مردانه و صبورانه مشکلات زندگی مشترک را حل کنید!
کد خبر: 1014082
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FoA
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
مرور برخی اشتباهات مردانه که به زندگی زناشویی آسیب می‌زند
اهمیت ندادن به همسر، او را دچار احساس عدم امنیت می‌کند. ذهن زنان بسیار پیچیده است. آن‌ها حتی به جزئیات کم اهمیت فرد مورد علاقه خود توجه می‌کنند. آن‌ها هر حرکت شوهرشان را به ویژه در ماه‌های اول ازدواج زیر نظر دارند، چون به همسرشان بسیار متعهد هستند. وقتی مردی به زن خود کم‌توجهی کند و خود را صرفاً درگیر مسائل ضروری یا غیرضروری روزمره کند زن احساس نا امنی می‌کند
احمد کریم‌زاده آقاعلی
سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: ازدواج یک پیوند مقدس است، اما برخی آن را خیلی کم اهمیت می‌پندارند؛ شما یکی از این افراد نباشید. ازدواج عقد و پیوندی منحصر به فرد بین دو انسان است که گسسته شدن آن بسیار سخت است. گویا در حال دعا و راز و نیاز هستید و دلتان نمی‌آید ارتباط و حالت روحانی برقرار شده را به هیچ عنوان قطع کنید. شما هرگز نمی‌توانید پیش‌بینی کنید چه وقت زندگی زناشویی دچار فراز و نشیب یا مشکل دار خواهد شد. با این حال، همانطور که الگو‌هایی برای تقویت و دوام این پیوند وجود دارد، الگو‌های رفتاری هم برای تخریب آن وجود دارد. این مقاله به طور اخص قصد مقصر جلوه دادن آقایان را ندارد و هدف آن است که برخی اشتباهات شوهران که منجر به آسیب رساندن به پیوند مقدس ازدواج می‌شود را برجسته کرده و به آن‌ها گوشزد کند.

گاهی اوقات خانم‌ها هم به اندازه شوهران‌شان در عدم موفقیت یک پیوند ازدواج و واگراشدن خانواده خود نقش دارند. همه باید این نکته را به یاد داشته باشند که ازدواج صرفاً موضوع عشق و عاشقی نیست؛ بلکه بیشتر یک انتخاب است. ما تصمیم می‌گیریم و یک نفر را انتخاب می‌کنیم تا زندگی خود را با تمام پستی و بلندی‌های آن با او شریک و سهیم شویم. ما تصمیم می‌گیریم شادی خود را فدای شریک زندگی خود کنیم. این فقط از بابت عشق و علاقه نیست. عشق ضرورت است، اما تنها مؤلفه ضروری نیست. خوب، حالا بیایید درباره رفتار‌های خطرناک برخی شوهران که منتهی به سست شدن این پیوند یا دلسردی شریک زندگی که خودمان انتخاب کردیم، می‌شود صحبت کنیم.

به او احساس امنیت بدهید

اهمیت ندادن به همسر، او را دچار احساس عدم امنیت می‌کند. ذهن زنان بسیار پیچیده است. آن‌ها حتی به جزئیات کم اهمیت فرد مورد علاقه خود توجه می‌کنند. آن‌ها هر حرکت شوهرشان را به ویژه در ماه‌های اول ازدواج زیر نظر دارند، چون به همسرشان بسیار متعهد هستند. وقتی مردی به زن خود کم‌توجهی کند و خود را صرفاً درگیر مسائل ضروری یا غیرضروری روزمره کند، زن احساس ناامنی می‌کند؛ حتی اگر به شوهرش اعتماد داشته باشد، بنابراین به اطمینان خاطر نیاز دارد تا بداند همسرش هنوز به او توجه می‌کند، او را دوست دارد و به احساساتش احترام می‌گذارد. بی‌توجهی و به شوخی گرفتن حس ناامنی او اشتباه بزرگی است که در آینده ممکن است مشکل‌ساز شود. وقتی با کسی ازدواج کردید، نباید طوری رفتار کنیدکه شریک زندگی‌تان تصور کند موجود ناخواسته‌ای در زندگی شماست. باید به همسر خود اطمینان دهید که به او وفادار هستید و انجام این کار هم سخت نیست. وقتی همسرتان از جانب شما احساس عدم علاقه یا ناامنی کند، سؤال‌های زیادی خواهد پرسید. این بدان معنا نیست که او به شما اعتماد ندارد، بلکه حاکی از آن است که فقط به اطمینان و راهی برای برقراری ارتباط با شوهرش احتیاج دارد. اگر او از شما بپرسد آیا هنوز او را دوست دارید؟ یا او را زیبا می‌بینید؟ پس دریغ نکنید که به او پاسخ دهید. کاری کنید احساس کند هنوز او را زیبا می‌بینید و نه فقط آن را به کلام بگویید، بلکه کاری کنید آن را باور کند. به چشمان او بنگرید و با او ارتباط برقرار کنید و به او بگویید که او زیباترین زن دنیاست. این رفتار پسندیده تمام شک و تردید‌هایی که در ذهنش دارد را از بین می‌برد.

