عصبانیت تو را درک می‌کنم
کد خبر: 1018964
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004H4u
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۵
خود را به جای فرد عصبانی بگذاریم
اگر شما از فردی عصبانی هستید یا فردی از شما ناراحت و عصبانی است لحظه‌ای خود را جای او قرار دهید و ببینید اگر جای او بودید شما چه حرکت یا رفتاری انجام می‌دادید و با این وجود در هر دو جایگاه جانب انصاف را بهتر رعایت می‌کنید. زودتر آرام می‌شوید و اگر فردی از شما عصبانی شده است را نیز می‌توانید بهتر درک و آرام کنید
زهرا سروی
سرویس سبک زندگی جوان آنلاین:  در شرایطی که احساس خطر می‌کنیم، خشم نوعی واکنش طبیعی بدن است. در هنگام خشم ویرانگر قطعاً سلامت ذهن مان به خطر می‌افتد و باعث می‌شود با کوچک‌ترین موضوعی کنترل خود را از دست داده و خشمگین شویم. این احساس به مرور ما را افسرده می‌کند و عزت نفس فرد عصبانی به مرور زمان پایین می‌آید. از طرفی اینکه دو نفر اختلاف نظر داشته باشند امری کاملاً طبیعی است. طبیعی‌تر که دو نفر با دو جنس مخالف با هم اختلاف نظر داشته باشند و آن نیز به خاطر تفاوت در نوع نگاه و دیدگاه آن‌ها به مسائل مختلف است. مهم این است که چگونه زوجین بتوانند در مواقع عصبانیت خود را کنترل کنند تا به مشکلات جدی‌تر گرفتار نشوند. در ادامه برخی از این موارد را با هم بررسی می‌کنیم.

علت عصبانیت همسرتان چیست؟: در اولین قدم به دنبال علت عصبانیت همسرتان بگردید. اگر یک باره او را خشمگین دیدید، حتماً علت او را جویا شوید. در این مواقع بهتر است فرد عصبانی را ترک نکنید. این کار شما اوضاع را بدتر خواهد کرد. چون افکار با عصبانیت و تنش در مواقع تنهایی به سمت او هجوم آورده و حمله ور خواهد شد.

آرام باشید: مهم است که هرگاه همسرتان عصبانی است حتی بعد از اینکه متوجه شدید علت عصبانیت همسرتان خودتان هستید آرامش خود را حفظ کنید، چراکه عصبانی شدن غذای عصبانیت است. ادامه مشاجرات اوضاع را بدتر می‌کند. حتی اگر حق با شما بود در آن لحظه آرام باشید و ادامه بحث را به زمان دیگری موکول کنید.

می‌دانم عصبانی هستی: گفتن این جمله به فرد عصبانی احساس امنیت خاطر می‌دهد که او توسط شریک عاطفی‌اش درک شده و احساس آرامش بیشتری دارد. با همسرتان احساس همدردی کنید: اگر شما نیز از آن موضوع پیش آمده عصبانی هستید یا از احساس عصبانیت همسرتان ناراحت شده اید، آن را به زبان بیاورید. برای صلح پیش قدم شوید: بعد از اینکه مراحل فوق را پشت سر گذاشتید و متوجه شدید در عصبانیت همسرتان شما نیز مقصرید برای عذرخواهی و برقراری صلح و آرامش خودتان پیش قدم شوید. برای بازگشت به وضعیت قبل دست به کار شوید: آن را مانند بسیاری از افراد به روز‌های بعد موکول نکنید. همان روز با فراموش کردن مقوله عصبانیت در یک محیطی آرام با یکدیگر صحبت و علت عصبانیت همسرتان را با هم بررسی کنید.

اگر همسرتان از شما عصبانی است: جای بحث و یادآوری خاطرات تلخ گذشته او را از فضای عصبانیتش دور کنید. به طور مثال اگر او از تأخیر شما عصبانی است به جای آوردن دلیل و توجیه بیان کنید که می‌دانم تأخیر داشته ام، سعی می‌کنم همین امروز این مسئله را به طور جدی جبران کنم. در مرحله اول علت خشم خود یا همسرتان را بررسی کردید. در صورتی که خودتان عصبانی شده اید را هم صریح بیان کرده و احساسات تان را صادقانه و در واقع همان چیزی که هست را بیان کنید. حواس تان باشد فقط شخصی که شما را عصبانی کرده و اتفاق مورد نظر را هدف صحبت هایتان قرار دهید. از قانون مکث سه ثانیه استفاده کنید: برای هر حرفی که می‌خواهید بر زبان جاری کنید از قانون مکث سه ثانیه استفاده کنید. مطمئن باشید با این روش بلافاصله آرامش تان را به دست می‌آورید و ذهن تان را از آن حالت غیر قابل کنترل و هیجان زده خارج می‌کنید. فرجام سخن اینکه اگر شما از فردی عصبانی هستید یا فردی از شما ناراحت و عصبانی است لحظه‌ای خود را جای او قرار دهید و ببینید اگر جای او بودید شما چه حرکت یا رفتاری انجام می‌دادید و با این وجود در هر دو جایگاه جانب انصاف را بهتر رعایت می‌کنید. زودتر آرام می‌شوید و اگر فردی از شما عصبانی شده است را نیز می‌توانید بهتر درک و آرام کنید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار