عرب پا جای پای مدیران قبلی گذاشت!
کد خبر: 961275
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00424R
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۲
کار به جا‌های باریک کشیده شده، آن‌هم با مردی که طی چهار سال حضورش در پرسپولیس یک‌بار هم حرفی در خصوص مطالباتش به زبان نیاورد. مردی که باز هم می‌شد با او راه آمد تا پرونده‌اش تنها با پرداخت مابقی مطالباتش بسته شود، اما عرب مدیرعامل دارد همان راهی را می‌رود که مدیران قبلی رفته بودند.
دنيا حيدری
سرویس ورزشی جوان آنلاین: هنوز فراموش نکرده‌ایم حرف‌های رویانیان را که حق به جانب در خصوص گرفتن غرامت از ژوزه صحبت می‌کرد، اما نه فقط موفق به گرفتن ریالی غرامت نشد، بلکه کار را به جایی رساند که پرسپولیس رقمی بابت یک مربی اخراجی داد که هنوز در طول تاریخ این تیم بی‌سابقه است. اتفاقی که دور از انتظار نیست اگر در آینده‌ای بسیار نزدیک در ماجرای برانکو نیز شاهد آن باشیم، چراکه این‌بار هم شاهد مصاحبه‌های حق به جانب مدیرعامل پرسپولیس هستیم. مدیری که به واسطه سابقه همکاری با مدیران قبلی به خوبی می‌داند که قرار نیست بابت اشتباهاتش در این تیم و هزینه‌های هنگفتی که روی دست باشگاه می‌گذارد بازخواست شود.
عرب همچنان بر حرف‌های خود پافشاری می‌کند. به اینکه برانکو سرمربی پرسپولیس بوده و به دلیل عقد قرارداد با الاهلی عربستان باید پاسخگو باشد و جریمه شود. به همین دلیل است که جلسه با وکیل سرمربی سابق پرسپولیس به‌گونه‌ای پیش رفت که برانکو بعد از گرفتن اخبار جلسه چنان برآشفته شود که تأکید کند نه فقط مطالباتش را می‌گیرد، بلکه خسارت سال آینده را هم خواهد گرفت. البته به این مبلغ باید ۵ درصد خسارتی را هم که برانکو می‌تواند از پرسپولیس بگیرد، اضافه کرد: «مدیران پرسپولیس باید ادعای خود مبنی به عدم تعهد به قراردادم را ثابت کنند. از چهار ماه قبل چند نامه به باشگاه زدیم و به نوعی به آن‌ها هشدار دادیم که باید به تعهداتشان در قبال ما عمل کنند، حتی رعایت حداقل موازین را هم در مورد دستیارانم نکردند که پاسخ نامه‌های آن‌ها را بدهند. آخرین نامه را که نوشتیم به باشگاه ۱۵ روز مهلت دادیم که آن مهلت را هم رعایت نکردند. آن‌ها نه‌تن‌ها ۱۱ ماه به تعهداتشان عمل نکردند، بلکه الان هم حاضر به انجام آن نیستند و گردن نمی‌گیرند و تمایل ندارند دستمزد من و دستیارانم را بدهند. بیش از ۶۰ درصد از قراردادم را طلبکارم. همکارانم چند ماه از حقوقشان را طلبکارند. متأسفانه مجبورم از پرسپولیس به فیفا شکایت کنم و برخلاف آنچه گفته می‌شود از آنجایی که تا تاریخ ۲۶ ژوئن باشگاه پرسپولیس به تعهداتش در قبال من و همکاران عمل نکرده، خود به خود قرارداد فصل آینده ما با پرسپولیس فسخ شده است.»
برانکو که طی این مدت کمتر در خصوص دلایل جدایی‌اش با پرسپولیس صحبت کرده بود، این‌بار نه فقط با جدیت تمام از تصمیم خود، همکارانش و حتی بشار و بودیمیر برای شکایت به فیفا می‌گوید، بلکه صراحتاً مدیران پرسپولیس را مقصر این جدایی می‌خواند: «متأسفانه همه آن‌هایی که می‌خواستند به هواداران نشان دهند که مایلند من در پرسپولیس بمانم، فریب اذهان عمومی بود. تکلیف اصلی آن‌ها در پرسپولیس این بود که من و دیگر خارجی‌های تیم را هرچه زودتر از باشگاه دور کنند که این کار را انجام دادند. برای من همه چیز پول نبود. در چهار سالی که سرمربی پرسپولیس بودم مبلغ قراردادم ثابت بود و هیچ‌گاه افزایش نیافت. در تمام این مدت با یک رقم قرارداد کار کردم و حتی قراردادی که برای فصل آینده نوشته بودیم هم با همان مبلغ سال اول بود. آنچه گفته می‌شود واقعیت ندارد. من بار‌ها گفته‌ام که بهترین دوران مربیگری خود را در تهران گذرانده‌ام. رابطه خیلی خوبی بین من و هواداران وجود داشت و عشقی که به آن‌ها داشتم باور نکردنی بود. انتظارم این بود که بعد از چهار سال که بهترین نتایج کسب شد، هم من و هم همکارانم به شکل زیبایی از پرسپولیس جدا شویم، اما متأسفانه با رفتار بسیار ناپسند مدیریت باشگاه و دیگر عوامل او مواجه شدیم. آگاهانه به ما دروغ گفته می‌شد و حالا هم نمایندگان پرسپولیس به وکیلم گفته‌اند قصد پرداخت مطالباتم را ندارند. با این شرایط چاره‌ای جز شکایت به فیفا برایم باقی می‌ماند؟»
در واقع نمایندگان پرسپولیس حرف دیگری نمی‌توانستند به وکیل برانکو بزنند، وقتی پولی که قرار بود بابت مطالبات او پرداخت شود خرج پیش‌پرداخت کالدرون و دستیارانش شد و چیزی باقی نماند که در آن چمدان معروفی که مدیرعامل سرخپوشان همواره از آماده بودنش می‌گفت، گذاشته و به برانکو تحویل داده شود. در اصل به نظر می‌رسد عرب با علم به اینکه نه نظارتی وجود دارد و نه توبیخی بابت اشتباهات به‌جا مانده، قصد دارد با کش دادن ماجرای برانکو با همین روشی که در پیش گرفته، کار را به جایی برساند که چند پرونده به پرونده‌های پرسپولیس در فیفا اضافه شود. پرونده‌هایی که بدون شک مطالبات برانکو و دستیارانش را به چندین برابر آنچه هست تبدیل خواهد کرد، اما چه اهمیتی دارد وقتی تا آن زمان عرب دیگر مدیرعامل پرسپولیس نیست که بخواهد نگران بدهی به جا مانده باشد. کسی هم یقه او را بابت میراثی که از خود به جا گذاشته نخواهد گرفت!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار