بزرگ شدن نوجوانان بدون نیمکت و کلاس
کد خبر: 1004165
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DED
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۵
ما قوی‌تر از قبل شده‌ایم. خواندن این جمله شاید برای‌تان تعجب‌آور باشد، اما ما از چند ماه پیش که هنوز درگیر رواج بیماری کرونا نشده بودیم، قوی‌تر شده‌ایم. تا پیش از آن انجام بسیاری از کار‌ها برایمان سخت بود. برای همه ما مردم جهان تغییراتی به وجود آمده است که برخی از آن‌ها به راستی در رشد فکری و شخصی ما مفید بوده است.
خاتون تهرانی
سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: رعایت بهداشت، توجه به مصرف، برخی آداب معاشرت و... برخی از این تغییرات است. تغییرات مختلف که در بسیاری از موارد زندگی، به زندگی‌ها وارد و تمام قشر‌های اجتماعی و تمامی سنین را شامل شده است، برای یکی کم و برای یکی زیاد.

در این بین نوجوانان نیز که قشر بزرگ و مهمی از جامعه را تشکیل می‌دهند، در کنار اقشار دیگر جامعه دچار دگرگونی‌ها هستند.

مدارس در تمام کشور‌ها با تعطیلی‌های دائمی یا پی در پی روبه‌رو بوده و از این‌رو نوجوانان و کودکان را نیز دچار تغییراتی کرده است. نوجوانان در برخی شهر‌های کشور خودمان از ابتدای اسفند به مدرسه نرفته و از آن دور مانده‌اند. نوجوانان که سال‌ها بود این کار را انجام می‌دادند و هر روز پشت نیمکت می‌نشستند و در واقع در جمعی که به منظور یادگیری برپا بود، حاضر می‌شدند. آموزگار درسی می‌داد و تمرینی از شاگردان می‌خواست و تکلیفی برایشان در نظر می‌گرفت. نوجوانان هم‌سن و سال با هم در یک فضا قرار می‌گرفتند و کلی اتفاق و ماجرای متنوع در همان مدرسه برایشان رخ می‌داد. بچه‌ها بیش از آن که مدیر خود باشند، مجری گفته‌های آموزگار و دبیر خود بودند. در خانه نیز چه دانش‌آموز پرکار بودند و چه کم‌کار، طبق روش دبیران پیش رفته و در واقع با آنان کم یا زیاد همراهی می‌کردند. برخی از نوجوانان به عشق درس و یادگیری و برخی به عشق دلخوشی‌های مدرسه مانند بودن کنار همسالان هر روز صبح زود از جا برخاسته و راهی مدرسه می‌شدند. به مدرسه رفته و حتی در اوج شیطنت‌ها باز هم هماهنگ با مدرسه پیش می‌رفتند ولی در حال حاضر دانش‌آموزان ناچار هستند خودشان برای درس‌های خود برنامه‌ای بریزند، حتی اگر در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند و آموزش از راه دور ببینند، حتی اگر دبیر در آن سوی شبکه‌های آنلاین مجازی از آنان تکالیفی بخواهد، باز هم خود دانش‌آموزان هستند که مدیریت درس خواندن‌شان را به عهده گرفته‌اند. این خود مدیریتی در نوجوانان و حتی کودکان، مورد نادری است که در تاریخ به وجود آمده است.

بنابراین اگر بگوییم ما نسبت به همین چند ماه پیش قوی‌تر شده‌ایم، بیراه نگفته‌ایم. وقتی قشر بزرگی از ما مردم که نوجوانان هستند، قوی‌تر و بزرگ‌تر شده باشند، در واقع جامعه ما بزرگ‌تر شده است؛ می‌شود گفت ما بزرگ‌تر شده‌ایم. بنابراین در میان اخبار منفی و استرس‌آوری که این روز‌ها هنوز هم از رسانه‌ها به ما می‌رسد، بهتر است کمی هم فکر و تمرکزمان را به اثرات مثبت آن معطوف کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار