سطل زباله منفی‌بافی‌های دیگران نباشیم
کد خبر: 1013677
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fhd
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
آدم‌های سمی دور و برت را می‌شناسی؟!
ممکن است عضوی از یک خانواده منفی‌باف باشید، آن‌هایی که در هر ماجرا و رابطه‌ای دنبال نیمه خالی لیوان هستند و به هر پدیده‌ای به دیده شک می‌نگرند. این آدم‌ها مدام می‌خواهند شما را از سر دلسوزی از بروز اتفاقات و حوادث احتمالی آگاه کنند، اما نمی‌دانند این آگاهی‌بخشی اجباری تا چه حد مخرب است و روح و روان‌تان را برای یک روز خلاق به‌هم می‌ریزد این‌ها اسمش را می‌گذارند نصیحت و خود را مکلف می‌دانند که دانسته‌ها را به شما منتقل کنند تا از شما محافظت کنند
مرضیه بامیری
سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: بعضی آدم‌ها دوست دارند تمام انرژی منفی روزشان را سر شما خالی کنند. شما که می‌گویم یعنی دوستشان یا اعضای خانواده‌شان یا شاید همسایه و همکار. برای همه شما پیش آمده که بسیار خسته هستید و جسم‌تان از یک روز پرتنش کاری فرسوده شده و نیاز به تجدید قوا دارد. دلتان می‌خواهد یکی به شما کمی انرژی مثبت تزریق کند تا حالتان خوب شود. مثلاً یکی به خاطر موفقیت‌های کاری‌تان تبریک بگوید. یکی بگوید حواسش به کسالت شما هست حتی اگر در حد یک سرماخوردگی ساده باشد.

گاهی دلتان می‌خواهد یکی در بدو ورود، نازتان را بکشد و افکار کسالت‌بار صبح تا الان را از مغزتان بشوید یا اگر خانه‌دار هستید دلتان می‌خواهد همسرتان وارد خانه که شد با روی گشاده بیاید و حواسش به تمام تلاش‌های سخت و فداکارانه شما باشد.

اما معمولاً این اتفاق‌های خوشایند نمی‌افتد.

همیشه انرژی‌های منفی یا خستگی‌های جسمی با یک حال خوش و استقبال رؤیایی پاک نمی‌شود، بلکه بر عکس.

یکی پیدا می‌شود که تمام انرژی منفی و ذهن مشوش خود را روی سر شما آوار و شما را خسته‌تر از پیش می‌کند.

آن‌ها دنبال سطل زباله هستند!

فرض کنید همسایه شما با همسرش دعوایش شده و امروز روز دادگاهشان بوده است. شما او را دورادور می‌شناسید و خیلی از زندگی‌اش چیزی نمی‌دانید. ولی حالا که شما را برای شنیدن حرف‌هایش گیر آورده تا تمام عقده‌هایش را سر شما خالی نکند و مو به مو از روابطش با همسر نگوید، دست‌بردارتان نیست و چهره خسته و زبان بدن شما هم احتمالاً تأثیر روی توقف کلامش ندارد. او نیاز دارد به تخلیه شدن. حتی اگر شده به ناحق، همسرش را مقصر جلوه می‌دهد تا بار روانی‌اش را کم کند و کمی عذاب وجدانش سبک شود.

یا دوست‌تان بعد از چند ماه زنگ می‌زند و در عرض یک ربع تمام اتفاقات خوب و بد دوستان مشترک را برایت بازگو می‌کند.

اگر باردار هستید احتمالاً برایتان از مراقبت بیشتر و تجربه‌های سقط بی‌دلیل دوستانش می‌گوید. اگر در شرف انتخاب پزشک برای چکاپ هستید شما را می‌ترساند که فلان دکتر فلان خطا را کرده و ممکن است بلایی سرت بیاورد. می‌خواهی خانه بخری و او تو را از انواع کلاهبرداری‌هایی که خبر دارد آگاه می‌کند و گوشی دستت می‌دهد که مراقب باشی. در بسیاری موارد زن‌های ناموفق در روابط زناشویی، اشتباهاتشان را برای شما می‌گویند و می‌خواهند به همسرت رو ندهی و او را مثل موم توی دستت بگیری. این‌ها تنها بخشی از انرژی‌های منفی است که از مکالمه یا دیدار با بعضی‌ها دریافت می‌کنید. در واقع بی‌آنکه قصد اساعه ادب داشته باشیم- و برای درک بهتر مطلب باید بگوییم- این آدم‌ها از شما به عنوان سطل زباله استفاده می‌کنند.

تمام افکار و انرژی‌های منفی را که در زندگی درگیرش هستند در عرض چند دقیقه روی سر شما خالی می‌کنند و خودشان اصطلاحاً فول‌شارژ می‌شوند ولی شما هر چند یک شنونده بوده‌اید ولی حالا ذهنی مشوش و خسته‌تر از قبل دارید.

احتمالاً به مشکلات آن‌ها فکر می‌کنید و گاهی حتی آن را دلسوزانه برای خواهر یا همسرتان تعریف می‌کنید و به این ترتیب انرژی منفی را دومینووار ادامه می‌دهید و زنجیره اخبار منفی دامن‌تان را رها نمی‌کند.

