ایجاد شغل برای مردم مصداق گره‌گشایی علوی است
کد خبر: 1041279
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Msp
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۸
کار و اشتغال در کلام مقام معظم رهبری

سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: ۱) در زمینه اقتصاد فعالیت‌های زیادی شده و باارزش هم هست؛ اما مسئله اشتغال، تورم، فرهنگ کار وساعات مفید کار حل نشده است. فرهنگ کار باید در کشور یک طوری باشد که مردم کار را عبادت بدانند؛ هر یک ساعت کار را با شوق بیفزایند در مدت و مقدار کاری که انجام می‌دهند. باید کار کرد، با بیکاری و بی‌میلی به کار و تنبلی و وادادگی، کشور پیش نخواهد رفت.


۲) اگر ملتی دارای وجدان کار باشد، محصول کار او خوب خواهد شد.


۳) هر کس و در هر کجا که هستیم، وجدان کار را در کاری که به گردن گرفتیم و تعهد کردیم، رعایت کنیم.


۴) تعاون در کشور ما می‌تواند سرانگشت گره‌گشایی باشد.


۵) به نظر من، یکی از راه‌حل‌ها و اساسی‌ترین و منطقی‌ترین و بنیادی‌ترین کار‌هایی که می‌تواند در این کشور برای استقرار عدالت انجام بگیرد، «تعاون» است.


۶) هر ملتی، هر جامعه‏ای هرچه کار بکنید، نیروی کارتان بیشتر می‌شود. هرچه تحرک انسان داشته باشد، نشاط حرکتش بیشتر می‌شود. این خب، مال کار است که در اسلام درباره کار این همه حرف هست.


۷)‌ایران بزرگ امروز بیش از هر زمان دیگر به کار و کارآفرینی نیاز دارد تا همچون عقابی تیز پرواز، در فضای پیشرفت و آبادانی و افتخار اوج گیرد.


۸) دو دلیل اساسی یعنی «آمادگی کشور برای جهش» و «فشار اقتصادی دشمنان»، ثابت می‌کند که ایران، بیش از هر دوره دیگر به کار و کارآفرینی احتیاج دارد.


۹) امروز مسئله اشتغال در کشور ما یک مسئله بسیار مهم و اساسی است و اگر برنامه‌ریزی خوب و کارآمد و عمل جدی دنبال این عنوان وجود داشته باشد، به وضوح مشکلات به‌تدریج کاهش پیدا خواهد کرد.


۱۰) پرداختن به مسئله اشتغال و فعالیت تولیدی و مفید، وظیفه‌ای است که از معنا و مفهوم جمهوری اسلامی می‌جوشد.


۱۱) پرداختن به مسئله اشتغال یکی از مهم‌ترین گره گشایی‌ها در کار مردم است و گره‌گشایی، سیره علوی است.


۱۲) تا می‌توانید و فرصت هست کار کنید؛ فرصت‌ها محدود است. ما اشخاص رو به زوالی هستیم، فرصت محدودی داریم، تا میتوانیم، تا هستیم، کار کنیم. نگویید نمی‌گذارند؛ این نمی‌گذارند حرف قابل پذیرشی نیست. خیلی‌ها هم می‌گفتند، قبلاً هم می‌گفتند، حالا هم بعضی‌ها می‌گویند نمی‌گذارند؛ نمی‌گذارند یعنی چه؟ شما چه در مجلس، چه در دولت، چه در قوه قضائیه، چه در نیرو‌های مسلح، چه در بخش‌های گوناگون مربوط به دولت، توانایی‌هایی دارید، امکاناتی در اختیار دارید، از این امکانات استفاده کنید تا می‌توانید کار کنید؛ نگذارید لحظه‌ای بیکار بگذرد.


۱۳) محور همه سیاست‌های کلان اجرایی باید ایجاد اشتغال در کل کشور باشد. معنای اشتغال این است که جوان مستعد آماده به کار، فرصت تلاش و فعالیت به دست بیاورد تا هم نیاز شخصی خود را از این راه برطرف و هم به پیشرفت و آبادانی کشور و رونق اقتصادی آن کمک کند

۱۴) خیال نکنید بدون عشق و ایمان می‌شود کاری کرد! این روح را تقویت کنید.


۱۵) در محیط کار، سعی کنید از همه توان، استعداد و ابتکار خودتان استفاده کنید.


۱۶) نگذارید ساعتی از ساعات کار شما، به بطالت یا به کم کاری بگذرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار