مقهور دست ساخته‌های خود نشویم
کد خبر: 1023504
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IG8
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۰
هر ابررایانه‌ای در برابر انسان کم می‌آورد
خداوند باری تعالی نرم‌افزاری را در وجود انسان تعبیه کرده است که دانشمندان و پژوهشگران هر روز به کشف جدیدی در درون ابعاد فیزیکی و روانی جسمانی انسان می‌رسند و دامنه این تحقیقات از عالم بیداری در قالب جسم و روح تا عالم خواب و رؤیا را در‌بر‌می‌گیرد.
ایوب خرمی

سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: با فشار دادن کلید‌های رایانه هر عملیاتی را روی برنامه دلخواهم انجام می‌دهم؛ کلمات و اعدادی را حذف می‌کنم و دوباره بر اثر اشتباه یا پشیمان شدن عملیات برگشت را می‌زنم. نماد‌ها و کلمات را از جایی به جایی دیگر انتقال می‌دهم و فایل‌ها را بدون اجازه از کسی به فایل دیگر و به سیستم دیگری ارسال می‌کنم و هر کار نرم‌افزاری دیگری را که در ذهنم می‌آید روی رایانه اعمال می‌کنم. این وسیله مثل یک موجود حرف شنوی دارد؛ بدون هیچگونه دلخوری، نق زدن، موضع گرفتن و منت گذاشتن کارش را انجام می‌دهد. حالا شما فکر کنید سخت‌افزار یا همان روباتی که کار من و شما را در طول شبانه‌روز و در هر زمان و مکانی روی زمین نمی‌گذارد، بسپاریم به یک نفر که موجود زنده‌ای که عقل و شعور و فکر و احساس و انگیزه هم دارد. آیا همان انعطاف‌پذیری سیستم رایانه را دارد.


یک انسان از انجام و شنیدن یک عمل و رفتار بلافاصله احساس و نگرشش به میدان می‌آید و عواقب آن خوشحالی و ناراحتی و افسردگی یا شور و شعف در وجودش تولید می‌شود و اینکه این وضعیت‌های روحی و روانی در کجا ذخیره یا اینکه در درازمدت و کوتاه‌مدت حذف می‌شوند. با توجه به اینکه سیستم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کامپیوتر و روبات که با احساس، عواطف، نگرش و انگیزه بیگانه است، در بعضی مواقع با بیش از دو بار کلیک کردن روی صفحه‌اش و فشار و درخواست غیر‌موجه داشتن از آن قادر به ارائه سرویس نمی‌باشد و یک جور‌هایی می‌خواهد بگوید من خسته شده‌ام و به اصطلاح عامیانه کم آورده‌ام و ما را مجبور می‌کند که دوباره سیستم را خاموش و روشن کنیم.


در اینجاست که خلقت خداوند در آفرینش انسان (ابر رایانه احساس) ما را به شگفتی وا‌می‌دارد و در واقع ما با یک ابر‌قدرت کامپیوتری مواجه هستیم که باید بر‌اساس مهندسی نرم‌افزاری و حتی سخت‌افزاری در مقیاس جسمی و روحی- روانی عملیات مورد‌نظر خود را انجام و نتایج لازم را به دست بیاوریم.


خداوند باری تعالی نرم‌افزاری را در وجود انسان تعبیه کرده است که دانشمندان و پژوهشگران هر روز به کشف جدیدی در درون ابعاد فیزیکی و روانی جسمانی انسان می‌رسند و دامنه این تحقیقات از عالم بیداری در قالب جسم و روح تا عالم خواب و رؤیا را در‌بر‌می‌گیرد. در عالم خواب تمام برنامه‌ها و کار‌های روزمره‌ای که انجام داده‌اید، در طول شب بازخوانی می‌شود و موضوعات و فایل‌های مهم ممکن است به صورت رؤیا یا کابوس در خواب رونمایی و موضوعات کم‌اهمیت و جزئی به طور کامل حذف بشود و تا فردا صبح عملکرد خواب دیشب‌تان را خواهید دید. اینکه چقدر بد خوابیده‌اید و خوابتان کابوس یا رؤیا بوده است و در نهایت اینکه از خواب بیدار شدید و دکمه روشن در وجودتان تولید شد. صبح سر حال، گرفته یا غمگین به نظر می‌رسید و تمام این حالات و عکس‌العمل‌های روحی و روانی انسان در برابر تجزیه و تحلیل داده‌ها و اطلاعات در ذهن و جسم انسان، ما را متوجه عظمت آفرینش خداوند می‌کند. موجودی به نام انسان که خلاقیت دارد و این خلاقیت می‌تواند هزاران رایانه و روبات و فناوری خلق کند. پس با چنین قدرتی هیچگاه مقهور دست ساخته‌های خود نشویم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار