جامعه - اخبار كلی
اخبار كلی
صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، فراخوان حمایت از رساله‌های دکتری را منتشر کرد؛ سقف حمایت از هر رساله دکتری ۳۰میلیون تومان است.
سیدمحمدمهدی حاتمی که مدال نقره شصتمین المپیاد جهانی ریاضی ۲۰۱۹ لندن را کسب کرد، در اقدامی تحسین‌برانگیز روی پل لندن نماز خود را اقامه کرد. روزگذشته سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پیامی از اقامه نماز حاتمی و دو نفر دیگر از دوستانش روی پل لندن تمجید کرد. حسینی این اقدام را نشانه تربیت کامل اسلامی و موجب مباهات و افتخار برای ایرانی‌ها دانست.
سند تازه‌ای از رانت ژن‌های خوب بر ملا شد. طبق گفته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، ۱۲۵ هزار خودرو با رانت یک خانواده وارد شده است.
چهره‌شان داد می‌زند که معتاد هستند. وقتی وارد مغازه می‌شوند با اشاره عطارباشی به گوشه‌ای می‌خزند تا مغازه خلوت شود. کمی آن‌سوتر از صدای پچ‌پچ‌شان می‌توان فهمید که آمده‌اند متادون بخرند.
یکی از پارادکس‌های عجیب زندگی این است که برای تصمیم‌های ناچیز بیش‌ازحد حساب‌وکتاب می‌کنیم، ولی برای انتخاب‌های سرنوشت‌سازِ زندگی نه!
قاضی کشکولی از صدور رأی نهایی پرونده قتل میترا استاد ظرف هفت روز خبر داد.
معاون علمی رئیس‌جمهور مطرح کرد
سورنا ستاری گفت: طبق آمار کشور ما نه مهاجرپذیر بوده و نه مهاجر گریز، اما مسئله کیفیت افرادی است که مهاجرت می‌کنند.
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها گفت: تا ۲ ماه آینده ادامه آزادراه همت به ابتدای جاده چالوس متصل می‌شود و محل اتصال دو مسیر، قبل از تونل بیلقان خواهد بود.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: ساماندهی کودکان کار و خیابان با قوه قهریه امکان پذیر نیست، زیرا پس از جمع کردن این کودکان مجدداً به خیابان بازمی‌گردند.
قائم مقام سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اگر بیمه شده‌ای ۷۲۰ روز قبل از ثبت رسمی ازدواج، دارای سابقه بیمه پردازی باشد، می‌تواند یک ماه حقوق بابت کمک هزینه و یا حق ازدواج دریافت کند که به عنوان هدیه اعطا می‌شود و بلاعوض است گفت: اگر زن و شوهر هر دو بیمه شده باشند و هر دو ۷۲۰ روز سابقه داشته باشند، این هدیه به هر دو تعلق می‌گیرد.