر آثار طنز تلویزیون در گفتگو با «جوان»:
از دیرباز ثابت شده که کار طنز زودتر جواب می‌دهد و اگر نقد‌های اجتماعی به زبان طنز و به شیوه فکاهی انجام شود، زودتر به نتیجه می‌رسد.
درخواست شورای صنفی از تهیه‌کنندگان سینما
مرتضی شایسته، دبیر شورای صنفی نمایش از تهیه‌کنندگان سینما دعوت کرد فیلم‌های آماده اکران خود را برای نمایش به سینما‌ها بیاورند.
مدیر دوبلاژ سریال انیمیشن «سفر‌های سعدی» مدعی شد
دوبله انیمیشن ایرانی سخت‌تر از انیمیشن‌های خارجی است، چون در کار‌های ایرانی، صداپیشه مجبور به خلق شخصیت و ایرانیزه کردن آن می‌شود.
در گفت‌وگوی «جوان» با نویسنده «امین زبان و ادب پارسی» مطرح شد
اردیبهشت ماه را باید ماه زبان و ادب فارسی دانست؛ روز سعدی، روز بزرگداشت فردوسی (روز زبان فارسی) و روز بزرگداشت خیام، همگی در این ماه قرار دارند. در آستانه روز بزرگداشت خیام نیشابوری، دکتر محمدحسن مقیسه، پژوهشگر زبان فارسی و نویسنده کتاب «امین زبان و ادب پارسی» که بیان‌کننده دغدغه‌های زبان فارسی از نظر رهبر معظم انقلاب است، در گفتگو با «جوان» به وضعیت فارسی و نگرانی‌های رهبر انقلاب درباره این زبان شیرین و ریشه‌دار پرداخته است.
صابر ابر به فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی» به کارگردانی بهروز شعیبی پیوست.
در گفت‌وگوی «جوان» با کارگردان رادیو مطرح شد
توجه به عنصر زمان در نگارش متن، بسیار مهم است و اصلاً روا نیست که در واسپاری کار برای تولید متن، نویسندگان را وادار به تعجیل کنند.
نگاهی به کتاب «بلیت فروش ایستگاه آخر خط یک مترو»
رمان «هادی» نوشته محمدرضا هوری توسط انتشارات کتابستان منتشر شد. این رمان درباره برهه‌ای از زندگی حضرت امام هادی (ع) است.
رامبد جوان از نویسندگان عذرخواهی کرد
رامبد جوان از آنچه در «خندوانه» نسبت به بی‌احترامی به نویسندگان رخ داد، عذرخواهی کرد و آن را حاصل بی‌ملاحظگی خودش، تیم خندوانه و پخش شبکه نسیم دانست.
سیاست تشویق و ترغیب سازمان سینمایی به تولید فیلم‌های موسوم به هنر و تجربه موجب پشت اکران ماندن انبوهی آثار شده است که به گفته جمال ساداتیان به درد اکران نمی‌خورند!