فرهنگ‌و‌هنر - اخبار كلی
اخبار كلی
الهام پاوه‌نژاد بازیگر سینما و تلویزیون:
«قصر شیرین»، «سرکوب» و فیلم ویژه کودک «تپلی و من» تازه‌های اکران سینما‌های کشور خواهند بود
سخنگوی شورای صنفی نمایش از ورود فیلم‌های تازه‌ای به اکران سینما‌ها خبر می‌دهد. «قصر شیرین» ساخته رضا میرکریمی، «سرکوب» به کارگردانی رضا گوران و فیلم سینمایی «تپلی و من» ساخته حسین قناعت در این لیست قرار دارند.
آن چیزی که سبب قرار گرفتن ما در لیست تحریم شد، کنفرانس افق نو بود که بسیاری از مخالفان واقعی امریکا که اساتید دانشگاهی یا کسانی که مسئولیت دولتی داشتند، در این کنفرانس شرکت کردند و ششمین دوره این کنفرانس که با حمایت آستان قدس بود، سبب عصبانیت آن‌ها شد.
حسن روانشید*
پیشینه این معضل از سال‌های قبل سرعت گرفته تا موزیسین‌ها را ناچار کند جز موسیقی شغلی برای تأمین معاش زندگی داشته باشند. زمانی که صفحات گرامافون از طریق هندوستان پا به ایران گذاشت...
استاندار گلستان پیشنهاد کرد مراسم جشن ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی در مناطق سیل‌زده شهر آق‌قلا برگزار شود تا قدری باعث شادی مردم این شهر شود.
تهیه‌کننده سریال پایتخت اعلام کرد در مورد این سریال تلویزیونی با همه بازیگران اصلی قرارداد بسته شده و آذرماه کار «پایتخت۶» شروع می‌شود.
کاریکاتوریست فعال در جبهه فرهنگی انقلاب از برپایی نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «ملکه کشتی‌رُبا» با موضوع دزدیده شدن نفتکش ایرانی به دست دولت خبیث انگلیس خبر داد.
گزارش «جوان» از مجادله دو گروه فعال بخش بین‌الملل سینمای ایران
مباحثات درباره رویکرد‌های بین‌المللی سینمای ایران طی روز‌های اخیر جدی و تا حدی به شکل مجادله‌آمیز در حال طرح شدن است و در این میان یک گروه بیشتر تمایل دارد خود را نماینده رویکرد به شرق بخش بین‌الملل سینمای ایران معرفی کند و گروه دیگر که ظاهراً ریشه‌ای سنتی‌تر در این عرصه دارد دست‌کم متهم به گرایش به سمت غرب است. در این میان گروه اول طی سال‌های اخیر از مواهب دولتی سینما بهره‌مند بوده و طیف دوم اگر چه دوره‌ای قدیمی‌تر سوار بر امکانات دولتی بوده، اما فی‌الحال بیشتر تابلوی مستقل به دست گرفته است.
یک سکانس کوتاه با محتوای غیراخلاقی در «داستان اسباب‌بازی ۴» باعث شد تا کمپین بزرگی علیه کمپانی دیزنی راه بیفتد.
به بهانه بازپخش سریال «روزی روزگاری» از شبکه تماشا
چند وقتی است که تلویزیون برای چندمین بار اقدام به بازپخش سریال نوستالژی «روزی روزگاری» کرده است.