تهیه گزارش استفاده از مصالح غیر‌استاندارد در ساخت‌وساز
کد خبر: 987311
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048qN
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۳
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از آغاز تدوین گزارش جامع و میدانی از سوی سازمان ملی استاندارد برای مشخص شدن میزان استفاده اقلام استاندارد در ساخت‌و‌ساز‌ها خبر داد و گفت: این گزارش به زودی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می‌گیرد.
چند هفته پیش بود که رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اعلام کرد به دلیل گران شدن مصالح ساختمانی برخی سازنده‌ها از اقلام ارزانقیمت استفاده می‌کنند و همین موضوع باعث کاهش کیفیت ساخت‌و‌ساز شده است.
دراین خصوص محمد شکرچی‌زاده در گفتگو با فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا کاهش کیفیت ساخت‌وساز به دلیل استفاده از اقلام و مصالح ساختمانی ارزان قیمت است، گفت: گزارش‌های پراکنده‌ای از محل‌های اجرای ساخت‌وساز به دست ما رسیده است که برخی سازندگان از اقلام ارزانقیمت برای ساخت مسکن استفاده می‌کنند. در تعاملی که با سازمان ملی استاندارد انجام دادیم قرار بر این شد تا این سازمان یک گزارش میدانی و مکتوب از اقلام استاندارد در ساخت‌وساز مسکن تهیه کند.
وی با اشاره به اینکه این اقلام استاندارد حتی شاید ارزانقیمت هم باشند، اظهار داشت: اقلام ارزان به معنی نداشتن استاندارد نیست؛ چراکه برخی اقلام و مصالح ساختمانی هستند که در حالی که ارزان هستند، استاندارد خوبی دارند.
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اضافه کرد: اتفاقاً در گزارشی که تهیه خواهد شد تأکید روی اقلام و مصالح ساختمانی مورد استفاده در ساخت‌وساز مثل آهن، میلگرد و سیمان است؛ چراکه این اقلام هستند که می‌توانند بر بالا بردن ایمنی ساختمان‌ها در مقابل زلزله نقش بسزایی داشته باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار