عزم سپاه کرمان برای رفع تنش آبی از ۷۰۰ روستا
کد خبر: 1060660
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RvQ
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰
به گفته فرمانده سپاه ثارالله کرمان، این نهاد تنش آبی ۷۰۰ روستای استان را تا دو سال آینده برطرف می‌کند. سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در مراسم افتتاح ۱۱۴ طرح محرومیت‌زدایی و اشتغالزایی شهرستان قلعه گنج، با بیان اینکه یکی از اولویت‌ها و نیاز‌های مهم استان کمک به ساخت، تعمیر و ترمیم مسکن مددجویان کمیته امداد و محرومین است، گفت: در همین راستا چند سالی است که ساخت، ترمیم و تعمیر خانه‌های این قشر در دستورکار قرار گرفته و باجدیت دنبال می‌شود
سجاد مرسلی

به گفته فرمانده سپاه ثارالله کرمان، این نهاد تنش آبی ۷۰۰ روستای استان را تا دو سال آینده برطرف می‌کند.
سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در مراسم افتتاح ۱۱۴ طرح محرومیت‌زدایی و اشتغالزایی شهرستان قلعه گنج، با بیان اینکه یکی از اولویت‌ها و نیاز‌های مهم استان کمک به ساخت، تعمیر و ترمیم مسکن مددجویان کمیته امداد و محرومین است، گفت: در همین راستا چند سالی است که ساخت، ترمیم و تعمیر خانه‌های این قشر در دستورکار قرار گرفته و باجدیت دنبال می‌شود. مددجویان کمیته امداد در استان کرمان به ۶ هزار و ۲۰۰ مسکن نیاز دارند که از این تعداد هزار و ۲۰۰ مسکن آن در حوزه روستایی و ۵ هزار مسکن در حوزه شهری است. وی با بیان اینکه با یک برنامه‌ریزی منسجم درصدد هستیم با حرکت و کار انقلابی و جهادی تنش آبی ۷۰۰ روستای استان را تا دو سال آینده برطرف کنیم، به تفاهمنامه سپاه و کمیته امداد برای ساخت ۵۰ هزار مسکن نیز اشاره کرده و ادامه داد: در کرمان با اولویت ساخت مسکن روستایی مددجویان کمیته امداد اعلام آمادگی کردیم که با ساخت ۴۰۰ مسکن موافقت شده، اما تأکید ما بر ساخت هزار و ۲۰۰ مسکن روستایی است.
این مسئول با بیان اینکه ساخت ۵۰۰ مسکن مددجویان و محرومین نیز از سال گذشته آغاز شده است، افزود: ۲۴ شهریور ماه امسال در شهرستان بردسیر جشن واگذاری این تعداد مسکن گرفته می‌شود.
سردار معروفی با اشاره به اینکه در شهرستان قلعه گنج ۱۱۴ پروژه که عمده آن مشارکتی بوده به بهره‌برداری می‌رسد، عنوان کرد: از این تعداد هفت پروژه ساخت مسکن مددجویان به مبلغ یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان به صورت مشترک بین سپاه و کمیته امداد است.
وی از احداث دو سوله ورزشی صالحین با اعتبار یک میلیارد تومان به صورت مشترک بین سپاه و بنیاد مستضعفان خبرداد و گفت: احداث این سوله‌های ورزشی، نیاز مردم منطقه است.
سپاه به دنبال ایجاد اشتغال پایدار
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به احداث ۵ پایگاه بسیج بیان کرد: با همکاری بنیاد مستضعفان ۱۰۰ پروژه به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه در مجموع ۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان برای بهره‌برداری از این پروژه‌ها هزینه شده افزود: در مجموع ۱۱۴ پروژه امروز تحویل مردم شهرستان قلعه گنج می‌شود. سردار معروفی با اشاره به اینکه اولویت اول استان رفع مشکل آب آن هم با اولویت آب روستایی است، گفت: در کرمان ۷۴۷ روستا مشکل تنش آبی، عدم پایداری، کمبود و حتی نبود آب را دارند که رفع مشکل این روستا‌ها در دستور کار جدی است که تعدادی از این پروژه‌ها آغاز شده و در برنامه است که ظرف دو سال و تا پایان سال ۱۴۰۱ به نتیجه برسد.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با ابراز امیدواری از اینکه جهش خوبی را در شهرستان قلعه گنج در همه عرصه‌ها شاهد باشیم، گفت: در حوزه مسکن مددجویان، شهرستان قلعه گنج در اولویت است.
وی با بیان اینکه قلعه گنج به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در سطح کشور مطرح شد و برای بسیاری از مناطق به عنوان الگو قرار گرفت، افزود: حرکت‌های خوبی که بنیاد مستضعفان در این شهرستان انجام داده، می‌تواند به عنوان یک الگو برای سایر مناطق باشد. این مسئول با اشاره به اینکه تأکید ما بر این است که اشتغالزایی اولویت و محور اصلی فعالیت‌ها و اقدامات ما در استان قرار گیرد گفت: امسال به دلیل نیاز جامعه و شرایطی که ایجاد شده بود، تعداد زیادی بسته معیشتی بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا اهدا شد، اما یقین داریم که از این مرحله عبور می‌کنیم. فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه هدف ما ایجاد اشتغال پایدار است، اینکه سفره‌های مردم را بدست خودشان بدهیم، افزود: اشتغال خانگی با سرمایه کم می‌توان برای افراد زمینه امرار معاش را فراهم کرده و افراد را صاحب شغل و درآمد پایدار کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار