اخلاق و عرفان
پس اگر کسی بداند خداوند می‌داند و آن به آن همه موجودات امکانیه را می‌بیند، تکویناً معصیت نمی‌کند، مثل غیر اختیاری (یعنی این احساس حضور انسان را به جایی می‌رساند که در عین اختیار هرگز گناه نمی‌کند مثل ملائکه که اصلاً نمی‌توانند گناه کنند.)
صفحه توئيتری آیت‌الله فاطمی‌نیا(ره) توصیه‌ای از ایشان برای پایان ماه مبارک رمضان به اشتراک گذاشت که بنا به فرموده این استاد اخلاق، در اثر اين عمل به این توصیه ضيافت الهی چنان رنگين خواهد شد كه آثارش از عقول ما خارج است و روزی به كار خواهد آمد كه هيچ چيز ديگری به كار نخواهد آمد.
هنگام برخورد با دشمن، حتّی زمانی که در یک طرف دریا و در طرف دیگر سپاه دشمن است، مأیوس نشوید و به خدا توکّل کنید
فرق است بین فتح نظامی یک کشور و فتح ادبی، فرهنگی و روحی یک کشور، و همچنین فرق است بین اصلاح درختان یک باغ با اصلاح افراد یک اجتماع. 
تا چشم به هم زدیم، نخستین شب احیا از راه رسید، همان شبی که ارزش آن بیش از ۸۰ سال است و آیت الله «جوادی آملی» گفت که شب قدر آن است که انسان دست هزارها نفر را بگیرد و به بهشت ببرد.
امروز تولد امام حسن (ع) است، شاید شما جزو آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید یک کادوی تولد معنوی برای اولین فرزند حضرت فاطمه (ع) و امام علی (ع) تدارک ببینید، بسته پیشنهادی ما، کار شما را آسان می‌کند.
حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی گفت: در مقایسه اسلام با سایر آیین‌ها و مکاتب؛ وقتی پیروان آن‌ها سخنان اسلام را می‌شنوند، سایر آیین‌ها در مقایسه با اسلام دچار کمبود می‌شوند.
هر مسلمانی باید با قرآن ارتباط قوی داشته باشد. این کار به‌اندازه‌ای اهمیت دارد که خداوند درباره آن می‌فرماید: «فَاقرَوا ما تَیَسَّرَ مِنَ القُرآن؛ آنچه برای شما میسّر است قرآن بخوانید.»
دانه‌ها، بذرها، هسته‌ها زیر خاکند. آنجا تاریکی در تاریکی‌ست. آنچه باعث می‌شود این دانه‌ها زنده شوند و از دل آن همه تاریکی و تنگنا بیرون بزنند و به فضای نورانی و روشنایی برسند، همان قطره قطره‌های بارانی است که از آسمان فرو می‌بارد.
۱