اقتصاد دانش بنیان از برنامه‌های جدی معاونت علمی ریاست جمهوری است
کد خبر: 1106502
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dqo
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹
دهقانی:
سرپرست معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: اقتصاد دانش بنیان وقتی محقق می‌شود که در همه دستگاه‌های کشور، نوآوری به باور تبدیل و این یکی از برنامه‌های جدی معاونت علمی ریاست جمهوری است.
روح الله دهقانی فیروزآبادی  روز چهارشنبه و در حاشیه نشست هیات دولت در گفت و گو با خبرنگاران درباره برنامه‌های معاونت علمی ریاست جمهوری گفت که  در حوزه علم و فناوری اقدامات زیادی صورت گرفته و بنیان های خوبی هم گذاشته شده است که باید توسعه یابند. تصویب قانون جهش تولید اتفاق بزرگی بود که امسال رخ داد این قانون نسل جدیدی از تاثیرگذاری معاونت علمی ریاست جمهوری در عرصه نوآوری را به منصه ظهور خواهد گذاشت.

وی بزرگترین نقش معاونت علمی ریاست جمهوری را سیاستگذاری، راهبری، نظارت و پیگیری نوآوری در همه دستگاه های کشور دانست و گفت که اقتصاد دانش بنیان وقتی محقق می‌شود که در همه دستگاه‌های کشور، نوآوری به باور تبدیل شود و این یکی از برنامه های جدی معاونت علمی ریاست جمهوری است.

دهقانی فیروزآبادی مساله بعدی را توجه به ثروت‌های ملی در شهرهای مختلف بیان کرد و افزود: توسعه متوازن زیست بوم نوآوری کشور ما لازم است و یکی از برنامه‌های معاونت علمی توجه به شهرهایی است که استعدادهای نوآوارنه دارند. همچنین توجه به توسعه مدل‌های توسعه مالی مبتنی بر اقتصاد مردمی و مقاومتی یکی دیگر از  برنامه های معاونت علمی است.

وی ادامه داد: مساله دیگر توجه به بازار ملی است. بازار ملی، ناموس ملی است و حتی اگر بتوانیم بخشی از بازار ملی را در حوزه نوآوری و شرکت‌های دانش بنیان بیاوریم، اتفاق بزرگی رخ می‌دهد. توجه ویژه به صادرات محصولات دانش بنیان، فناوری نرم و مغزافزار یکی دیگر از برنامه‌ها است. ما توان بسیاری در این زمینه داریم و باید به علوم انسانی، رسانه و فناوری‌های نرم و اجتماعی توجه ویژه داشته باشیم.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار