جامعه - اخبار كلی
اخبار كلی
رضا ملک‌زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در نشست مشترک وزیر بهداشت و هیئت امنای مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) اظهار کرد: تمامی کشور‌ها از نظر علمی در سطح دنیا رتبه‌بندی می‌شوند. ایران در زمینه تولیدات علمی در سال ۲۰۱۸ رتبه ۱۶ را به دست آورد و همچنین در زمینه استنادات و پزشکی بالینی نیز رتبه ۱۶ را در سطح جهان کسب کرد، در حالی که در سال گذشته در زمینه پزشکی بالینی رتبه ۲۰ را داشتیم.
سرهنگ سیامک محمدی
اداره برآورد اجتماعی و افکارسنجی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ طی یک گزارش اجتماعی– تحلیلی به بررسی وضعیت عفاف و حجاب و تأثیر آن بر امنیت اجتماعی شهر تهران با شیوه گردآوری داده‌ها به صورت توصیفی، تحلیلی، روش اسنادی پرداخته است، در این مطالعه موردی می‌خوانیم: حجاب از اصول مهم در تحقق امنیت روانی و سلامت اجتماعی است که برای نهادینه کردن آن در جامعه باید فرهنگ‌سازی شود، برنامه‌ریزی درست و ترویج عفاف و حجاب و رعایت آن توسط عموم مردم می‌تواند ضامن سلامت و امنیت اجتماعی در جامعه باشد. حجاب سبب گسترش امنیت روانی و ایجاد زمینه برای رشد معنوی زنان و مردان می‌شود.
سایت هیل، وابسته به کنگره امریکا در گزارشی از فعالیت ۵ هزار کارمند وزارت دفاع امریکا در سایت‌های پورن کودکان که تصاویر سوء‌استفاده جنسی از کودکان را به اشتراک می‌گذارند، پرده برداشت.
در حالی که دستورالعمل کشور‌های اروپایی در مباحث ایمنی و سلامت موادشیمیایی یکی از سختگیرانه‌ترین استاندارد‌ها و دستورالعمل‌هاست، این کشور‌ها از داعیه‌داران پیمان‌های زیست‌محیطی همچون توافق پاریس هستند.
کلیدی‌ترین بخش‌آموزش‌و‌پرورش به صورت چراغ خاموش تغییر کرد. وزارتخانه‌ای که این روز‌ها با سرپرست اداره می‌شود، تغییراتی مدیریتی انجام داد.
مرکز تکثیر و پرورش کروکودیل که در جزیره قشم واقع شده، تنها پارک کروکودیل خاورمیانه می‌باشد.
تصویری ازخودمان را به یک نرم‌افزارموبایلی می‌سپاریم وچند لحظه بعدتصویری شایدشبیه به آن چیزی راکه چندین سال بایدمنتظرش باشیم، می‌بینیم نرم‌افزار فیس‌اپ این روز‌ها لابه‌لای تمام اخبارمهم داخلی و بین‌المللی درقالب یک سرگرمی جذاب به خود اختصاص داده است.
سردار مهماندار هرگونه منفعت یا برداشت اقتصادی از اجرای طرح ترافیک جدید را تکذیب کرد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش از ارائه «کارنامه» و «پرونده سلامت و بهداشت» دانش آموزان به صورت الکترونیکی از اول مهرماه خبر داد و گفت: این امر در مدارسی که بستر‌های الکترونیک آن‌ها فراهم است، انجام خواهد شد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و فوق تخصص پیوند کبد گفت: علاوه بر ارزان بودن هزینه‌های پیوند، بیماران خارجی نسبت به خدمات پزشکی کشورمان نیز اعتماد دارند.