کد خبر: 1188503
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۰۱:۲۰
بیست‌و‌هشتمین کنگره سراسری قرآن‌کریم مدارس استعداد‌های درخشان با حضور دانش‌آموزان پسر سراسر کشور در محل مجتمع رفاهی فرهنگیان یزد آغاز شد.

حسین دهقان رئیس اداره استعداد‌های درخشان و دانش‌پژوهان جوان یزد گفت: در این مرحله نزدیک به ۸۰۰ نفر در گروه دختران و پسران به میزبانی استان به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.
وی افزود: مسابقات، در رشته مفاهیم و محور‌های «خودباوری» و «تمدن‌سازی» در چالش‌های سه‌گانه خودباختگی، انفعال و ناامیدی و حوزه‌های محتوایی و هنری و پنج قالب ساخت کلیپ، نماهنگ، تهیه پادکست (پادپخش)، پاورپوینت (پرده‌نگار)، نمایش رادیویی و اینفوگراف (اطلاع‌نگاشت) برگزار می‌شود.
مسئول اجرایی بیست و هشتمین کنگره سراسری قرآن کریم مدارس استعداد‌های درخشان ادامه داد: این مسابقات در ادامه در بخش آوایی و رشته‌های قرائت، حفظ و حفظ ویژه برگزار می‌شود به نحوی که مسابقات روز گذشته در مجتمع فرهنگیان، عصر در کمپ کویرنوردی و امروز در مسجد جامع پیگیری می‌شود. پس از اتمام مسابقات آوایی و مفاهیم، اختتامیه برگزار و برترین‌های مسابقات در گروه پسران معرفی و تجلیل می‌شوند. دهقان با اشاره به اینکه مسابقات دختران نیز عصر فردا آغاز می‌شود، از برگزاری کلاس‌های تخصصی با حضور اساتید برتر کشوری در حاشیه مسابقات ویژه دختران و پسران شرکت‌کننده خبر داد. وی همچنین از بسترسازی مناسب جهت انس بیشتر دانش‌آموزان و افزایش علاقه‌مندی به قرآن کریم، توسعه و ترویج قرائت، حفظ، تفسیر، تدبر، فهم و بهره‌گیری از دستورات قرآن کریم در زندگی، بهره‌مندی از معارف قرآنی جهت اعتلای اخلاق، ایمان و بصیرت دینی دانش‌آموزان و تقویت و توسعه محافل معنوی و قرآنی در بین آن‌ها را از اهداف برگزاری این کنگره برشمرد.
این مسئول گفت: طرح کنگره قرآنی سمپاد دارای سه مرحله مدرسه‌ای، استانی و کشوری است. این طرح تلاش دارد با مراجعه دادن دانش‌آموزان به قرآن روش حل مشکلات کلان کشور با قرآن را به عنوان یک باور در دانش‌آموزان نهادینه کند. از آن رو که این دانش‌آموزان مدیران آینده کشور هستند، چشاندن طعم رجوع به قرآن و طلب پاسخ از آن برای مدیریت کشور، یک موفقیت و دستاورد بزرگ تربیتی محسوب می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار