رهبر انقلاب اسلامی در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، صبح امروز در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حاضر شدند و یاد و خاطره امام عظیم‌الشأن ملت ایران را گرامی داشتند.
رئیس ستاد مرکزی دهه فجر:
رئیس ستاد مرکزی دهه فجر با بیان اینکه دشمن به دنبال ناامیدسازی نوجوانان و جوانان است، گفت: برنامه‌ریزی شده است تا اردوهای راهیان پیشرفت در مراکز صنعتی، کشاورزی، پزشکی و... برگزار شود و جوانان و نوجوانان با دستاوردهای بزرگ کشورمان آشنا شوند.
قدم به قدم با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی (۳۳) - قسمت پایانی
اگر بخواهیم در ادبیات نظری حاکم بر گفتمان امامین انقلاب اسلامی، به بررسی مفهوم سبک زندگی، آفت‌ها و پیامدها، زمینه‌های شکل‌گیری و راهکار مقابله با این پدیده بپردازیم، ناچاریم نسبتِ این پدیده اجتماعی- فرهنگی را با دشمنِ گفتمان انقلاب اسلامی و راهبرد‌های او مورد توجه قرار دهیم. همانطور که پیش‌تر اشاره شد، سبک زندگی غربی، ماحصل پدیده و فرهنگ مصرف‌گرایی است؛ فرهنگی که از نتایج شوم دوران مدرنیته است؛ فرهنگی که آثار سوء اقتصادی و اجتماعی در جهان ایجاد کرده است. 
قدم به قدم با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی (۳۲)
وقوع انقلاب اسلامی و تغییر مبانی و رویکرد‌های سیاست خارجی ایران مستلزم ارائه طرحی جدید برای عمل و تحلیل در حوزه سیاست خارجی بود. در واقع سیاست خارجی ایران به دلیل اتکا بر مبانی دینی و عقلایی خود ناچار است در سال‌های ابتدایی به دنبال تأمین ثبات و امنیت کشور به عنوان یک نظام نوپا باشد، به خصوص که سیاست نه شرقی و نه غربی، کشور را از اتکای به اقطاب روز دنیا منع می‌کرد و بر این اساس باید زمینه‌های شناسایی نظام جدید به عنوان عضو جدید نظام بین‌المللی در دستور کار قرار بگیرد. بدیهی است که سیاست خارجی کشور در چنین شرایطی نمی‌تواند مبتنی بر خصومت به خصوص با همسایگان باشد.
قدم به قدم با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی (۳۱)
شعار بنیادین انقلاب شکوهمند اسلامی، مشتمل بر این سه بخش بود: «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی.» (۱) شعاری که به تصریح قانون اساسی، محور اصلی به ثمر نشستن نهال انقلاب در سال ۱۳۵۷ بود.
قدم به قدم با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی (۳۰)
مواقعی پیش می‌آید که فردی که منسوب به مسئولی است، جرائم بزرگ اقتصادی یا امنیتی انجام می‌دهد که منافع ملی را خدشه‌دار می‌کند که این جرائم موجب ایجاد احساس نگرانی و بی‌عدالتی در بین مردم می‌شود. هر قدر که آن جرم، موجب جریحه‌دار شدن احساسات شده یا اینکه منافع ملی را خدشه‌دار و در معرض تهدید قرار داده است، برخورد با مجرمان نیز می‌تواند تا حدود زیادی این احساسات را بازگرداند و اسباب آرامش روانی جامعه را فراهم و همدلی و انسجام ملی را تقویت کند
قدم به قدم با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی (۲۹)
چالش اقتصادی و معیشتی، این روز‌ها به مهم‌ترین دغدغه و دلمشغولی جامعه ایران بدل شده و این پرسش گاه شنیده می‌شود که آیا راه‌حلی برای عبور از وضعیت کنونی هست و اگر هست، آن راه‌حل چیست؟
قدم به قدم با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی (۲۸)
معنویت و اخلاق برای نظام سیاسی ولایی هم علت موجده است و هم علت موجبه، از همین رو می‌توان پیش‌بینی کرد در هر نقطه‌ای که نظام اسلامی از علل موجده و موجبه خود فاصله بگیرد به سمت زوال حرکت می‌کند، زیرا معلول از علت خود تخلف نخواهد کرد. به بیان دیگر در دهه پنجم عمر انقلاب، آنچه می‌تواند پاشنه آشیل جمهوری اسلامی تلقی و سبب انفکاک میان مردم و حاکمیت شود، سرپیچی کارگزاران نظام و داعیه‌داران از اخلاق و معنویتی است که اساس انقلاب اسلامی را تشکیل می‌دهد. 
قدم به قدم با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی (۲۷)
پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، پیشرفت‌های علمی و دستیابی جمهوری اسلامی به برخی فناوری‌های نوین در سال‌های اخیر، به گونه‌ای حیرت‌انگیز بوده است که غربی‌ها را به شدت نگران کرده و تشدید فشارها، کارشکنی‌ها و تحریم‌ها را با بهانه‌هایی از جمله موضوع هسته‌ای و رشد موشکی موجب شده است
قدم به قدم با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی (۲۶)
یکی از شاخصه‌های اصلی موجود زنده، غلبه وجوه «حیات» او بر وجوه «ممات» است. یک انسان سالم، در حالت عادی و در مدتی کوتاه، تعداد زیادی از سلول‌های بدنش مُرده و به سرعت، با سلول‌های جدید جایگزین می‌شود. نتیجه منطقی چنین سازوکاری این است که مرگ سلول‌ها- ولو به تعداد زیاد- به هیچ عنوان گویای مرگ کل پیکره انسان نیست، بلکه به سبب آنکه سلول‌های کهنه، توسط سلول‌های سرزنده و تازه جایگزین می‌شوند، برآیندِ این جایگزینی، حیات یافتن کل پیکر انسان است.