با حضور در منطقه «هودر بساط علی»؛
مسئول گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه گفت: دانشجویان جهادی این دانشگاه به منطقه «هودر بساط علی» لرستان اعزام و در حال ساخت مدرسه برای دانش آموزان این منطقه هستند.
گفت و گوی «جوان» با پدر شهید دانیال صفری از شهدای یگان صابرین
شهید دانیال صفری برای رسیدن به شهادت کوه‌ها و دشت‌ها را زیر پایش گذاشته بود و در هر مسیری ردی از گام‌های استوارش دیده می‌شد. سه بار به عنوان رزمنده مدافع حرم به سوریه رفت و بار‌ها به عنوان حافظ امنیت، شرق و غرب کشور را زیر پا گذاشت.
نگاهی به کتاب «بادیگارد» زندگی شهید مدافع حرم عبدالله باقری
خبر شهادت عبدالله باقری در جبهه دفاع از حرم، خیلی‌ها را غافلگیر کرد. مردم ایران اغلب با تصویر او آشنا بودند، اما کمتر کسی نام بادیگاردی را می‌دانست که معمولاً کنار رئیس‌جمهور دولت نهم و دهم دیده می‌شد.
ماجرای بمب‌های شیمیایی و مردم ایران، به اندازه بمب اتم و مردم ژاپن، قصه‌ای طول و دراز دارد. گستردگی فاجعه‌ای که صدام با بمب‌های شیمیایی‌اش رقم زد به حدی است که هم‌اکنون بسیاری از مردم در مناطق مرزی کشورمان همچنان در حال جنگی خاموش با عوارض بمب‌های شیمیایی و میکروبی هستند
یازدهم مرداد‌ماه ۱۳۶۷، در‌حالی‌که تصور می‌رفت جنگ ایران و عراق رسماً و عملاً تمام شده باشد، ناگهان عراق به شهر مرزی اشنویه در جبهه نه‌چندان حساس شمال غرب کشور حمله شیمیایی کرد.
چهارم شهریورماه ۶۷ سالروز تصویب قطعنامه ۶۲۰ علیه بمباران شیمیایی صدام
شهریور ۱۳۶۷، در حالی که آتش بس رسمی بین دو کشور ایران و عراق برقرار شده بود، شورای امنیت برای اولین بار به صورت تلویحی کاربرد مکرر عراق از بمب‌های شیمیایی علیه نظامیان و غیرنظامیان ایرانی را تأیید کرد.
مروری بر کتاب «ایستاده‌ام» و نقش تأثیرگذار نیرو‌های اطلاعات-عملیات
«ایستاده‌ام» سرگذشت نسلی آرمانگرا، جسور و پرتلاش است که زیر سایه رهبری امام خمینی شکوفا شد و به اوج پختگی رسید. صدقی نیز به همان نسل تعلق دارد. بار‌ها مجروح می‌شود ولی هیچ‌گاه از کار و تلاش دست برنمی‌دارد
سیزدهمین شماره ماهنامه فرهنگی و هنری «سرو» با مطالب متنوعی در حوزه‌های گفتمان، اندیشه، ادبیات، سینما و تاریخ معاصر در ۱۲۸ صفحه بر روی دکه‌های مطبوعاتی رفت.
روایت رحمت‌الله قربانی از شهید محمدرضا قصابی
شهید محمدرضا قصابی در عملیات کربلای ۴ در جزیره بلجانیه جاویدالاثر شد و پیکرش بعد از ۱۲ سال به آغوش خانواده‌اش بازگشت.
گفت‌و‌گوی «جوان» با خانواده شهید امید ملا‌زاده از شهدای حادثه تروریستی پیرانشهر
۱۸ تیرماه ۹۸ خودروی حامل رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) که در حال انجام مأموریت بود، در ورودی شهرستان پیرانشهر مورد حمله تروریست‌های ضدانقلاب قرار گرفت.
۵