همیشه او را خوشحال کنید

اگر همسر شما دنبال طلا و جواهر نیست، برای خوشحال کردن او همیشه نیاز به گردنبند مروارید ندارید! می‌توانید با انجام کار‌هایی بسیار ساده او را خوشحال کنید. نشان دادن حرکات و رفتار‌های ساده عاشقانه می‌تواند موتور شادی روانی و دلگرمی او را روشن کند. اگر تنها روی کار‌های بزرگ تمرکز کنید، شاید تصور کند، چون احساس گناه می‌کنید، آن کار‌ها یا رفتار‌ها را انجام می‌دهید تا کمبود‌های کوچک خود را بپوشانید. یادداشتی برایش بنویسید مانند «دوستت دارم.» درست کردن صبحانه و بیدار کردنش برای خوردن آن می‌تواند باعث تعجب و خوشحالی او شود. وقتی از محل کار برگشتید، با بچه‌ها بازی کنید. زنان، مردانی که با بچه‌ها خوش‌رفتار هستند را دوست دارند. هرگز روز تولد او و تاریخ ازدواج‌تان را فراموش نکنید تا مبادا بعداً شرمنده یا دستپاچه بشوید. کاری کنید حتی پس از گذشت سال‌ها، تولد او برایش روزی به یاد ماندنی باشد. در صورت امکان او را با یک کیک کوچک یا یک هدیه غافلگیر کنید. روز را با او بگذرانید و اگر درگیر کار‌های خودتان هستید و سرتان شلوغ است، برایش وقت بگذارید و برای چند ساعت هم شده صرفاً به او توجه کنید.

او را ببینید و به او اهمیت بدهید

بقچه عصبانیت را پشت در خانه بگذارید، ولی با هم درد دل کنید. هر وقت مردان در زندگی اوقات سختی را پشت‌سر می‌گذارند، فکر می‌کنند با درگیر نکردن همسر خود در این مسائل، به آن‌ها لطف می‌کنند. این طرز فکر بسیار نادرست است. با مطرح کردن تلخی‌ها و ناراحتی درونی خودتان که سمی برای رگ‌های قلب‌تان هم هست، نشان دهید که شریک زندگی خود را می‌بینید. زنان می‌دانند چه زمانی شوهرشان آشفته است. پنهان کردن چنین چیز‌هایی از آن‌ها غیرممکن است. شاید برخی از آن‌ها تصور کنند شریک زندگی‌شان به اندازه کافی آن‌ها را شایسته نمی‌داند تا به او کمک کنند. او می‌خواهد به شما احساس نزدیکی کند، اما نه به گونه‌ای که اوضاع را بدتر کند. تنها کاری که او می‌خواهد آن است که بخشی از زندگی شما باشد. زنان گمانه زنی می‌کنند. فرآیند حدس و گمانه‌زنی در آن‌ها این طور عمل می‌کند که وقتی چندین بار از شما بپرسند مشکل چیست و هر بار آن‌ها را نادیده بگیرید، نه تنها از جانب شما احساس بی‌توجهی بلکه فکر می‌کنند که مشکل خودشان هستند! شما می‌توانید با بازکردن سفره دلتان از این اتفاق پیشگیری کنید تا از کاه کوه ساخته نشود. انجام آن ساده است. عادات بسیاری از مردان، عدم پذیرش مسئولیت کار‌های خود به‌دلیل غرور مردانگی است. مواردی وجود دارد که مردان، همسران خود را مقصر می‌کنند، چون به غرور آن‌ها لطمه می‌خورد. این مسئله می‌تواند سر هر موضوعی اتفاق بیفتد. شما به جای اینکه مسئولیت اعمال خود را بر عهده بگیرید، او را به خاطر قصور یا خطای خودتان سرزنش می‌کنید. «او به من اهمیتی نمی‌دهد که چرا مشکل دارم»! آیا متوجه هستید این جمله چقدر اشتباه است؟ چنانچه خطایی مرتکب شدید، اگر می‌خواهید ازدواج خود را نجات دهید، از متهم کردن دیگران به‌خاطر اشتباه‌تان دست بردارید. شما مسئول پیامد‌ها و تبعات اعمال خود هستید، بنابراین اولین قدم پذیرفتن مسئولیت است. شما باید بپذیرید کار اشتباه از خود شما سرزده و نه شخص دیگری. وقتی قبول کردید که مشکل از خودتان بوده، می‌توانید به مرحله بعد بروید وگرنه همیشه در حالت انکار کردن باقی می‌مانید. اگر زمانی همسرتان زندگی را برای شما به جهنم تبدیل کرده، مانند یک مرد مسئله را صریح و ملایم به او بگویید. اگر شما را دوست داشته باشد، درک خواهد کرد. هوا را پاک کنید و به شکنجه شدن خود پایان دهید.

