فرهنگ‌و‌هنر - اخبار كلی
اخبار كلی
در رونمایی از کتاب «در جست‌وجوی مهتاب» مطرح شد
گلعلی بابایی در نشست رونمایی از کتاب «در جست‌وجوی مهتاب» گفت: حسین قرایی آرزوی رهبر معظم انقلاب را برآورده کرده است زیرا ایشان فرموده بودند، ای کاش کسی بود که درباره حمید حسام می‌نوشت.
ساخته جدید «مارتین اسکورسیزی» با کسب نامزدی در ۱۴شاخه از جوایز انتخاب منتقدان فیلم، نام خود را به عنوان یکی از شانس‌های جدی فصل جوایز سینمایی و اسکار مطرح کرد.
فصل نهم مسابقه تلویزیونی «اسراء» از ۱۷ آذر ماه روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما رفت. در این فصل از مسابقه شرکت‌کنندگانی از ۲۵استان کشور حضور دارند و در دو بخش بالای ۱۶سال و زیر ۱۶سال رقابت خود را برگزار می‌کنند.
گفت‌وگوی «جوان» با پولاد کیمیایی کارگردان فیلم در حال اکران «معکوس»
دیگر نیاییم در رسانه‌ها و رادیو و تلویزیون بگوییم چرا این سینمای ما به این سمت رفته است؟ این اتفاق یک اتفاق تلخ است. من مدام می‌شنوم که چرا سینمای ما اینطور شده است؟ خودشان دارند فیلم‌های اجتماعی و هر فیلمی را که شریف است، کنار می‌گذارند. از آن طرف فیلم‌هایی که یکسری آدم در آن شکلک درمی‌آورند و گریم متفاوت می‌کنند مورد توجه قرار می‌گیرد
آغاز سیزدهمین جشنواره «سینماحقیقت»
آیین افتتـاحیه سیزدهمیـن جشنـواره بیـن‌المللی «سینمـاحقیـقت» با حضـور جمعـی از مستنـدسـازان و عـلاقـه‌مندان سینمـای مستنـد در پـردیس سینمـایی چـارسـو برگـزار شـد.
در حالی که دولت قصد دارد با کاهش بودجه صداوسیما، این رسانه را به سمت افزایش پخش آگهی‌های بازرگانی سوق دهد، شبکه کودک در راستای احترام به حقوق کودکان حذف تدریجی آگهی‌های بازرگانی را کلید زد.
در حالی که مقامات ترکیه‌ای نسبت به اهدای جایزه ادبیات نوبل به پیتر هاندکه اعتراض کرده‌اند، اما هنوز هیچ کدام از مسئولان دولتی ایران نسبت به این مسئله که احساسات مسلمانان اروپا را جریحه‌دار کرده واکنشی نشان نداده‌اند.
حضور پررنگ حوزه هنری در اکران سال‌های آتی
حوزه هنری در سال‌های اخیر با رویکردی تازه به ارزش‌های اصیل انقلابی بازگشته و نهادی جوانگرا، جسور و پویا شده است.
«بیر عالم سوز»، مستند «بیر عالم سوز» به تهیه کنندگی حسین بدرلو و کارگردانی محمدطه امیری در جمع ۲۹ فیلم پذیرفته شده در بخش جایزه شهید آوینی سیزدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت قرار گرفت.
چرا «تبلیغات» از شبکه کودک حذف نمی‌شود؟
تبلیغات بازرگانی به‌رغم وعده چندباره مدیران سیما هنوز از شبکه ویژه کودکان حذف نشده است؛ اتفاقی که هشدار مجدد درباره آسیب‌های ناشی از این تبلیغات را ضروری جلوه می‌کند.