مجرم سابقه‌دار به مرگ محکوم شد
کد خبر: 962335
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042LX
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸
مجرم سابقه‌داری که در قتل اول با رضایت اولیای‌دم از مرگ نجات یافته بود، در جریان قتل دوم در یک تالار عروسی به مرگ محکوم شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: یک‌اردیبهشت‌سال‌۹۶، مأموران کلانتری‌۱۵۸ بی‌سیم از مرگ مشکوک مرد جوانی در یکی از بیمارستان‌های شهر باخبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به امیر‌۳۰‌ساله بود که در پایان جشن عروسی در حیاط تالاری بر اثر ضربه چاقو زخمی و به بیمارستان منتقل شده، اما بر اثر شدت جراحات فوت کرده بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی در تحقیق از شاهدان حادثه مشخص شد عامل قتل جوان ۳۵‌ساله به نام سعید است که بعد از حادثه به مکان نامعلومی گریخته‌است. همچنین مشخص شد وی از مجرمان سابقه‌داری است که مدتی قبل به اتهام قتل بازداشت شده بود، اما با رضایت اولیای‌دم از زندان آزاد شده بود.
به این ترتیب سعید تحت تعقیب قرار گرفت تا اینکه دو هفته بعد از حادثه شناسایی و دستگیر شد و با اقرار به جرمش روانه زندان شد. پرونده بعد از صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در اولین جلسه رسیدگی به پرونده اولیای‌دم درخواست قصاص کردند. سپس متهم به اتهام قتل، عربده‌کشی، چاقو‌کشی، تخریب خودروی پارک شده در محل و ایجاد رعب و وحشت در جایگاه قرار گرفت و در شرح ماجرا گفت: «شب حادثه در جشن عروسی بودیم که بعد از خوردن شام به پیشنهاد یکی از دوستانم از تالار بیرون رفتیم و مشروب خوردیم. در حال خودم نبودم که وارد حیاط تالار شدم و مقتول کنار یکی از دوستانش ایستاده بود. او وقتی ما را دید شروع به تمسخر کرد و از آنجائیکه حال طبیعی نداشتم عصبانی شدم. آنجا بود که دست به چاقو شدم و یک خودرو که در محل پارک بود را خرد کردم، سپس یک ضربه به سینه مقتول زدم. باور کنید مقتول را نمی‌شناختم و با او خصومتی نداشتم.»
متهم در خصوص اتهام قتل اول که منجر به رضایت شده‌بود، گفت: «دو سال قبل از حادثه در یک درگیری یکی از بچه‌های محل را با چاقو کشتم. در زندان بودم که توانستم رضایت اولیای‌دم را جلب کنم و آزاد شوم تا اینکه در اوج مستی دوباره مرتکب قتل شدم. پشیمانم و درخواست گذشت دارم.»
در پایان هیئت قضایی وارد شور شد و متهم را به قصاص محکوم کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار