فرهنگ‌و‌هنر - اخبار كلی
اخبار كلی
امشب نتیجه نهایی مسابقه استعدادیابی عصر جدید مشخص خواهد شد.
صبح امروز پنجشنبه ۳۱ مرداد ناصر احمدی دوبلور پیشکسوت پس از مدت‌ها بیماری در بیمارستان درگذشت.
مصطفی کواکبیان:
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با دفاع از حضور بخش خصوصی در سینما خواستار نظارت دقیق‌تر وزارت ارشاد بر ورود سرمایه بخش خصوصی به سینما شد.
نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن رسماً افتتاح شد و فعالیت‌های غرفه موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران کلید خورد.
رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی:
رئیس فرهنگستان ادب و زبان فارسی با اشاره به پیگیری مطالبه رهبر انقلاب از صداوسیما ضمن اعلام آمادگی برای آموزش مجریان سازمان گفت که اگر زبان صداوسیما عیب داشته باشد این عیب دامنگیر همه می‌شود.
گفت‌وگوی «جوان» با حجت‌الاسلام سیدصادق موسوی، مردی که کار ناتمام سید رضی را تمام کرد
در مقدمه نهج‌البلاغه سید رضى فرموده است من در آخر هر بابى اوراقى را خالى گذاشته‌ام که زمینه باشد براى اضافه نمودن متنى که تاکنون نیافتم و ممکن است در آینده به آن دسترسى پیدا کنم، لذا اجتهاد مقابل نص صحیح نیست، از همین نتیجه مى‌گیریم آنچه را تدوین کرده است نسخه پایانى نیست
گفت‌وگوی «جوان» با کارگردان و تهیه‌کننده نماهنگ «آفتاب»
بینندگان تلویزیون در روز‌های منتهی به عید سعید غدیر، نماهنگی با حال و هوای این عید از شبکه‌های مختلف سیما تماشا کردند؛ نماهنگی شاد با محتوای مدح حضرت علی (ع) و بزرگداشت عید غدیر به نام «آفتاب» که اجرای آن را چند جوان بر عهده داشتند.
در گفت‌وگوی «جوان» با مجری طرح اولین سریال ترسناک ایرانی مطرح شد
هرچند ژانر وحشت را در سینمای ایران با برخی آثار ساموئل خاچیکیان فقید و بعدتر فیلم‌هایی مثل «شب بیست و نهم»، «زنگ‌ها»، «قتل آنلاین»، «کلبه»، «حریم» و «آل» می‌شناسند ولی در حیطه سریال‌سازی ژانر وحشت یا دلهره، تلویزیون ایران کاری که مختصات ژانر را در خود داشته باشد ارائه نداده است، البته در گونه‌ای مانند ماورایی در رسانه ملی تجربیات خوبی داشته‌ایم ولی سریال‌سازی گونه وحشت برای نخستین بار در ایران با سریال «احضار» رخ داد.
فی الواقع سعادت آدمی در بی‌خیالی و نیندیشدن به «بعدش چی میشه» است؟ آیا مشکلات همین که برایشان برقصیم و خنده تحویلشان دهیم، حل می‌شوند؟ نه؛ نمی‌توان نام این را زندگی نهاد؛ آخر این راه تحمیق آدمیت و به خَلا بردن عقل است.
مراسم معرفی و بررسی کتاب «علی از زبان علی (ع)» و همچنین جشن امضای کتاب «خنجر سپید شب» عصر دیروز با حضور حجت الاسلام محمدیان، مسلم ناصری و احمد بابایی در ترنجستان بهشت برگزار شد.