وزیر بهداشت: واکسیناسیون تنها راه جلوگیری از کروناست
کد خبر: 1060793
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RxZ
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰
وزیر بهداشت با بیان اینکه واکسیناسیون تنها راه جلوگیری از کروناست گفت: انجام واکسیناسیون تنها راه جلوگیری از ویروس کرونا خواهد بود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره واکسیناسیون اظهار کرد: واکسیناسیون راه حل پیشگیری و اداره ویروس کروناست.

بهرام عین اللهی افزود: تعداد مرگ و میر‌ها در همه دنیا و آن قسمت‌هایی که توانسته اند واکسیناسیون را خوب انجام دهند به صورت چشمگیری کاهش یافته است.

عین اللهی تصریح کرد: در کشور ما هم آن قسمت‌هایی که واکسیناسیون خوب انجام شده مانند: کادر بهداشت و درمان که حدود ۹۵ درصدشان واکسینه شده اند تعداد مرگ و میر‌ها خیلی کم شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: علی رغم اینکه تعداد بیماران کرونایی بیمارستان‌ها افزایش یافته، اما به علت واکسیناسیون در کادر درمان تعداد فوتی‌ها در میان گروه بهداشت و درمان کاهش یافته است، بنابراین واکسیناسیون تنها راه جلوگیری از کروناست که با پیگیری‌های معاونت ریاست جمهوری و وزارت بهداشت و سایر ارگان‌های کمک کننده مانند: وزارت امور خارجه، وزارت راه و ... خبر‌های خوبی در خصوص واکسن در راه است.

عین اللهی بیان کرد: واکسن به اندازه کافی و به تدریج وارد کشور خواهد شد، همانگونه که در طول تاریخ همکاری‌های ملت اثر بخش بوده، بنابراین در دوران کرونا هم همکاری‌های مردم موثر خواهد بود و برای ما اهمیت زیادی دارد. بعضی از استان‌ها مردم حسینیه خود را تعطیل کرده و در آن محل واکسیناسیون راه اندازی کرده اند که این موضوع نشان دهنده کمک مردم است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ورزشگاه‌ها هم تبدیل به محل واکسیناسیون شده اند، چرا که واکسن زدن کار خیلی پیچیده‌ای نیست و ساده است، بنابراین همه می‌توانند آن را انجام دهند و تنها یک ناظر بهداشتی در این مکان‌ها کافی است.

عین اللهی تاکید کرد: مردم به عنوان افراد تحصیل کرده در بحث واکسیناسیون و ریشه کن شدن کرونا می‌توانند حرکت جهادی بزنند. برای مثال اینگونه موضوعات را در مواقع سیل و زلزله و ... برای کمک دهی شور و شوق مردم می‌توان مشاهده کرد، بنابراین در واکسیناسیون هم انتظار داریم که همزمان با ورود واکسن از حرکت‌های مردمی استقبال کنیم و در هرکدام از مراکز یک رابط بهداشتی قرار دهیم تا واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: برنامه داریم تا برای افراد مسن که برای رفت و آمد به مراکز واکسیناسیون مشکل دارند، واکسیناسیون خانه به خانه را در برخی استان‌ها راه اندازی کنیم. البته واکسن‌های موجود چرخه سرمای زیادی ندارند و بین ۴ تا ۶ درصد است، اما برخی واکسن‌ها دارای چرخه سرمایه زیادی هستند. برای مثال چرخه سرمایه در واکسن اسپونتیک وی منفی ۲۰ درجه است و در واکسن فایزر منفی ۷۰ درجه نشان داده می‌شود.

عین اللهی اضافه کرد: واکسن‌های برکت و سینوفارم در حال حاضر در کشور موجود هستند و نگهداری آن‌ها خیلی راحت است، چرا که درجه زیادی ندارند. امیدواریم که با انجام واکسیناسیون به مقدار کافی و سریع بتوانیم از موج‌های بعدی کرونا جلوگیری کنیم. در حال حاضر یک فاجعه انسانی داریم که در طول تاریخ کشورمان بی سابقه است و تلفات روزانه زیادی را شاهد آن هستیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمام مراکز درمانی بهداشت بسیج شده اند و برای واکسیناسیون زحمت می‌کشند و پرسنل سلامت ما و پزشکان و پرستاران و پیراپزشکان شبانه روز فعالیت می‌کنند، اما پیشگیری همیشه بهتر از درمان است و خیلی اوقات درمان در خصوص مراحل پیشرفته بیماری موثر نخواهد بود، اما وزارت بهداشت تمام تلاش خود را در جهت بهبود کرونا به کار خواهد گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار