پایان پروفسور در پرسپولیس؟!
کد خبر: 958704
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041Oy
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۹
ماه پشت ابر نماند
سعی زیادی شد برای آرام جلوه دادن اوضاع، اما پر واضح بود که ماه مدت زیادی پشت ابر نمی‌ماند و واقعیت دیر یا زود نمایان می‌شود و حالا دیگر تردیدی باقی نمی‌ماند از پایان داستان برانکو با پرسپولیس.
دنيا حيدری
سرویس ورزشی جوان آنلاین: نامه برانکو آب پاکی را ریخت روی دست همه! او که پیشتر از پایان همکاری‌اش با تهران خبر داده بود، چند روز بعد از آن مصاحبه جنجالی گفته بود که مشکلی برای دریافت طلبش از پرسپولیس ندارد و حاضر است با یک چمدان این پول را دریافت کند. هرچند همین جملات کوتاه گویای همه چیز بود، اما در نهایت عصر روز گذشته برانکو که بابت عدم پرداخت مطالبات خود ناراحت بود نامه فسخ قرارداد خود را به باشگاه پرسپولیس ارسال کرد. نامه‌ای که در آن قید شده بود مشکل مربوط به همکاران او هم حل نشده و او حاضر به ادامه همکاری با باشگاه پرسپولیس نیست و اگرچه حاضر است تا برای دریافت مطالباتش با مدیران باشگاه به توافق برسد، اما از آنجایی که باشگاه به تعهدات مالی‌اش عمل نکرده، او بابت فسخ قرارداد سال آینده‌اش خسارتی به باشگاه نخواهد داد.

سفر بی‌بازگشت!
بلیت برانکو یک طرفه و بی‌بازگشت بود. این اولین باری بود که وقتی سرمربی موفق سرخپوشان چمدان‌هایش را بست امیدی به بازگشت دوباره‌اش به تهران وجود نداشت. مردی که در تمام روز‌هایی که با دلیل مدرک گفته می‌شود آلترناتیو کی‌روش است حاشیه‌های اطرافش نتوانست کوچکترین دغدغه‌ای در خصوص جدایی‌اش از نیمکت پرسپولیس در دل هواداران این تیم ایجاد کند، آخرین باری که راهی فرودگاه امام خمینی شد بزرگترین دغدغه را برای هواداران پرسپولیس ایجاد کرد. آنهم در حالی که تنها چند ساعت قبل از این سفر جامی دیگر برای سرخپوشان به ارمغان آورده بود تا پرونده موفقیت‌هایش در این تیم تکمیل شود، اما حتی جام رقابت‌های حذفی هم نتوانست این اطمینان را در خاطر هواداران پرسپولیس ایجاد کند که مسیر موفقیت با برانکو ادامه خواهد داشت. شاید، چون هواداران این تیم بهتر از هرکسی می‌دانستند که اوضاع پیچیده‌تر از آن چیزی است که دیده می‌شود!

آرامش قبل از طوفان
استارت دغدغه‌ها از فاش شدن مذاکره با تراکتور زده شد. مذاکره‌ای که به دلیل لو رفتن نیمه کاره ماند، اما نشان داد که داستان برانکو با پرسپولیس به پایان خود نزدیک است. خصوصاً که برانکو نیز این بار جسته و گریخته از داشتن پیشنهاد‌های دیگر صحبت می‌کرد، اما شاید آن چیزی که نگرانی‌ها از عدم همکاری با پرسپولیس را دامن می‌زد، خونسردی غیرعادی مسئولان باشگاه بود و اطمینانی که سعی داشتند از ادامه دار بودن همکاری با برانکو بدهند! آنهم در حالی که با توجه به مصاحبه‌های عجیب و غریب برخی از اعضای هیئت مدیره علیه برانکو در طول فصل کاملاً واضح بود آنچه سعی می‌شود به تصویر کشیده شود آرامش قبل از طوفان است.

کتمان واقعیت
صحبت‌های عرب در کنفرانس خبری‌اش با اصحاب رسانه کاملاً قانع کننده بود. البته به شرط آنکه اندک اطلاعاتی از اتفاقات داخل باشگاه نداشتید. همان اطلاعاتی که مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بار‌ها و بار‌ها به اشکال مختلف آن‌ها را غرض‌ورزی فضای مجازی و جوسازی مخالفان مغرض می‌خواند تا تأکیدش بر ادامه همکاری با برانکو و علاقه باشگاه برای تمدید قرارداد مرد کروات واقعی‌تر به نظر برسد، اما ارسال نامه فسخ قرارداد برانکو به باشگاه پرسپولیس چند ساعت بعد از حرف‌های امیدوار کننده نبی در برنامه تلویزیونی ثابت کرد که همه تلاش عرب در ورزشگاه شهید کاظمی مقابل خبرنگاران چیزی جز کتمان واقعیت نبوده‌است!

بهانه مالی
مسائل مالی بهترین بهانه برای پایان همکاری با برانکو بود. مرد اول نیمکت پرسپولیس همانطور که مدیرعامل باشگاه نیز به آن اشاره داشت در تمام طول نیم فصل اول لیگ هجدهم هر چه دریافت کرد از مطالبات قدیمی بود و تنها زمانی که قصد رفتن از ایران را داشت توانست مبلغی از قرارداد جدید خود را دریافت کند و همین مسئله می‌توانست بهترین راهکار برای قانع کردن افکار عمومی در خصوص پایان همکاری با مردی باشد که بعد از سال‌ها بهترین روز‌ها را برای پرسپولیس رقم زد، اما برخلاف آنچه تصور می‌شد باشگاه دیگر علاقه‌ای به ادامه همکاری با او نداشت! آنهم در حالی که تک تک نفرات باشگاه بار‌ها و بار‌ها تأکید کرده بودند ادامه دادن با برانکو عقلانی‌ترین کار ممکن است، اما این عقلانی‌ترین کار ممکن مد نظر مسئولان باشگاه پرسپولیس نبود که به‌رغم داشتن قرارداد یکساله با برانکو (مسئله‌ای که در این مدت مانور بسیاری روی آن شد) با قطبی وارد مذاکره شده و در خصوص دیگر نفرات کادر فنی جدید پرسپولیس نیز به جمع‌بندی‌هایی رسیده بودند و برای موجه جلوه دادن پایان همکاری با برانکو چه چیزی می‌توانست بهتر از پیش کشیدن مسائل مالی باشید. خصوصاً که طبق قانون برانکو می‌توانست بدون هیچ مشکلی به دلیل عدم دریافت مطالباتش از پرسپولیس قراردادش را یکطرفه فسخ کند. بی‌آنکه تقصیری متوجه عرب یا دوستانش باشد که در ظاهر و تا آخرین لحظه تأکید داشتند به ادامه همکاری با برانکو و تلاش برای تهیه مطالبات او برای نشستن دوباره‌اش روی نیمکت سرخپوشان.

حقیقت تلخ
برانکو، خواهان ادامه همکاری با پرسپولیس بود که اگر اینطور نبود، قبل از بالا بردن جام قهرمانی پیگیر بودجه باشگاه برای دادن لیست خرید نمی‌شد، اما قبل از بازی با پارس‌جنوبی بود که آب پاکی را ریختند روی دست او و برای پاک کردن گناه خود داستان را این‌طور پیش بردند که در تلاش برای تهیه مطالبات برانکو برای ادامه همکاری با او هستند و تأکید داشتند به اینکه یکسال دیگر از قرارداد سرمربی پرسپولیس باقی‌مانده درحالی که درست در زمانی که این اطمینان داده می‌شد که برانکو در لیگ نوزدهم هم روی نیمکت پرسپولیس خواهد نشست، نفرات احتمالی کادر فنی فصل آینده پرسپولیس بعد از توافقات ضمنی سرپرست جدید در خوزستان با آخرین سرمربی فولاد، بدمینتون بازی می‌کردند! در حالی‌که هوادار پرسپولیس سعی می‌کرد به خود به‌قبولاند همانطور که عرب، نبی و سایرین تأکید دارند، عقل حکم به ادامه همکاری با برانکو می‌دهد پس داستان پروفسور با پرسپولیس به پایان خود نزدیک نیست، اما واقعیت با آنچه که سعی می‌شد به تصویر کشیده شود تفاوت بسیار داشت و این را نامه‌ای که عصر روز گذشته به باشگاه پرسپولیس مخابره شد، فاش کرد! هرچند که عرب، مدیرعامل سرخپوشان باز هم برای شانه خالی کردن از زیر بارمسئولیت جدایی سرمربی موفق تیمش در واکنش به نامه فسخ قرارداد برانکو می‌گوید که باشگاه پول او را آماده کرده‌است: «پول برانکو نقد آماده است تا تحویلش شود. همه چیز در این باره به پرداخت پول آقای برانکو بستگی دارد که پولش را هم آماده کرده‌ایم. هیچ گزینه‌ای دیگری هم غیر از برانکو نداشته و نداریم. او سرمربی پرسپولیس است.» حرف‌هایی که نشان می‌دهد مدیرعامل پرسپولیس سعی دارد تا تقصیر این جدایی را به گردن مرد کروات انداخته و تأکید کند که او به دلیل مسائل مالی از پرسپولیس جدا می‌شود و بس!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار