«مردی به نام سیمین» به شبکه مستند می آید
کد خبر: 742963
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0037HH
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۹
همراه با شبکه مستند سیما در روز هفتم مهر
شبکه مستند سیما در روز سه شنبه هفتم مهر مستندهای جذابی از جمله «کلکسیونرهای ایرانی»، اولین قسمت مجموعه «خسته نباشید»، زندگی دشوار یک زن در «مردی به نام سیمین» و آموزش سینما توسط اکبر عالمی در «آن روی سکه» را برای پخش در نظر گرفته است.
به گزارش «جوان» به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، «اسکاندیناویای وحشی» به حیات وحش و حیوانات اسکاندیناوی می پردازد و نخستین قسمت آن ساعت 00:00 روز سه شنبه هفتم مهر در 52 دقیقه روی آنتن می رود.
مجموعه مستند «افسانه زدایان» ساعت 16 برای پخش درنظر گرفته شده است.
آزمایش افسانه ها با روش علمی!
در این مجموعه مستند که سه شنبه قسمت سوم آن در 40 دقیقه روی آنتن می رود، با استفاده از روش های علمی صحت باورهای عامه، افسانه ها، شایعات و صحنه های فیلم ها توسط آدام و جیمی مورد آزمایش قرار می گیرد.
«جدال با آتش» مستندی است که سه شنبه هفتم مهر ساعت 17 به مدت 58 دقیقه روی آنتن می رود. این مستند درباره مهار آتش چاه 24 نفت شهر توسط مهندسین ایرانی است.
«کلکسیونرهای ایرانی» ساعت 18 در جدول پخش قرار دارد. این مستند آثار ارزشمندی همچون قرآن های قدیمی، کتابهای قدیمی، نسخ خطی، فسیل های نقاشی، قفل و در، مهر و تمبر و پاکت، لباس، ادوات جنگی و را که به شکلهای مختلف جمع آوری و حفظ و نگهداری شده و متعلق به مجموعه‌ داران خصوصی و کلکسیونرهای ایرانی هستند به تصویر می کشد.
قسمت هفتم «عروسی اقوام» در ساعت19  برای پخش آماده شده است. این برنامه به آداب و رسوم  مراسم ازدواج در شهرهای مختلف ایران می پردازد و تنوع این مراسم را در نقاط مختلف کشور چون دشت مغان، بندر عباس، بندر ترکمن، زابل، چابهار و... به تصویر می‌کشد.
قسمت جدید از مجموعه «مهاجران» که درباره مهاجرت ایرانی ها به خارج از کشور است سه شنبه هفتم مهر ساعت 19:30 در جدول پخش قرار گرفته است. در این مجموعه تلاش بر این بوده که مخاطبان با ایرانیهای موفق که مهاجرت کرده اند آشنا شوند. این قسمت از مهاجران، «همه فرزندان من» نام دارد و به مدت 30 دقیقه پخش می شود.
تصاویر HD جنگ در یک مجموعه
«گنجینه آسمانی» مجموعه مستندی است که با استفاده از تصاویر بازسازی و ترمیم شده قدیمی آرشیو مرکزی صداوسیما، برای اولین بار با تدوینی متفاوت و البته با کیفیت HD روانه آنتن می شود.
این مجموعه در روزهای هفته دفاع مقدس به مدت 30 دقیقه ساعت 20 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود.
گفتگو با شیعیان اروپایی
مجموعه مستند «در امتداد غدیر» در تلاش است مخاطبان را با شیعیان ساکن در اروپا آشنا کند. عوامل سازنده این مجموعه سعی کرده‌اند با شیعیان اروپایی گفتگوهای جذاب و متنوعی تهیه کنند تا مورد توجه بینندگان قرار بگیرد. 
پنجمین قسمت این مجموعه ساعت 20:30 سه شنبه هفتم مهر از شبکه مستند پخش می شود.
آغاز پخش «خسته نباشید»
نخستین قسمت مجموعه مستند «خسته نباشید» سه شنبه هفتم مهر ماه ساعت 21 همزمان با روز روی آنتن می رود و پخش این مستند به صورت هفتگی ادامه خواهد داشت.
این برنامه اولین مستند طنز شبکه مستند است که در هر قسمت سراغ شغل های جذاب و سخت جامعه رفته و یک روز کاری آنها را تجربه می کند.
زندگی دشوار یک زن در «مردی به نام سیمین»
«مردی به نام سيمين» به کارگردانی بابک طاهری و توليد انجمن سينمای جوانان تهران ساعت 21:30 روز سه شنبه روی آنتن می رود.
این مستند زندگی خانمی را به تصویر می کشد که سختی زندگی او را مجبور به انجام کارهای مردانه کرده است تا جایی که همصنفان او در بازار ماهی فروشان او را با نام سهیل صدا می کنند.
یازدهمین قسمت از مستند «من نباید زنده باشم» ساعت 22 در جدول پخش شبکه مستند سیما قرار گرفته است. مستندی جذاب درباره افرادی که از شرایط دشوار و خطرناک جان سالم به در برده و از حوادث طبیعی به طرز معجزه آسایی نجات یافته‌اند.
آموزش سینما توسط اکبر عالمی
«آن روی سکه» مجموعه مستندی است که 42 قسمت دارد و مربوط به آموزش سینما توسط استاد اکبر عالمی است. این مجموعه در دهه 60 تولید شده و الهام بخش بسیاری از هنرمندان فعلی برای ورود به عرصه هنر سینما بوده است.
پنجمین قسمت این مجموعه ساعت 23 روز سه شنبه هفتم مهر از شبکه مستند سیما پخش می شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار