۱۱ کارمند صمت محاکمه شدند. اتهام مشترک همه متهمان مشارکت در اخلال در نظام تولیدی کشور از طریق تخصیص سهمیه غیرقانونی مواد اولیه پتروشیمی به میزان ۸۰ هزار تن و به ارزش بیش از ۳ هزار میلیارد ریال و اخذ رشوه است.
«کرامت انسانی» بخشنامه شد. در نظر داشتن حیثیت شهروندی از مهم‌ترین دغدغه‌های نظام‌های حقوقی است. این موضوع مهم حالا توسط رئیس دستگاه قضا بخشنامه شده است. روز گذشته دستورالعملی تحت عنوان «حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی در قوه قضائیه» مشتمل بر پنج فصل و در ۳۳ ماده و هشت تبصره منتشر شد. سه نکته محوری در این بخشنامه وجود دارد.
زهرا نژادبهرام، عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: «باید دستگاه‌های که در حوزه ثبت اسناد دخیل هستند برای ثبت اسناد داشتن شناسنامه فنی ساختمان را اجباری کنند و سپس اقدام به ثبت سند کنند.»
ثبت هزار و ۶۹۴ عقرب گزیدگی در ۱۱۴ روز از ابتدای امسال تاکنون در شهرستان نیکشهر از توابع سیستان و بلوچستان و همچنین جان باختن سه نفر ایجاب می‌کند که مردم بیشتر به توصیه‌های بهداشتی توجه کنند. از طرفی لازم است که وزارت بهداشت نسبت به شناسایی پادزهر عقرب‌های موجود در این منطقه مطالعه و چاره اندیشی کند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده واحده لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را اصلاح کردند.
مدیر روابط عمومی اورژانس استان فارس گفت: واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور کازرون به شیراز ۱۷ مجروح برجای گذاشت.
درپی انتشار فیلمی از وجود موجود عجیب در دریاچه ارومیه معاون فنی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: بغیر از آرتمیا هیچ موجود زنده‌ای در دریاچه امکان زیست ندارد.
ابتکار:
معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری در گفتگویی تفصیلی پیرامون بحث عفاف و حجاب و فعالیت‌های دولت در این بخش به لزوم پرداختن به سبک زندگی ایرانی – اسلامی پرداخت.
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن در هوای پایتخت طی امروز (۲۴ تیر) از وزش باد شدید در تهران طی فردا (۲۵ تیر) خبر داد.
دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی، دختری در سایت امریکایی کورا، وبگاه پرسش و پاسخی که کاربران می‌توانند در آن سؤال بپرسند و پاسخ دهند، نوشت: «امروز دامن چسبانی پوشیده بودم تا به محل کار بروم و تصور نمی‌کردم برایم دردسر درست کند. از همان ابتدای روز، متوجه نگاه‌های خیره و آزاردهنده دیگران شدم، حتی در محل کارم بسیاری از همکارانم علی‌الخصوص مردان درباره بدن من متلک انداختند یا به من گفتند که بدنم محرک است.»
۳