با چشمان باز ازدواج کنید و صبورانه ادامه دهید

برای ازدواج، به سراغ کسی نروید که با شما سازگار و هم نظر نیست یا برای ازدواج آماده نیست. هرگز در ازدواج عجله نکنید. ازدواج یک تعهد طولانی مدت است و برخی از مردان بدون اینکه فکر کنند و تمام ابعاد را در نظر بگیرند، در مورد آن تصمیم‌گیری اشتباه می‌کنند. زن و مردی که با یکدیگر سازگاری و تفاهم نداشته باشند، پس از ازدواج هم این مسئله را با خود همراه خواهند داشت. عدم تفاهم و ناسازگاری موضوعی نیست که به بعد موکول کنیم و به این امید باشیم که بعداً درست می‌شود. اگر زن قبل از ازدواج فردی سلطه‌گر، برتری‌جو و خواهان کنترل همه چیز باشد و حرف حرف خودش باشد، بدون شک این خلق و خو را با خود به زندگی مشترک‌تان وارد خواهد کرد. پس از ازدواج جادویی اتفاق نمی‌افتد. هر دختری که با او ملاقات کنید، سوژه مناسبی برای ازدواج نیست. برخی از دختران هنوز به قدر کافی برای تشکیل یک زندگی دو نفره یا مادر شدن بالغ نشده‌اند. آن‌ها هنوز جوان هستند و نمی‌دانند وارد چه نوع زندگی می‌شوند و ممکن است از ازدواج با شما پشیمان شده و بخواهند به این وضعیت خاتمه دهند. وقتی می‌خواهید با دختری ازدواج کنید، باید حداکثر شناخت و شفافیت وجود داشته باشد. اگر قصد دارید با یک زن افسرده ازدواج کنید، به این امید که بعد از ازدواج با رفتار و سیاست خود این حالت را در او برطرف می‌کنید، بدانید به استقبال خطر بزرگی می‌روید. چنانچه انتخابتان اشتباه باشد، یک چیز مطمئناً اتفاق می‌افتد؛ تنها نتیجه نهایی شکست خواهد بود. واقع بین و منطقی باشید و اجازه ندهید نیروی قدرتمند و مقاومت‌ناپذیر عشق بر قضاوت و تعقل شما سایه بیفکند. این یک تصمیم آسان نیست، بنابراین به‌قدر کافی در مورد آن فکر کنید. ازدواج مستلزم این است که زن و شوهر هر روز سخت تلاش کنند و بسیاری از عیب‌ها را نادیده بگیرند و با قاطعیت و مصمم در زندگی پیش بروند تا اجازه ندهند عشق بین آن‌ها بمیرد. بعد از ازدواج، روی نقاط ضعف هم با حسن نیت کار کنید.

