رفتار صادقانه، زندگی عاشقانه
کد خبر: 1024145
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IQT
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۷
تنش‌های زندگی مشترک را با صداقت رفع کنید
در امور خانه یا بیرون از خانه به یکدیگر کمک کنید. همدیگر را برای رفتار‌های مثبت تشویق کنید. این کار زندگی را به سمت شادکامی و پیشرفت خواهد برد. نقاط مثبت همسرتان را مشاهده کنید. به جای اینکه به نیمه خالی لیوان توجه کنید، نیمه پر را هم ببینید
نرگس محمدی

سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: خیلی‌ها فکر می‌کنند درست از زمانی که خطبه عقد خوانده شد، دیگر تمام مرز‌ها از بین می‌رود. این طرز فکر اشتباه است. زن و شوهر باید بدون هیچ حرف ناگفته‌ای زندگی عاشقانه‌شان را با صداقت و رفتار صادقانه شروع کنند. باید رازدار باشند و هیچ چیز را از هم مخفی نگه ندارند. این صداقت و بی‌ریایی و بی‌شیله پیله بودن طرفین بسیار ستودنی است.


زن و مرد با دانستن تفاوت‌های هم به شناخت کلی از رفتار‌های یکدیگر می‌رسند و بر اساس این شناخت از رفتار‌های هم به تحلیلی واقعی و صحیح دست می‌یابند. اختلاف‌ها و برداشت‌های اشتباه به کمترین حد خود می‌رسد.


تعامل میان زن و شوهر یکی از مهم‌ترین مباحث قابل توجه در خانواده است. جملات یا کلماتی که از اهانت شریک زندگی خود در طول یک جنگ می‌شنوید را نادیده بگیرید. مثل جمله معروف: «در دعوا نقل و نبات پخش نمی‌کنند.» تمامی حرف‌های منفی را حذف کنید. به گونه‌ای که یک گوش‌تان در باشد و دیگری دروازه. پس یادتان باشد بار‌های سنگین آن حرف‌ها را حمل نکنید. بدون تردید در طول این جنگ دو طرفه، هر دو طرف قربانی هستند.


بهترین راهکار این است که هر بار به حرف‌های ناراحت‌کننده می‌رسید یک نفس عمیق بکشید و سعی کنید نادیده بگیرید و به حرف‌های مثبت و خوب فکر کنید و بیندیشید. به جای اینکه خود را درگیر حرف‌های منفی کنید، درگیر حرف‌های مثبت کنید. چه اشکالی دارد؟


دعوا کردن بین زن و مرد تا حدودی عادی است. به این دلیل که هر دو طرف طرز فکر جداگانه‌ای دارند. کاملاً طبیعی است که در برخی موارد مخالف باشند یا با هم در مورد نظرات یکدیگر بحث کنند. یکی از اشتباه‌ترین کار‌هایی که زن و شوهر در این بین انجام می‌دهند این است که به طولانی شدن بحث‌ها دامن می‌زنند.


بی‌شک ظهور محبت و مهربانی اثر تعدادی از عوامل را کاهش می‌دهد. برخی از آن‌ها در دست همسر و برخی در دست طرف مقابل است. آنچه در دست زن است احترام و محبت به شوهرش است. صداقت، اعتماد، خودکفایی و گذشت از جمله مواردی هستند که زنان می‌توانند برای به دست آوردن عشق به شوهر از آن‌ها استفاده کنند. علاقه و مهربانی بین زن و شوهر هرچه بیشتر ایجاد شود اعتماد یکدیگر را بیشتر کسب و آنان با صداقت و اعتماد به یکدیگر زندگی خود را آغاز می‌کنند.


نکته مهم قبل از هر چیز یادگیری صداقت و ایجاد محبت میان زن و مرد است. بهتر است طرفین به مطالعه کتاب‌هایی از قبیل انتخاب همسر مناسب، نحوه ارتباط با یکدیگر و شرکت در کلاس‌های آموزشی خانواده بپردازند. یکی از بزرگ‌ترین معضلات جامعه، مقایسه همسر و خانواده با همسران یا خانواده دیگران است. هرگز همسر خود را با زن یا مرد دیگری مقایسه نکنید و سعی کنید از رفتار‌های خوب همسرتان تشکر و قدردانی کنید و صداقت خود را در این رابطه نشان دهید.


در امور خانه یا بیرون از خانه به یکدیگر کمک کنید. همدیگر را برای رفتار‌های مثبت تشویق کنید. این کار زندگی را به سمت شادکامی و پیشرفت خواهد برد. نقاط مثبت همسرتان را مشاهده کنید. به جای اینکه به نیمه خالی لیوان توجه کنید، نیمه پر را هم ببینید. با این طرز تفکر همیشه به یک زندگی شاد و موفق فکر خواهید کرد. مسئولیت‌پذیر باشید. عاطفه بین زن و شوهر باعث افزایش میل به ادامه زندگی می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار