جامعه - اخبار كلی
اخبار كلی
رییس سازمان راهداری اعلام کرد که پیش‌بینی می‌شود در ایام اربعین حسینی ۲.۵ نفر زائر از چهار پایانه مرزی مشخص شده عبور کنند و بر اساس توافقات صورت گرفته، قیمت بلیت اتوبوس در این ایام افزایش نخواهد یافت.
با شروع فصل تابستان و گرمای بیش از حد امسال حتما برای مسافرت شهر‌های خنک ایران را برای سفر کردن انتخاب کنید.
همزمان با روز جهانی مساجد،
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از آماده بودن سامانه مساجد و هم چنین کتابچه ضوابط و راهنمای طراحی مساجد جهت بهره برداری، هم زمان با روز جهانی مساجد خبر داد و اعلام کرد این سامانه همزمان با افتتاحیه خانه موزه معمار (خانه استاد لرزاده) در ۲۴ شهریور ماه سال جاری رونمایی می‌شود.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: قرارگاه ویژه مشترک پلیس با دادستانی در تهران برای برخورد با سارقان تشکیل شده و در دوماه گذشته ۴ درصد شاهد کاهش وقوع سرقت در تهران بودیم.
در کشور فرانسه نرخ رشد ۷ درصدی سالمندان در مدت زمان حدودی ۱۵۰ سال به ضریب رشد ۲۲ درصدی رسیده است، در حالی که این میزان از رشد سالمندی در ایران در مدت زمان سی ساله در حال وقوع است.
سه روز پیش خبر بازداشت رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر رسانه‌ای شد تا حاشیه تازه‌ای بر حواشی متعددی که این روز‌ها در حوزه غذا و داروی کشور در حال وقوع است، بیفزاید. این دستگیری ماجرای حواشی پیرامون این سازمان و واردات داروی جعلی سالک و مرگ دو نفر بر اثر مصرف این دارو را دوباره زنده کرد.
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گفت: تاکنون ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات به نیازمندان پرداخت شده است.
وکیل مدافع اولیای دم کشته‌شدگان در حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات از صدور حکم بدوی برای مسئولان این دانشگاه خبر داد.
براساس مصوبه هیئت وزیران به خانوار‌هایی که دارای حقوق دریافتی زیر ۴۰درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار هستند، حق بیمه به صورت کامل توسط دولت پرداخت می‌شود.
مهــم‌تـریـن و بـزرگ‌تـریـن وزارتخانه دولت که نقش مهمی در تربیت آینده‌سازان کشور دارد، به‌دلیل بی‌برنامگی دولت و مجلس با کمبود یکصد هزار معلم روبه‌روست.