فرهنگ‌و‌هنر - اخبار كلی
اخبار كلی
آیین اختتامیه سومین جشنواره نمایش‌های کوتاه (نوایش) ساعت ۱۸ امروز دوشنبه (۲۸ مرداد ماه) با حضور معاون صدای جمهوری اسلامی ایران، مدیر اداره کل هنر‌های نمایشی و رادیو نمایش و با حضور هنرمندان و چهره‌های مطرح رادیو، تاتر، سینما و تلویزیون در رادیو نمایش برگزار شد.
به همت گروه مستند روایت فتح صورت می‌گیرد
با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مستند سازی اردو‌های جهادی به جهت ترویج فرهنگ ایثار و جهاد در جامعه و فراگیر شدن موضوع خدمت رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت مناطق محروم در بین آحاد مردم و نقش موثر گروه‌های جهادی در گام دوم انقلاب اسلامی، گروه مستند روایت فتح در راستای اهداف خود مبنی بر عمومی سازی گفتمان جهادی مبتنی بر تولید فیلم مستند با محوریت اندیشه، خلاقیت، تجربه و نیز تشویق مستندسازان گروه‌های جهادی، تصمیم به جذب طرح مستند و سرمایه گذاری تا پایان مسیر تولید نموده است.
سفرنامه «عالیه خانم شیرازی» را از دست ندهید
چادر کردیم رفتیم تماشا کتاب اول از مجموعه‌­ی سفرنامه­‌های قدیمی زنان است که چند ماه پیش نشر اطراف منتشرش کرده. عالیه خانم شیرازی سفرش را از کرمان آغاز می‌کند و با گذر از بمبئی به عربستان و عراق می‌­رود و پس از انجام اعمال حج و زیارت به ایران بازمی‌­گردد و مدتی را در دربار ناصرالدین شاه سپری می‌­کند.
رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه در طرح ملی سریال «سلمان فارسی» به خوبی از ظرفیت استان‌ها استفاده شده به این نکته اشاره کرد که کار شناسایی حدود ۲۰ هزار بازیگر در ۲۹ استان کشور پیش رفته است.
نمایشگاه هنر‌های تجسمی «غدیر» آغاز به کار کرد
نمایشگاه هنر‌های تجسمی غدیر با محوریت هنر شیعی در حوزه هنری آغاز به کار کرد.
با برگزاری اختتامیه همزمان با عید غدیر خم
مراسم پایانی سومین جشنواره نمایش‌های کوتاه رادیویی «نوایش» همزمان با عید سعید غدیر برگزار شد.
پخش یک سریال تاریخی فاخر با موضوع مقاومت آغاز شد
از شب گذشته پخش مجموعه تلویزیونی بانوی سردار از شبکه ۳ سیما آغاز شد. این سریال تاریخی برگرفته از داستان واقعی مقاومت مردم ایران در برابر استعمار انگلیس است.
چنگیز جلیلوند دوبلور و بازیگر پیشکسوت در گفتگو با «جوان»:
دوبله یا صداپیشگی از جمله هنر‌های زیرمجموعه سینما و تلویزیون است که در ایران قدمتی دیرینه دارد. مخاطبان ایرانی به دلایل مختلف علاقه‌مندند فیلم‌ها و سریال‌های خارجی را با دوبله‌های فارسی ببینند و همین خود مجالی شده برای شکل‌گیری شماری از دوبلور‌های قدری که نظیرشان در جهان کم پیدا می‌شود.
پایان بیست‌ودومین جشنواره تولیدات استانی صداوسیما
بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد در اولویت‌های تولید صداوسیما قرار گرفته است.
جبهه رسانه‌ای دشمن مدت‌هاست با طراحی‌های مختلف و پیچیده در لفاف فرهنگی، سعی دارد تا افکار عمومی جامعه را در انتخاب یا پذیرش برخی افراد ذیل عنوان مرجعیت فکری و عملی، دچار خطای محاسباتی کند.