ممکن است عضوی از یک خانواده منفی‌باف باشید، آن‌هایی که در هر ماجرا و رابطه‌ای دنبال نیمه خالی لیوان هستند و به هر پدیده‌ای به دیده شک می‌نگرند. این آدم‌ها مدام می‌خواهند شما را از سر دلسوزی از بروز اتفاقات و حوادث احتمالی آگاه کنند، اما نمی‌دانند این آگاهی‌بخشی اجباری تا چه حد مخرب است و روح و روان‌تان را برای یک روز خلاق به‌هم می‌ریزد این‌ها اسمش را می‌گذارند نصیحت و خود را مکلف می‌دانند که دانسته‌ها را به شما منتقل کنند تا از شما محافظت کنند. این شمایید که این کمک را به اسم نصحیت دریافت و به عنوان یک چالش با آن برخورد می‌کنید. فرض کنید یکی مدام کنار شما غر بزند و میز کناری‌تان رابطه خوبی با خانواده‌اش نداشته باشد. چنین شخصی وقتی گرمای کلام یا حس مسئولیت شما در قبال خانواده را که می‌بیند بر منبر نصیحت می‌رود و سعی دارد به شما حالی کند نباید زیاد به آدم‌ها نزدیک شد. دو حالت دارد یا می‌خواهد از شما محافظت کند که بلای مشابه خودش سر شما نیاید یا از سر حسادت است که نمی‌تواند این گرمی را ببیند. در هر دو صورت این شما هستید که باید مراقب آنچه از بیرون به عنوان پیام هشدار دریافت می‌کنید باشید.

از آدم‌های سمی دوری کن!

من نمی‌گویم گوش شنوا نباشید. اتفاقاً باشید و در این دوره از زندگی که اکثر ما در خانه تنهاییم و تجربه تلخ قرنطینه را پشت سر می‌گذاریم، این روز‌ها که بوسیدن و لمس دست عزیزترین‌هایمان یک آرزو شده است، حالا که خیلی از ما تجربه تلخ از دست دادن عزیزی را بر اثر کرونا داریم، بیش از هر وقتی نیاز به سنگ صبور داریم. هم سنگ صبور کسی باشیم هم وقتی دلتنگیم کسی شنوای حرف‌هایمان باشد که اگر نباشد این درد‌ها و دلتنگی‌ها روی هم تلمبار شده و تبدیل به غمباد می‌شود. پس بشنویم و الهام‌بخش باشیم. بشنویم و کلام‌مان آرام‌بخش باشد، اما نکته اینجاست که حق نداریم از این درددل‌ها و مکالمات منفی تأثیر بگیریم. حق نداریم اگر کسی برایمان با آب و تاب از آمار مرگ و میر کرونا گفت بیش از یک آگاهی دریافت کنیم.

دانستن آمار‌ها خوب است، اما در حد دانستن و رعایت نکات. نه اینکه ترس به جانت بیفتد و تو هم بیایی خانه و تمام آن اخبار منفی و ترسناک را طوطی‌وار برای فرزند و همسرت تعریف کنی.

آدم‌های منفی‌باف، آدم‌های سمی زندگی شما هستند. باید خیلی مراقب باشید.

اگر در تور افکار مخربشان بیفتید، خلاص شدن از آن دشوار است. این روز‌ها که دور و برمان را انبوهی از اخبار بد و تلخ و منفی پر کرده، بهتر است گاهی از این دنیای مجازی و اخبارش فاصله بگیریم یا اگر دنبال می‌کنیم به آن‌ها به چشم یک اطلاعات و دانش جدید نگاه کنیم و برای هر خبری که شناختی از آن نداریم فکرمان را درگیر نکنیم. یادمان باشد تقدیر ما هر چه باشد رخ می‌دهد و ما فقط مسئول تغییر بخشی از سرنوشت‌مان هستیم.

تمام رویداد‌های طبیعی و حتی مرگ به وقت خود رخ می‌دهد و ترس و فکر‌های بیهوده پیش از وقوع، تأثیری جز تضعیف روحیه ما ندارد و این ترس‌ها ما را از حرکت و تکاپو بازمی‌دارد. این روز‌ها خوب است که بهداشت را مو به مو رعایت کنیم و تا نابودی کرونا کمی محتاط باشیم.

اما کرونا پایان زندگی نیست و ارزش تلخکامی‌های مدام شما را ندارد.

اگر از ویروس بترسید سیستم دفاعی بدن‌تان تضعیف می‌شود و روی تمام اوقات زندگی‌تان اثر می‌کند. این روز‌ها که در خانه و در کنار فرزندان اوقات بیشتری را سپری می‌کنید بهتر است تمام تمرکز خود را روی خوشی کردن و لذت بردن از این موقعیت خاص صرف کنید. کرونا هزار و یک بدی داشت، اما حسنش این بود که به آدم‌ها فهماند خانه امن‌ترین جای جهان است. پس تا آرام شدن اوضاع، با عزیزان‌تان در نقطه امن بمانید و از لذت و موهبتِ کنار هم بودن بهره‌مند شوید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار