اختصاص ۲ هکتار اراضی آستان قدس برای ساخت مسکن محرومان
کد خبر: 1116766
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gWM
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام‌خمینی (ره) برای ساخت مسکن محرومان تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

آستان قدس رضوی و کمیته امداد امام‌خمینی (ره) برای ساخت مسکن محرومان تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
برای تأمین مسکن مورد نیاز محرومان تفاهمنامه همکاری میان سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام‌خمینی (ره) و مالک رحمتی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در حرم مطهر امام‌رضا (ع) به امضا رسید که براساس آن آستان قدس رضوی متعهد شد، حدود ۲ هکتار زمین در محدوده شهرک شهید باهنر در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دهد تا این کمیته در این اراضی حداقل ۵۰۰ واحد مسکونی ارزانقیمت برای مددجویان تحت پوشش خود احداث کند. رئیس کمیته امداد امام‌خمینی (ره) در نشست امضای این تفاهمنامه گفت: آستان قدس رضوی پیش از این نیز با مساعدت تولیت این آستان مقدس در قالب تفاهمنامه دیگری اراضی در حاشیه‌شهر مشهد به منظور ساخت واحد‌های مسکونی برای محرومان در اختیار کمیته امداد قرار داده بود که با توجه به درخواست‌های محرومان امروز برای احداث ۵۰۰ واحد مسکونی دیگر نیز زمین توسط این آستان‌مقدس در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گرفت.
سیدمرتضی بختیاری با بیان اینکه این واحد‌های مسکونی به خانوار‌های محروم تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی (ره) واگذار خواهد شد، تصریح کرد: بسیاری از این واحد‌های مسکونی به ایتام و خانواده‌های بی‌سرپرست واگذار می‎شود؛ تأمین زمین به ویژه در مشهدمقدس یکی از چالش‌ها و دغدغه‌های مهم پیش‌روی احداث مسکن محرومان است که این اقدام آستان قدس مشکل بزرگی را در مسیر تأمین مسکن اقشار کم‌بضاعت مرتفع ساخت.
وی در خصوص روند اجرای پروژه قبلی مسکن محرومان در اراضی اهدایی آستان قدس رضوی در شهرک شهید باهنر که پیش از این آغاز شده بود، توضیح داد: پیشرفت اجرای پروژه بسیار خوب و دلگرم‌کننده است. پروژه تاکنون حدود ۳۵ درصد پیشرفت کار داشته و اجرای آن به صورت فعال دنبال می‌شود.
در ادامه این نشست، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ضمن تقدیر از تلاش‎های کمیته امداد امام خمینی (ره) در تأمین مسکن محرومان عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های جدی تولیت آستان قدس رضوی رفع مشکلات حاشیه شهر مشهد است، بنابراین این آستان مقدس در حد بضاعت کمک‌رسان ارگان‌ها و دستگاه‌ها در رفع مشکلات اقشار محروم به ویژه در حاشیه شهر مشهد خواهد بود.
مالک رحمتی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رسیدگی به مجاوران حرم مطهر رضوی با تأکید بر مستضعفان و محرومان تصریح کرد: آستان قدس رضوی در فاز نخست حدود ۲ هکتار زمین در اختیار کمیته امداد قرار داده بود که در آن اراضی واحد‌های مسکونی با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال احداث است؛ امروز نیز با عنایت ویژه تولیت آستان قدس رضوی حدود ۲ هکتار زمین دیگر به آن محدوده الحاق و حدود ۵۰۰ واحد دیگر ساخته خواهد شد. با اتمام این پروژه بزرگ که با همکاری آستان قدس و کمیته امداد برای مجاوران کم‌بضاعت امام رضا (ع) عملیاتی شد، تحول جدی در رفع محرومیت در حاشیه شهر مشهد به وجود خواهد آمد. پیش از امضای این تفاهمنامه، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان‌قدس رضوی دیدار و ضمن قدردانی از رسیدگی و توجه آستان قدس به رفع مشکلات خانواده‌های نیازمند، گزارشی از اقدامات مجموعه متبوع خود در رفع مشکلات محرومان به ویژه در حاشیه شهر مشهد ارائه کرد که با موافقت تولیت آستان قدس رضوی به زودی ساخت مجتمع چند منظوره برای اسکان زائران تحت پوشش کمیته امداد از سراسر کشور با همکاری این آستان مقدس و کمیته امداد آغاز خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار