جامعه - اخبار كلی
اخبار كلی
شهردار منطقه ۱۷ تهران با اشاره به احداث فضای سبز در زمینی به مساحت ۱۷۰۰ متر در ضلع شرقی امامزاده حسن واقع از افزایش سرانه فضای سبز این منطقه در آینده نزدیک خبر داد.
فرهنگسرای خاتم (ص) به مناسبت عید غدیر و دهه ولایت برگزار می‌کند
فرهنگسرای خاتم (ص) به مناسبت دهه ولایت و فرارسیدن عید سعید غدیر، عصر شعر بیعت واژه‌ها را با حضور جمعی از چهره‌های شاخص شعر آیینی برگزار می‌کند.
در بازدید میدانی مشترک مدیران شهرداری، استانداری و فرمانداری تهران، مسائل و مشکلات حریم مناطق ۱۸ و ۱۹ مورد بررسی قرار گرفت و بر هم افزایی و تعامل بیشتر شهرداری، استانداری و فرمانداری تهران به منظور حفظ و صیانت از حریم شهر تأکید شد.
سازمان حج و زیارت اعلام کرد: ثبت‌نام اربعین از اول شهریورماه آغاز می‌شود. با وجود لغو ویزای عراق برای ایرانی‌ها، اما خروج از کشور در اربعین، به ثبت‌نام در سامانه سماح منوط شده است. وزارت کشور اعلام کرده است: از دهم ماه محرم برابر با ۱۹ شهریورماه زائران اربعین به شرط ثبت‌نام قبلی، اجازه خروج از کشور را دارند.
رئیس پلیس سایبری کشور خبر داد: از ابتدای سال ۹۸ تا کنون ۳۹۲ فقره پرونده قضائی در خصوص قمار با گردش مالی بیش از ۹۶ میلیارد تومان و مسدود سازی بیش از ۹ میلیارد تومان تشکیل شده است.
نایب رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای خبر از جمع‌آوری آب‌معدنی‌های فرانسوی ۵۰ هزار تومانی داد.
اولین مطلبی که درباره‌ی زعفران در تاریخ نوشته شده است، بر می‌گردد به قرن ۷ قبل از میلاد مسیح جایی که قوم آشور اقدام به ثبت اثرات این گیاه و موارد استفاده‌ی آن کردند.
فرشاد فرجوند که دارای مدرک ماساژ از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور نیز می‌باشد افزود: ترکیب ماساژ در برنامه ریکاوری ورزشکاران مزایای بسیاری دارد. ماساژ ورزشی اصولی و حرفه‌ای به شما کمک می‌کند سریعتر و با درد کمتر به فرم خوب بدنی خود برسید.
عضو هیأت مدیره جامعه متخصصین نساجی با بیان اینکه راه‌اندازی هر واحد تولید پارچه چادر مشکی به ۲۰ تا ۲۵ میلیون یورو سرمایه‌گذاری نیاز دارد، آخرین وضعیت تولید این پارچه در کشور را تشریح کرد.
سرپرست مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با بیان اینکه ۱۳‌دانشگاه ایرانی در جمع هزار دانشگاه برتر دنیا حضور دارند، گفت: بر اساس رتبه‌بندی منتشر شده در سال‌۲۰۱۹ شانگ‌های که هزار دانشگاه برتر جهان را پوشش می‌دهد، دانشگاه هاروارد، استنفورد و دانشگاه کمبریج به ترتیب رتبه اول تا رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.