کاهش ۲۱ درصدی تولید با هدف «گرانی پشت گرانی» خودرو
کد خبر: 1050158
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PC2
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰
این روز‌ها رایزنی خودروسازان برای آزادسازی قیمت خودرو در حالی شدت گرفته است که تولید خودرو دوباره روندی کاهشی به خود گرفته و در اردیبهشت ماه با افت ۴/۲۱ درصدی روبه‌رو شده است. قطعاً ادامه کاهش تولید باعث تشدید نابه‌سامانی بازار خواهد شد. در عین حال، فروش فوق‌العاده خودروسازان نیز از ابتدای سال تاکنون کاهش داشته که این موضوع نیز تأثیر مناسبی بر بازار نخواهد داشت.

این روز‌ها رایزنی خودروسازان برای آزادسازی قیمت خودرو در حالی شدت گرفته است که تولید خودرو دوباره روندی کاهشی به خود گرفته و در اردیبهشت ماه با افت ۴/۲۱ درصدی روبه‌رو شده است. قطعاً ادامه کاهش تولید باعث تشدید نابه‌سامانی بازار خواهد شد. در عین حال، فروش فوق‌العاده خودروسازان نیز از ابتدای سال تاکنون کاهش داشته که این موضوع نیز تأثیر مناسبی بر بازار نخواهد داشت.
اردیبهشت امسال ۷۹ هزار و ۷۸۸ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که نسبت به اردیبهشت سال قبل ۴/۲۱ درصد کاهش داشته است. در این مدت تولید خودرو سواری نیز با افت ۱/۲۲ درصدی به ۷۳ هزار و ۱۷۲ دستگاه رسید. در مورد تولید ون، وانت و مینی‌بوس و میدل‌باس نیز باید به افت ۶۶ درصدی، ۷/۱۴ درصدی و ۷/۲۶ درصدی طی اردیبهشت امسال در مقایسه با اردیبهشت ۹۹ اشاره کنیم.
در دومین ماه سال تولید اتوبوس نیز ۶/۳۱ درصد کاهش یافت و به ۶۷ دستگاه رسید و در عین حال تولید کامیونت، کامیون و کشنده با رشد ۳/۱۴ درصدی به ۶۶۲ دستگاه رسید.
بررسی‌ها نشان می‌دهد، طی فروردین و اردیبهشت امسال ۱۴۰ هزار و ۷۵۹ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده که نسبت به دو ماهه اول سال ۹۹ رشد ۲/۱۱ درصدی داشته است. در این مدت ۱۲۹ هزار و ۵۹۶ دستگاه سواری در کشور تولید شده که نسبت به دو ماهه نخست سال گذشته ۵/۱۰ درصد افزایش داشته است.
افت ۲۹ درصدی تولید ایران‌خودرو
طی اردیبهشت امسال ۳۶ هزار و ۷۲۶ دستگاه انواع خودرو از سوی گروه صنعتی ایران‌خودرو تولید شده که نسبت به اردیبهشت سال گذشته ۲۹ درصد افت داشته است. در این ماه تولید سواری از سوی ایران خودرو ۳۶ هزار و ۶۱۰ دستگاه بود که نسبت به اردیبهشت ۹۹ با کاهش ۳/۲۸ درصدی همراه بوده است. طی دو ماهه اول امسال تولید انواع خودرو از سوی ایران‌خودرو به ۶۵ هزار و ۹۶۹ دستگاه رسید که نسبت به دو ماهه اول ۹۹ افت ۴/۱ درصدی داشته است. تولید سواری توسط ایران‌خودرو در فروردین و اردیبهشت امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵/۰ درصد کاهش داشته و معادل ۶۵ هزار و ۳۰۰ دستگاه بوده است.
کاهش ۴/۱۵ درصدی تولید سایپا
طی اردیبهشت امسال ۳۷ هزار و ۶۹۶ دستگاه خودرو از سوی گروه خودروسازی سایپا تولید شده که نسبت به اردیبهشت سال قبل ۴/۱۵ درصد کاهش داشته است. در این ماه تولید سواری از سوی سایپا معادل ۳۲ هزار و ۹۷۷ دستگاه بود که در مقایسه با اردیبهشت ۹۹ افت ۱۶ درصدی را تجربه کرده است. طی دو ماهه اول امسال تولید انواع خودرو از سوی سایپا ۶۶ هزار و ۶۹۴ دستگاه بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳/۲۴ درصد افزایش داشته است. در این مدت ۵۸ هزار و ۵۲۳ دستگاه سواری از سوی سایپا تولید شده که نسبت به دو ماهه اول ۹۹ رشد ۱/۲۴ درصدی را داشته است.
رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو شدت گرفت
به نظر می‌رسد خودروسازان تولید خود را قدری کاهش داده‌اند تا در مذاکرات برای آزادسازی قیمت محصولاتشان به نتیجه قطعی برسند و از آن پس، خودروهایشان را با قیمت‌های جدید تولید و عرضه کنند. این رایزنی در حالی ادامه دارد که به گفته برخی کارشناسان، هدف خودرویی‌ها از نامه نگاری‌های انجام شده با نهاد‌های مختلف از جمله مجلس، واردات خودرو و در عین حال بالا بردن نرخ ارز است. علی‌اکبر جوان‌روح، کارشناس صنعت خودرو نیز در مورد نامه نگاری خودروسازان برای آزادسازی واردات خودرو گفت: هدف اصلی خودروسازان از نامه نگاری با مجلس، بالا بردن نرخ ارز به واسطه واردات خودرو است. سال‌هاست که خودروسازان ویژه‌خواری می‌کنند و قطعه‌سازان هم قطعه‌سازان انتخاب‌شده خودروسازان هستند.
وی گفت: با توجه به سیاست‌های شورای رقابت و کاهش نرخ ارز، عملاً رقابت خودروسازی در داخل سخت شده و از طرفی، خودروسازان هم همیشه دنبال افزایش نرخ ارز هستند.
این کارشناس صنعت خودرو، هدف اصلی خودروسازان از این نامه را بالابردن نرخ ارز به واسطه واردات خودرو عنوان کرد و گفت: خودروسازی اعلام می‌کند که زیان می‌دهد در صورتی که بخشی از این زیانش هم کاذب است.
در عین حال، فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس در مورد تلاش خودروسازان برای آزادسازی قیمت تولیداتشان گفت: یکی از گلایه‌های خودروسازان قیمت‌گذاری از سوی شورای رقابت است و دلیلشان هم این است که تفاوت بین قیمت تمام شده و قیمت فروش منجر به زیان‌دهی آن‌ها شده است.
وی افزود: طبق آمار فقط ۱۱ درصد بهای تمام شده خودرو مربوط به هزینه‌های نیروی انسانی بوده و از این ۱۱ درصد هم فقط ۵/۲ درصد مربوط به نیرو‌های مازاد است، بنابراین سهم این بخش در قیمت تمام شده، رقم بالایی نیست.
در هر حال، با نزدیک شدن به زمان تشکیل دولت جدید، مردم خواستار برنامه‌ریزی دقیق دولتمردان برای حل معضل تولید و واردات خودرو هستند تا به حقوق خود در انتخاب و خرید خودرو با قیمت و کیفیت مناسب
دست یابند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار