پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی
کد خبر: 1030349
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004K2X
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد؛
آشتاب گفت: در راستای حفظ حیات روستاها و جلوگیری از مهاجرت ها با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی اقدامات مؤثری برای رونق اشتغال روستایی برداشته می شود.

به گزارش خبرنگار جوان از لرستان، علی آشتاب، امروز(17 آذر) در جلسه بررسی طرح های معرفی شده به بانک توسعه تعاون جهت پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال روستایی اظهار داشت: بانک ها باید در تسریع عقد قراداد و پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی اهتمام بیشتری بورزند.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و مجموعه بانک‌های استان بایستی تلاش مضاعفی برای پرداخت همه سهمیه های خود در اعتبارات اشتغال روستائی و عشایری به طرح های اشتغال زا داشته باشند، افزود: این اقدام برای جذب سریع تر اعتبارات ضروری است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان یادآور شد: بانک توسعه تعاون استان نیز طرح هایی که جهت دریافت تسهیلات اشتغال روستایی از طرف کارگروه و کمیته فنی معرفی شده بایستی هر چه سریعتر نسبت به پرداخت انها اقدام و تعیین تکلیف نماید.

آشتاب توجه به حفظ و ایجاد اشتغال پایدار، توسعه و رونق تولید و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها را از برنامه های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: با همکاری و تعامل با دستگاههای اجرایی و بانکهای عامل تاکنون مبلغ ۲۳۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت به تعداد یک هزار و ۲۶۰ طرح اقتصادی با ایجاد ۵ هزار و ۱۳۳ فرصت شغلی به طرح ها و بنگاه های اقتصادی روستایی و عشایری پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای حفظ و تداوم حیات روستاها و رونق اشتغال روستایی دولت طرح‌های مطلوبی ارائه نمود که پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی یکی از همین طرح‌هاست.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان اظهار کرد: اجرای طرح‌های پایدار اشتغال روستایی و عشایری موجب کاهش مهاجرت به شهرها، ماندگاری ساکنین روستا و درآمدزایی برای آنها، کمک به اقتصاد و معیشت خانوارهای روستایی، اشتغالزایی برای جوانان و کارجویان و حل معضل بیکاری در مناطق روستایی و عشایری خواهد شد.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار