کشف قتل در پرونده سرقت مسلحانه
کد خبر: 961269
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00424L
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۱
یکی از اعضای یک شبکه سرقت مسلحانه در مهرشهر کرج به ارتکاب قتل هم اعتراف کرد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به گزاش خبرنگار ما، سرهنگ محمد نادربیگی رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: ساعت‌۱۱ سوم اردیبهشت‌ماه امسال مأموران پلیس‌آگاهی کرج از دستبرد سارقان مسلح به یک خانه ویلایی با خبر و در محل حاضر شدند. زن صاحبخانه گفت: ساعتی قبل وقتی از خرید به خانه برگشتم ناگهان با سه‌مرد نقابدار مواجه شدم. آن‌ها در حالی که اسلحه داشتند من را تهدید کردند و بعد به موتورخانه کشانده و بعد از بستن دست و پا و دهانم یکی از پاهایم را شکستند. بعد از آن من را بیهوش کردند تا اینکه وقتی چشم باز کردم خودم را در بیمارستان دیدم.
شوهر وی هم در شرح ماجرا گفت: وقتی با خودروی خودم وارد خانه شدم ناگهان چند مرد مسلح به من حمله کردند و من را کف حیاط خانه خواباندند. بعد با تهدید به موتورخانه منتقل کردند و آنجا بود که دیدم همسرم بیهوش شده است. آن‌ها بعد از بستن و دست و پایم خارج شدند. وقتی خودم و همسرم را نجات دادم متوجه شدم که خودروی گرانقیمتم و هر چه پول و طلا و لوازم دیگر که بیش از ۲ میلیارد‌تومان ارزش داشت سرقت شده است.
همزمان با طرح شکایت تحقیقات برای بازداشت عاملان حادثه در جریان بود تا اینکه کارآگاهان پلیس موفق شدند مخفیگاه متهمان را شناسایی و آن‌ها را بازداشت کنند. مأموران پلیس در بازرسی از مخفیگاه متهمان سلاح جنگی و مقداری از طلا‌های سرقتی را کشف کردند. یکی از آن‌ها گفت: ما فقط قصد سرقت تویوتا لندکروز شاکی را داشتیم. بعد از سرقت، خودروی او را به ویلایی در منطقه آتشگاه کرج منتقل کردیم و قصد داشتیم آن را با سند نمره به فروش برسانیم. متهم گفت: البته فردی که قرار بود خودرو را سند نمره و به فروش برساند پدر من است که طلا‌های سرقتی را هم برای فروش به او دادیم. متهم گفت: ما چندین خودروی خارجی دیگر را هم زیر نظر گرفته بودیم و قصد سرقت خودرو‌ها را داشتیم که گرفتار پلیس شدیم.
کارآگاهان پلیس در بررسی سوابق متهمان متوجه شدند که یکی از آن‌ها مهر‌سال‌۹۶ به اتهام قتل بازداشت شده‌بود، اما به علت نبود دلایل کافی آزاد شده بود. بعد از آن بود که متهم بار دیگر مورد تحقیقات فنی قرار گرفت و این بار به اتهام قتل اعتراف کرد و گفت: بعد از آن جسد را در رودخانه کردان رها کردم. وقتی مأموران پلیس از متهم خواستند جای رها کردن جسد را نشان دهد حرف‌هایش را تغییر داد و گفت: مدتی قبل با یک‌نفر اختلاف مالی داشتم. برای حل کردن اختلاف مالی باهمدستی پدرم او را به قتل رساندم و جسدش را در بیابان‌های جاده ماهدشت به اشتهارد دفن کردیم. با اطلاعاتی که متهم در اختیار پلیس گذاشت محل دفن جسد کشف شد. سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس‌آگاهی استان‌البرز گفت: تحقیقات برای شناسایی و بازداشت اعضای دیگر باند در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار