میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ۵۰ درصد است
کد خبر: 1089530
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZR4
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱
معاونت بهداشت وزارت بهداشت، آموزش و پزشکی اعلام کرد: میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ (از ۲۴ تا ۳۱ اردیبهشت ماه)، همچنان پایین و بالغ بر ۵۰.۵۴ درصد بوده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به گزارش معاونت بهداشت وزارت بهداشت، آموزش و پزشکی، میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۱۴ تا ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱، بالغ بر ۵۵.۶۰ درصد است که سالن‌های سینما و تئاتر با ۹۶.۸۴ درصد بیشترین میزان رعایت و مراکز ورزشی با ۵۰.۴۳ درصد کمترین میزان رعایت را در این شاخص داشته‌اند.

در عین حال، میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استان‌های کشور در بازه زمانی ۲۱ تا ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱، بالغ بر ۵۵.۶۰ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان آذربایجان غربی با ۶۷.۳۰ درصد و کمترین میزان رعایت هم در استان کردستان با ۴۶.۸۵ درصد بوده است.

میانگین استفاده از ماسک در شاغلان و خدمت‌گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۱ تا ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ بالغ بر ۴۷.۰۳ درصد بوده که بیشترین میزان رعایت در استان هرمزگان با ۷۳.۱۲ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به کردستان با ۳۴.۴۴ درصد بوده است.

همچنین میانگین استفاده از ماسک در شاغلان و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور نیز از ۱۴ تا ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ بالغ بر ۴۷.۰۳ درصد بوده که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به فرودگاه‌ها با ۹۲.۸۶ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به مراکز ورزشی با ۳۷.۸۹ درصد است.

میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۱ تا ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، ۴۷.۵۸ درصد بوده که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان قم با ۵۷.۱۰ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به کردستان با ۳۸.۳۸ درصد بوده است.

همچنین میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی کشور از ۱۴ تا ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، ۴۷.۵۸ درصد بوده که استادیوم‌ها با ۸۴.۰۹ درصد بیشترین درصد رعایت و پاساژ‌ها با ۳۸.۷۸ درصد کمترین میزان رعایت پروتکل فاصله‌گذاری را داشته‌اند.

میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۱ تا ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، ۵۴.۵۴ درصد بوده است. در عین حال بیشترین میزان رعایت مربوط به استان آذربایجان غربی با ۷۱.۸۱ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به هرمزگان با ۳۸.۸۳ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور از ۱۴ تا ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، ۵۴.۵۴ درصد بوده است. استادیوم‌ها با ۹۷.۷۳ درصد رعایت تهویه مناسب در بالاترین سطح رعایت و مراکز ورزشی با ۴۷.۶۳ درصد در قعر رعایت این پروتکل‌ها قرار دارند.

بر اساس اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها از تاریخ ۲۱ تا ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، از تعداد سه میلیون و ۵۷۷ هزار و ۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحد‌های کارگاهی تحت پوشش، بالغ بر ۲۰۲ هزار و ۱۰۸ مورد بازرسی انجام شده است.

همچنین طی این مدت تعداد ۳۳ هزار و ۲۴۱ مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحد‌های کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند و ۸۹۴ مورد از این مراکز نیز پلمب شده‌اند.

بر اساس آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشور، هم اکنون هیچ شهری در وضعیت قرمز و نارنجی قرار نداشته و ۲۵۵ شهر در وضعیت زرد و ۱۹۳ شهر در وضعیت آبی در کشور داریم.
منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار