اخبار كلی
انتشارات نیستان چاپ دوم کتاب «گلستان‌خوانی برای کم‌حوصله‌ها» نوشته داوود غفارزادگان را منتشر و روانه بازار نشر کرده است.
کتاب «ژنرال قاسم سلیمانی؛ سالکی که به داعش پایان داد» با مطالبی درباره انتقام سخت و زندگی یک زاهد مبارز در شهر کوالالامپور پایتخت مالزی منتشر و راهی بازار نشر شد.
دنیای هنر در هفته گذشته با حاشیه‌های موسیقایی و بحث تأیید و تکذیب ممنوع‌الکار بودن برخی خوانندگان موسیقی پاپ و عدم‌اعطای مجوز برگزاری کنسرت به آن‌ها از سوی معاونت هنری به پایان رسید. این حواشی در حالی ایجاد شد که دفتر موسیقی وزارت ارشاد ترافیک و حضور پرتعداد و پرتکرار هنرمندان ژانر پاپ را علت برخی حواشی عرصه موسیقی اعلام کرد.
نقدی ناظر بر نقاشی حدیث سلسله‌الذهب امام رضا (ع)
حسن روح‌الامین د‌ر نقاشی این سال‌های ایران نامی پرتکرار محسوب می‌شود. کمیت آثاری که این هنرمند ارائه می‌د‌هد قابل توجه است و به سرعت راه به رسانه‌ها می‌برد و برخی نیز روی د‌یوارنگاره مید‌ان، ولی عصر (عج) نقش می‌بند‌د.
در گفت وگوی «جوان» با مد‌یرعامل انتشارات «به‌نشر» مطرح شد
مرحوم سعید تشکری که سال گذشته بر اثر بیماری، د‌رگذشتی غافلگیرانه د‌اشت، از معد‌ود نویسند گانی است که حول محور امام‌رضا (ع) آثار زیاد‌ی خلق کرد‌ه‌است. «جوان» به بهانه ولاد‌ت حضرت شمس‌الشموس امام هشتم (ع) با حسین سعید‌ی مد‌یر انتشارات به‌نشر وابسته به آستان قد‌س رضوی که سال‌ها انتشار آثار تشکری را عهد‌ه‌د‌ار بود، گفتگو کرد‌ه‌است.
تعزیه هنری است که قوام و منزلت آن را اولین بار هنرمند ان خارجی که به ایران می‌آمد ند، د ریافتند و قابلیت‌هایش را به ما گوشزد کرد ند، اما د انشکد ه‌ها و مراکز آموزش عالی هنر د ر معرفی آن به د انشجویان جوان ما ابد اً حق مطلب را اد ا نکرد ند. روید اد بین‌المللی تئاتر صحرایی تونس که شاهد حضور و د رخشش تعزیه «شبیه واقعه» از ایران بود، گامی د ر جهت معرفی این هنر ایرانی اسلامی ریشه‌د ار محسوب می‌شود.
در آیین اختتامیه مسابقه طراحی معماری فاطمیون، از خانواده شهدای فاطمیون که در مبارزه با تروریسم تکفیری به شهادت رسیده‌بودند، تقدیر شد.
گردهمایی سینماگران انقلاب برگزار شد؛
نخستین گردهمایی سینماگران انقلاب و دفاع مقدس به بهانه سالروز حماسه ماندگار فتح خرمشهر و گرامیداشت دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس برگزار شد.
رئیس سازمان سینمایی در سخنانی صریح با اشاره عفو برخی سینماگران فعال در ناآرامی‌های سال گذشته از سوی رهبر انقلاب، از ادامه فعالیت‌های برخی از آن‌ها در قالب اپوزیسیون به‌شدت انتقاد کرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین خاموشی:
رئیس سازمان اوقاف گفت: هوای نو بنا دارد هیأت تراز ۱۴۰۲ را مشخص کند و امید داریم در طول سال ارتباط‌ها حفظ شود.