۴/ ۸ میلیون خانوار مشترک کم مصرف برق هستند
کد خبر: 1017083
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GaZ
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
وزیر نیرو با بیان اینکه کم‌مصرف‌ها در حوزه انرژی از تخفیف صد‌درصدی برخوردار می‌شوند، گفت: مطابق آمار بر اساس الگوی مصرف، حدود ۸میلیون و ۴۰۰هزار خانوار جزو مشترکان کم‌مصرف هستند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: رضا اردکانیان در گفتگو با رادیو جوان، با اشاره به مصوبه اخیر دولت مبنی بر رایگان شدن برق ۳۰‌میلیون نفر در کشور اظهار داشت: اصل این طرح در جهت اصلاح مصرف است و بر این اساس مصرف‌کنندگان در بخش خانگی به سه دسته «خوش مصرف‌ها» با حدود ۵/ ۱۶ میلیون مشترک خانگی، «کم‌مصرف‌ها» و «پرمصرف‌ها» تقسیم شده‌اند. وی ادامه داد: اکنون این طرح در بخش برق است و مصوبه هیئت وزیران به ما دو ماه فرصت داده است مقدمات اجرای آن را فراهم کنیم که برای کوتاه شدن زمان تلاش خواهد شد. اصل موضوع اطلاع‌رسانی و آموزش است. استارت‌آپ‌های زیادی در این زمینه فعال خواهند شد و صدا و سیما همکاری وسیعی خواهد داشت. در موضوع آب هم باید جلوتر برویم و ببینم چگونه می‌شود عمل کرد. وی خاطرنشان کرد: در شرایط کرونایی برق یک واحد درمانی و بیمارستانی قطع نشد و این حاکی از آن است که هزاران خدمتگزار مردم در صنعت آب و برق مشغول فعالیت بودند و مردم قدرشناس این تلاش هستند.

وزیر نیرو همچنین اظهار داشت: آب و برق دو محصول بسیار مهم در هر جامعه‌ای است که ارتباط مستقیم با رفاه، آسایش، امنیت خاطر و سلامت مردم دارند. در منطقه ما به لحاظ وضعیت اقلیمی که منطقه‌ای خشک و نیمه‌خشک است، اهمیت این موضوع بیشتر و این نیاز در تابستان شدیدتر احساس می‌شود، شرایط کرونایی هم موضوع را خیلی مهم می‌کند. وی افزود: خوشبختانه با همراهی مردم به ویژه در ماه‌های اخیر در مصرف آب و برق، توانسته‌ایم اوج بار برق را در یک تابستان نسبتاً طولانی و گرم با موفقیت پشت سر بگذاریم و نسبت به سال‌های قبل که همیشه این اوج بار حدود ۵‌درصد افزایش یافت و ناچار بودیم برای تأمین آن از مدت‌ها قبل یک سرمایه‌گذاری سنگین برای احداث نیروگاه‌ها داشته باشیم، اوج بار ما در تابستان امسال همانند سال گذشته تنها یک‌درصد افزایش داشت، اما در عوض توانستیم انرژی بیشتری را عرضه کنیم. وی یادآوری کرد: امسال در حالی که خیلی از کشور‌ها حتی کشور‌های صنعتی دنیا به دلیل شرایط کرونایی و رکود و کسادی گزارش دادند ۵ تا ۲۵‌درصد انرژی کمتری را مصرف کردند و بازار برای آن وجود نداشت در صنایع بزرگمان بیش از ۱۱‌درصد و عرضه انرژی در کل در کشور ۵ /۴ درصد نسبت به سال قبل بیشتر بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار