فرهنگ‌و‌هنر - اخبار كلی
اخبار كلی
نگاهی به رمان «نه آبی، نه خاکی»
یک مرکز دولتی در تایلند برنامه‌ای با نام «امید» برای نمایش رایگان فیلم‌های امیدآفرین اجرا می‌کند، در ایران ولی به دنبال افزایش قیمت بلیت سینما و اخذ مالیات آن از مردم هستند.
معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز تولید نخستین سریال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع سواد رسانه‌ای و فضای مجازی به نام «چای نت» خبر داد.
ساخت فیلم و سریال از دوران ترور مردم و مسئولان انقلاب به دست گروهک منافقین در دهه ۶۰ چند سالی است که رونق گرفته است.
شنیدن خبر‌های جورواجور و غیرمنتظره در حوزه فرهنگ، تاریخ و ادب این سرزمین امری عادی و روزمره شده است؛ از غارت و تخریب اماکن تاریخی گرفته تا مخدوش کردن چهره‌های فرهنگی و ادبی و غیره. تنها موضوعی که از آن خبری نبود گور به گور کردن چهره‌های فرهنگی و هنری بود که گویا قرار است این گل را نیز به این گلستان اضافه کنند.
نگاهی به کتاب «هفت روز آخر»
محمدرضا بایرامی از داستان‌نویسان حرفه‌ای و پرکار ادبیات کشورمان است که در حوزه بزرگسال و کودک و نوجوان، قلمش را آزموده و از دهه۱۳۶۰ که فعالیت داستان‌نویسی‌اش را با کیهان بچه‌ها شروع کرد تا به حال آثار قابل توجهی در زمینه داستان کوتاه و رمان از خود به جا گذاشته است. بایرامی در ادبیات دفاع مقدس هم آثار قابل توجهی دارد و یکی از جدیدترین کتاب‌هایش که در مورد جنگ نوشته «هفت روز آخر» نام دارد که در سال ۹۷ توسط انتشارات کتاب نیستان در ۱۶۰صفحه منتشر شده و برنده بهترین خاطره جشنواره «ادب پایداری» در ۲۰ سال اخیر شده است. هر چند معیار انتخاب یک کتاب ماندگار را جوایز ادبی مشخص نمی‌کنند، اما نویسنده با تلاشی که داشته توانسته توجه منتقدان و مخاطبانش را هم جلب کند.
یک ایرانی برای خرید یک اکانت یک ساله «وی‌او‌دی»‌های ایرانی باید بیش از ۱۰‌درصد از درآمد ماهانه خود را هزینه کند، این در حالی است که یک آلمانی فقط ۴‌درصد برای خرید اشتراک «دیزنی» هزینه پرداخت می‌کند! چرا مردم ایران باید گران‌فروشی «وی‌او‌دی»‌ها را تحمل کنند؟!
روز جمعه استودیو سرگرمی‌های "نیو" در وبسایت برند جدید خود، محیطبانِ محیطبانان، ستاره جدید خود را رونمایی کرد.
با ابلاغ حکمی از سوی دبیر جشنواره
دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با ابلاغ حکمی معاون پژوهش و آموزش این دوره از جشنواره را منصوب کرد.
«ارل کامرون» یکی از اولین هنرپیشگان نقش اصلی سیاهپوست سینمای بریتانیا، در ۱۰۲سالگی درگذشت.