محمد میرکیانی نویسنده کودک و نوجوان مطرح کرد
محمد میرکیانی معتقد است: آثار متنوعی در تمام انواع ادبیات کودک داریم و با توجه به پیشینه فرهنگی، نویسندگان کودک ما چیزی از آثار جهانی کم ندارند چراکه ادبیات کودک در ایران، یکی از فعال‌ترین عرصه‌های فرهنگی است.
غلامرضا صنعتگر خواننده پاپ مطرح کرد
خواننده موسیقی پاپ بی‌توجهی به محتوا و شعر را یکی از آسیب‌های جدی حوزه موسیقی پاپ می‌داند که باید مدیران وزارت ارشاد فکری اساسی برای حل این معضل بکنند.
تقریباً همه فیلمسازانی که می‌خواهند در جشنواره فجر حضور داشته باشند، این روز‌ها یا پشت دوربین رفته‌اند یا آخرین مراحل پیش‌تولید را برای آغاز فیلمبرداری پشت سر می‌گذارند.
شاه‌آبادی:
حمیدرضا شاه‌آبادی با بیان اینکه برخی از ناشران و نویسندگان به انتفاع مالی فکر می‌کنند، می‌گوید: خیلی جا‌ها داستان‌های عاشقانه زرد به ادبیات به ظاهر دینی تبدیل می‌شود و گاهی اوقات مسائل غیراخلاقی شکل و ظاهر دینی به خود می‌گیرد.
نگاهی به تلاش مزورانه رسانه‌ای برای مخدوش کردن وجهه ابا عبدالله الحسین (ع)
بی‌بی‌سی فارسی با در نظر گرفتن حساسیت‌های تولید محتوا درباره محرم و نماد‌های این ماه در تلاش برای مخدوش کردن وجهه امام حسین (ع) است.
استاد ارتباطات و رسانه:
عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما پرداختن به مؤلفه‌های اخلاقی و ارزشی را راه موفقیت رسانه‌های ایرانی در سطح بین‌الملل عنوان کرد.
رپر رهیافته فرانسوی:‌
ستاره سابق رپ فرانسه می‌گوید: قبل از اسلام آوردن من فقط به یک اسم خدا اعتقاد داشتم و بس. در دل مسیحی بودم، اما عملاً هیچ ارتباطی با خدا نداشتم و نمی‌دانستم می‌توان با خدا صحبت کرد، اما حالا می‌دانم برای همه چیز در زندگی خوب یا بد می‌توان با خدا حرف زد، زیرا او بهترین شنونده است و همه حرف‌های انسان را گوش می‌دهد
کارگردان فیلم «رستاخیز» در قالب یک متن مفصل نسبت به انتشار نسخه‌ای از این فیلم با دوبله عربی در یوتیوب واکنش نشان داد و وزارت ارشاد را مسئول این وضعیت دانست.
«شان پن» ولیعهد سعودی را مسئول قتل «خاشقجی» دانست
بازیگر و کارگردان سرشناس امریکایی در یک مصاحبه درباره مسائل متعددی صحبت کرد و با توضیح درباره ساخت یک مستند به گفتگو با اسد اشاره نمود و نیز درباره خاشقجی گفت که محمدبن‌سلمان مسئول قتل این روزنامه‌نگار است.
همایش بزرگداشت زنده‌یاد جلال آل‌احمد، نویسنده نامدار معاصر، همزمان با پنجاهمین سالگرد درگذشت او برگزار می‌شود.
۴