غرور و خودخواهی را کنار بگذارید

از خاموش ماندن خودداری کنید. سکوت یکی از بدترین کار‌هایی است که در زندگی زناشویی انجام می‌شود. اگر موضوعی، گله‌مندی یا نکته‌ای را درون خود مخفی نگه دارید، مثل یک لنگر عمل می‌کند و شما را در ورطه‌ای بسیار عمیق فرو می‌برد و همان جا نگه می‌دارد که خروج از آن برای شما دشوار خواهد بود. اگر با شریک زندگی خود مشاجره داشته‌اید، به جای دوری کردن و عدم پاسخگو بودن، باید در مورد آن گفتگو کنید. ارتباطات و نحوه ارتباط‌گیری در یک رابطه به ویژه رابطه زناشویی بسیار مهم است. وقتی زوجین از صحبت کردن با یکدیگر خودداری کنند، شکاف و فاصله بین آن‌ها شروع به بزرگ‌تر شدن می‌کند و به جایی می‌رسد که شرکای زندگی برای هم مثل دو غریبه می‌شوند. مسائل را به حال خود رها نکنید و هیچ چیز را بدون صحبت باقی نگذارید. صمیمیت عاطفی بسیار مهم است و تنها در صورت برقراری ارتباط روحی روانی با شریک زندگی خود می‌توان آن را حفظ کرد. برخی از مردان از نظر عاطفی خشک و سرد هستند. آن‌ها صحبت نمی‌کنند و چیز‌های بی‌خودی در ذهن‌شان تصور می‌کنند. گمان می‌کنند کسی نمی‌تواند به آن‌ها کمک کند. همان طور که عمر ازدواج‌شان بیشتر می‌شود، توانایی همسران خود را برای خوشحال کردنشان دست‌کم می‌گیرند. طبیعی است که زوجین شور و شوقی را که در ابتدای ازدواج داشتند، نداشته باشند؛ لیکن این موضوع نباید مانعی برای سکوت و صحبت نکردن با همسرشان باشد. یک مرد باید در مورد رویا‌های خود با زنش صحبت کند و به او بگوید آینده‌ای را می‌بیند که همسرش در آن، بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی او خواهد بود. حتی از ابراز جزئیات کوچک خودداری نکنید. اجازه دهید شریک زندگی‌تان آن‌ها را بداند تا عشق بین شما هرچه قوی‌تر شود. دائم همسر خود را داوری نکنید. وقتی بیش از حد درباره دیگران داوری کنید یا انتظار داشته باشید آن‌ها خود را اصلاح کنند یا شما آن‌ها را اصلاح کنید، طرف مقابل را از خود زده می‌کنید. زنان موجودات بسیار حساسی هستند. بعضی اوقات مشکلاتی دارند، اما دوست دارند کسی به آن‌ها گوش کند. آن‌ها جواب نمی‌خواهند. آن‌ها فقط می‌خواهند کسی در این زمان‌های سخت با آن‌ها و در کنارشان باشد تا زمانی که راه‌حلی پیدا شود. اگر یک مرد همسرش را همواره تحت فشار قرار دهد یا دائم نظرات خودش را به او تحمیل کند، او را به تصمیم‌گیری یا قضاوت از روی اجبار سوق می‌دهد و این کار آزادی و اعتماد به نفس زن را از او می‌گیرد. زن احساس استقلال کمتر و ناامنی خواهد کرد. احساس می‌کند کسی دارد آزادی‌اش را سلب می‌کند و آزادی و استقلال رأی او به‌نوعی در محاصره و محدودیت قرار دارد. هیچ کدام از ما کامل نیستیم. همه ما حس ناامنی و ترس‌های خود را داریم و ازدواج یعنی سازش و مصالحه. یعنی بدون قید و شرط دوست داشتن فردی دیگر. مرد‌ها فقط به این دلیل که خود را تحت فشار اجتماعی می‌بینند، تمایل به قضاوت و داوری دارند. اگر از همسر شما اشتباهی سرزد، می‌توانید به او توصیه کنید که مسئله را حل کند، اما نمی‌توانید او را مجبور به این کار کنید. از گفتن یک «حق با توست» یا «معذرت می‌خواهم» دریغ نکنید. همه ازدواج‌ها دعوا و مشاجره دارند، ولی موضوع مهم و تعیین‌کننده آن است که حد و حدود را تعیین کنید تا مشاجره و جر و بحث از کنترل شما خیلی خارج نشود. باید از خودتان سؤال کنید که پیروزی در بحث و جدل مهم‌تر از ازدواج شماست؟ بعضی اوقات، خروج و دور شدن از یک جر و بحث می‌تواند عشق فیمابین را قوی‌تر کند. می‌تواند پیوند دو جانبه را تقویت کند. اگر فقط با گفتن «متاسفم» می‌توانید به یک درگیری خاتمه دهید، نباید اجازه دهید مشکل کش پیدا کند و در آن صورت ارج و قرب شما هم حفظ خواهد شد. اگر زنی که شریک زندگی‌تان است، شما را دوست داشته باشد، مراقب است کاری از او سرنزند که خدشه‌ای به عزت نفس و خودباوری شما وارد شود. یک معذرت خواهی ساده به معنای این است که شما حاضر هستید هر کاری را برای زنده نگه داشتن و دوام ازدواج تان انجام دهید. برخی مردان فکر می‌کنند اگر عذرخواهی کنند، به غرور آن‌ها لطمه می‌خورد، اما با این کار همسرتان می‌فهمد شوهری دارد که می‌تواند همه مشکلات را در کنار او حل کند.

* برگرفته از سایت: brides. com
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار