جواد محرمی
رئیس سازمان سینمایی مصادف با روز سینما گفته‌اند در ادامه بحث شفافیت، صورتجلسه شورا‌های پروانه سینمایی را تبدیل به سند می‌کنیم و بخش عمده‌ای از سخنانشان را روی این مبحث متمرکز کرده‌اند.
۱۱۹ سال پیش در چنین روز‌هایی بود که مظفرالدین شاه در سفر به بلژیک به ابراهیم‌خان عکاس‌باشی دستور داد تا پشت دستگاه «سینماتوگراف» قرار گیرد و از حضور شاه قجر در مراسم جشن گل فیلمبرداری کند.
صبا کمالی بازیگر برخی سریال‌های تلویزیونی که سال‌هاست خبری از وی نیست به بهانه پرداختن به خودسوزی یک دختر طرفدار فوتبال، با انتشار متنی در صفحه شخصی اینستاگرامش ضمن توهین به ساحت مقدس امام حسین (ع)، این شخص را که اقدام به فعل حرام (خودکشی) کرده مظلوم‌تر از اباعبدالله‌الحسین (ع) خوانده بود که البته حکم جلب وی به دلیل اهانت به ساحت مقدس امام حسین (ع) صادر شده است.
فیلم سینمایی «رستاخیز» پس از انتشار در یوتیوب، سر از سایت‌های غیرمجاز دانلود فیلم درآورد تا روند قاچاق فیلم همچنان نقطه ابهام سینمای ایران باشد.
«سرخپوست» در آستانه ۱۴ و نیم میلیاردی شدن
تازه‌ترین آمار فروش فیلم‌های سینمایی در حال اکران از فروش حدود ۱۴ و نیم میلیارد تومانی فیلم نیما جاویدی خبر می‌دهد.
در جریان افتتاحیه نمایشگاه فرش تهران "فرش پرچم" منقوش به نام سرور شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین ع که با تارو پودی از عشق بافته شده رونمایی شد.
در نمایشگاه فرش انجام می‌شود
اولین و بزرگترین "فرش پرچم" سرور شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین ع که با تارو پودی از عشق بافته شده رونمایی می‌شود.
سیدمهدی شجاعی در مراسم رونمایی از کتاب «خون خدا»:
سیدمهدی شجاعی در مراسم رونمایی از تازه‌ترین اثرش کتاب «خون خدا»، زیارت عاشورا را یک مانیفست (مرامنامه) برای همگان دانست و آن را نوعی اعلام موضع در خصوص ولایت خواند.
میرعلایی مدیر عامل اسبق بنیاد فارابی مطرح کرد
تهیه‌کننده پیشکسوت سینما معتقد است، با نگاهی به سردر سینما‌های کشور این سؤال پیش می‌آید که با وجود این‌ها می‌شود راجع به حجاب، فعالیت مؤثر انجام داد؟ در حالی که برای تبلیغات نیز باید استاندارد‌سازی شود.
سیروس همتی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر معتقد است، طی سال‌های اخیر مدیران و مسئولان تئاتری دغدغه تولید و اجرای تئاتر‌های دینی ندارند و این وضعیت نگران‌کننده است.
۵