ماهیت حقوق بشر غربی را افشا می‌کنیم
کد خبر: 980735
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00478J
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
تهیه کننده «مجله حقوقی» کانال آذری شبکه جهانی سحر:
تهیه کننده برنامه «مجله حقوقی» کانال آذری شبکه جهانی سحر گفت: هدف اصلی برنامه مجله حقوقی افشای ماهیت اصلی حقوق بشر غربی برای آذری زبانان جمهوری آذربایجان، منطقه و جهان است تا افکار عمومی آگاه شوند
وحید مهری
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: پناه نجف زاده، تهیه کننده برنامه «مجله حقوقی» کانال آذری شبکه جهانی سحر گفت: هدف اصلی برنامه مجله حقوقی افشای ماهیت اصلی حقوق بشر غربی برای آذری زبانان جمهوری آذربایجان، منطقه و جهان است تا افکار عمومی آگاه شوند که حقوق بشر غربی جز کشتار، ویرانی و غارت منابع ملت‌های جهان دستاورد دیگری نداشته است.

نجف زاده افزود: استثمار ملت‌ها که به تبع آن موجبات شکل گیری سیاست‌های استکباری غرب را علیه ملت‌های مظلوم ایجاد کرده است، هرگز اتفاق نمی‌افتاد مگر به پشتوانه تزریق سبک زندگی غربی با لباس اتوکشیده حقوق بشر.

وی یکی از اصلی‌ترین مبانی تهیه و پخش برنامه «مجله حقوقی» کانال آذری شبکه جهانی سحر را آگاه سازی افکار عمومی همسایگان ایران ویژه آذری زبانان از اهداف پلید غربی تحت لوای حقوق بشر عنوان کرده و اضافه کرد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی همواره ریشه تمسک به حقوق بشر از سوی قدرت‌ها را برای مشروعیت دادن به دخالت‌های آنان در امور داخلی کشور‌های اسلامی و نیز کشور‌های ضعیف می‌دانستند و معتقد بودند حقوق بشر برای قدرت‌ها به صورت جدی موضوعیت ندارد و فقط یک دستاویز است؛ بنابراین ما سعی داریم تا از طریق برقرای ارتباط با کارشناسان حقوقی داخلی و حقوق دانان متعهد در کشور دوست و برادر آذربایجان، اندیشه‌های ناب امام خمینی (ره) را در بیدارسازی ملت‌های مسلمان به ویژه در آسیای میانه به سمع و نظر مخاطبان برنامه برسانیم.
این برنامه ساز شبکه سحر همچین تاکید کرد: ملت‌های مسلمان و نیز خواهران و برادران ما در کشور آذربایجان باید بدانند که وقتی بت شکن تاریخ معاصر جهان فریاد می‌زند: «تا زمانی که حق وتو که از قانون جنگل بدتر است، برای پنج قدرت وجود دارد، حقوق قدرت‌ها در اولویت است و حقوق بشر در چنین نظامی جایگاهی ندارد»، در واقع یک نهیب تاریخی به رهبران کشور‌های اسلامی دارند که فریب مباحث به ظاهر منطقی حقوق بشر از سوی رهبران غربی را نخورند چراکه آنان هدفی جز غارت کشور‌های مسلمان و مستضعف جهان را در پس پرده حقوق بشر دنبال نمی‌کنند.

وی ادامه داد: به همین منظور روز‌های سه شنبه هرهفته به مدت ۳۰ دقیقه برنامه «مجله حقوقی» را به صورت زنده روی آنتن می‌بریم تا در گفتگو از طریق اسکایپ با کارشناسان داخلی و آذری زبان از کشور آذربایجان علاوه بر بحث و تبادل نظر در این خصوص، اشتراک مساعی‌های دو ملت از مقوله حقوق بشر با رویکرد اسلامی را هم بررسی کنیم.
نجف زاده اظهار کرد: در مدت زمان سه سالی که برنامه مجله حقوقی کانال آذری شبکه جهانی سحر به صورت زنده روی آنتن می‌رود، مخاطبان خود را به خوبی در میان آذری زبانان منطقه پیدا کرده و ما نیز با تلفیق پلی بک‌ها با صحبت‌های کارشناسان دعوت شده به برنامه، توانسته ایم بر جذابیت بصری برنامه نزد مخاطب تا حدود زیادی موفق عمل کنیم.

تهیه کننده برنامه «مجله حقوقی» در همین خصوص گفت: شروع برنامه با پخش خبر و پلی بک مرتبط با آن به مدت ۲ دقیقه است. در ادامه پلی بکی با نام «دوسیه» (پرونده) که مربوط به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهداف غربی‌ها از طرح حقوق بشر است به مدت ۳ دقیقه همراه با زیرنویس آذری و نیز پلی بک «از نگاه هنرمندان کاریکاتوریست» به مدت زمان ۱ دقیقه و متناسب با موضوع برنامه، شاکله اصلی مجله حقوقی را تشکیل می‌دهند.
وی همچنین در خصوص چگونگی انتخاب محور‌های اصلی برنامه مجله حقوقی هم گفت: موضوعات روز بین المللی در حوزه اعتراضات صنفی و اجتماعی در کشور‌های غربی نسبت به بروز بی عدالتی ناشی از نظام سرمایه داری، تحولات اجتماعی- سیاسی صورت گرفته در کشور‌های منطقه و نیز نقش مباحث حقوقی در روابط دوجانبه ایران و آذربایجان تعیین کننده محور هربرنامه مجله حقوقی برای پخش به حساب می‌آیند.

به گفته نجف زاده؛ مجری برنامه، محمدرضا مهرافزا؛ مترجمان همزمان: قهرمان نورانی و عبدالله بحرالعلومی و دستیار تهیه «مجله حقوقی»، سهیل مراغه‌ای است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار