ادامه‌دار شدن حاشیه‌نشینی در اهواز
کد خبر: 1107083
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004e0B
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
حاشیه‌نشینی در خوزستان به ویژه در اهواز ادامه دارد و این شهر از معدود شهر‌هایی است که حاشیه‌نشینی در آن متوقف نشده است.

حاشیه‌نشینی در خوزستان به ویژه در اهواز ادامه دارد و این شهر از معدود شهر‌هایی است که حاشیه‌نشینی در آن متوقف نشده است.
محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه با مسئولان استان خوزستان ضمن گلایه از نبود اطلاع‌رسانی از اقدامات انجام شده از سوی مسئولان گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم به صراحت اعلام کردند که تبلیغات منفی از نارسایی مسئولان صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه از شهرداری‌ها درخواست می‌کنم در این راستا کلیپ‌ها و مطالب دیگری تولید کنند تا به اطلاع مردم رسانده شود، ادامه داد: با اطلاع‌رسانی درست می‌توان میزان اعتماد را در جامعه بالا برد.
وی در ادامه جذب قیر رایگان توسط شهرداری اهواز را اقدامی درست تلقی کرد و گفت: واقعیت امر این است که بیشتر مردم با همین آسفالت‌ها خوشحال می‌شوند؛ البته آنچه به عنوان برنامه ملی در دستور کار شرکت بازآفرینی شهری ایران قرار دارد، اینکه تا پایان سال آینده معبر خاکی در مقطع بازآفرینی در سطح کشور از جمله در خوزستان وجود نداشته باشد. مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تأکید کرد: مسئولان خوزستانی باید آمار لازم را در این زمینه ارائه دهند تا سهمیه مناسبی در طرح بازآفرینی محلات به استان تعلق بگیرد. آئینی در خصوص حاشیه نشینی گفت: حاشیه‌نشینی همچنان در خوزستان به ویژه در اهواز ادامه دارد یعنی ساخت وساز‌های غیر مجاز در اهواز انجام می‌شود؛ اهواز از معدود شهر‌هایی است که حاشیه‌نشینی در آن متوقف نشده است. وی با تأکید بر اینکه شهرداری اهواز باید از روند حاشیه‌نشینی در این شهرستان جلوگیری کند، افزود: طبق اعلام آمار‌های رسمی ۱۹۵ هزار نفر حاشیه نشین در اهواز وجود دارد در حالی که این رقم شاید ۴۰۰هزار نفر باشد که فاصله زیادی است و این تفاوت در آمار باید رفع شود تا بتوان مشکلات این معضل را به گونه‌ای دیگر حل و فصل کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص پروژه ملی مسکن یک هزارو ۸۶۸ واحد مسکونی در خوزستان تصریح کرد: این پروژه نباید در حوزه بازآفرینی قلمداد شود بلکه پروژه شهری است.
آئینی گفت: با مسئولان این پروژه صحبت شده که قول دادند ۵۰ واحد تا پایان سال آماده بهره‌برداری باشند که از شهرداری‌های خوزستان درخواست می‌شود مجوز‌های لازم را صادر کند تا پروانه اخذ شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار