اخبار كلی
روایتی از حضور ۸ بانوی امدادگر رودسری در جبهه آبادان در گفت‌و‌گوی «جوان» با نویسنده کتاب «روایت ایثار»
محله ۷۲ تن رودسر پیش از انقلاب شاهد حضور جوانانی مذهبی و انقلابی بود که گروهی به نام همین محله تشکیل داده و به جمع مردم انقلابی پیوسته بودند.
خاطره‌ای طنز از جبهه‌ها در گفت‌و‌گوی «جوان» با یک رزمنده دفاع مقدس
متن زیر خاطره جالبی از یک رزمنده حاضر در عملیات الی‌بیت‌المقدس است. این خاطره هر چه ماهیتی طنز دارد، اما نشان می‌دهد که رزمندگان در عملیات سخت تا چه اندازه خستگی و فشار‌های جسمی و گاه روحی را تحمل می‌کردند. این خاطره را از زبان سید مرتضی موسوی از رزمندگان لشکر ۱۴ امام حسین (ع) پیش‌رو دارید.
حسن آن چنان محکم پشت بی سیم فریاد زد که تمام کسانی که در قرارگاه بودند، از این قاطعیت رنگ شان پرید و جا خوردند.
گفتگوی مهر با امیر خلبان محمدصدیق قادری
دفعه سوم ۱۱ نفر در فهرست بودیم. ۲۳ شهریور در شمال از ماجرا خبردار شدم و ۲۵ شهریور خودم را به تهران رساندم و راهی همدان شدم. تصمیم داشتم دیگر به هیچ‌وجه برنگردم.
چرا جنگ پس از فتح خرمشهر ادامه یافت سوالی است که در این سال‌ها زیاد عنوان شده و رهبر معظم انقلاب اسلامی در یکی از سخنرانی‌های خود به آن پاسخ دادند.
گفتگو با امیر خلبان محمدصدیق قادری؛
دفعه سوم ۱۱ نفر در فهرست بودیم. ۲۳ شهریور در شمال از ماجرا خبردار شدم و ۲۵ شهریور خودم را به تهران رساندم و راهی همدان شدم. تصمیم داشتم دیگر به هیچ‌وجه برنگردم.
برادر شهید عملیات الی‌بیت‌المقدس ‏، محمدحسین صوفی‌آبادی در گفتگو با «جوان»:
برای قدرت‌الله صوفی‌آبادی که خودش را جامانده از قافله شهدا می‌داند، روایت از برادر سخت بود، هرچند به داشتن چنین برادری افتخار می‌کند، اما دلتنگی میان همکلامی را نمی‌تواند از ما پنهان کند
همسر شهید مهدی نظری از روزی می‌گوید که مهدی گفته بود: «یه دعا کردم. منتظرم ببینم می‌گیره یا نه.» هر چه ازش پرسیدم، چه دعایی، جواب نداد. چند دقیقه بعد پیامکی برایش رسید. خندید و گفت: «گرفت.»
جانباز ۷۰ درصد «صفر امیراحمدی» امروز یکشنبه ۷ خرداد پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از جانبازی به همرزمان شهیدش پیوست.
گفت‌و‌گوی «جوان» با عبدالله ضیائی برادر شهیدان مجید، خدابخش، اصغر و محمدرضا ضیائی
چندی پیش بود که خبر درگذشت حاج محمد ضیائی پدر بزرگوار شهیدان مجید، خدابخش، اصغر و محمدرضا ضیائی رسانه‌ای شد