۱۸۰ هزار شغل برکت در حوزه پرورش دام سبک و سنگین ایجاد شد
کد خبر: 1045281
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NvN
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۵
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام باعث ایجاد ۱۸۰ هزار شغل در حوزه پرورش دام سبک و سنگین و تولید ۳۰ هزار تن گوشت قرمز و ۲۳۳ هزار تن شیر شده است.
سجاد مرسلی
سرویس ایران جوان آنلاین: مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام اینکه تشکیل زنجیره تولید و فروش گوشت قرمز علاوه بر راه‌اندازی ۶۰ هزار طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور منجر به ایجاد ۱۸۰ هزار فرصت شغلی در حوزه پرورش دام سبک و سنگین و شتر در مناطق محروم و روستایی کشور، باعث تولید ۳۰ هزار تن گوشت قرمز و ۲۳۳ هزار تن شیر شده است، گفت: در مجموع ۶۰ درصد طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور بنیاد برکت مربوط به رسته پرورش دام سبک و سنگین می‌شود. امیرحسین مدنی درباره برنامه‌های بنیاد برکت برای سال ۱۴۰۰ در این حوزه توضیح داد: راه‌اندازی بیش از ۴۰ هزار طرح اشتغالزایی در حوزه پرورش دام سبک و سنگین برای امسال هدفگذاری شده است که ایجاد ۱۲۰ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را به دنبال خواهد داشت.

مدنی تأکید کرد: پیش‌بینی می‌کنیم راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغالزایی در سال جدید، تولید ۳۵ تا ۴۰ هزار تن گوشت قرمز را نیز در پی داشته باشد. وی گفت: بنیاد سال ۹۹ نیز اقدام به ایجاد ۳۷ هزار طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور در زمینه دامداری سبک و سنگین کرد که علاوه بر فراهم آوردن فرصت‌های کسب و کار برای نزدیک به ۱۱۱ هزار متقاضی، باعث تولید ۱۹ هزار تن گوشت قرمز و ۱۶۳ هزار تن شیر شد. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، تأمین دام و نهاده‌های دامی، آموزش، پرواربندی، مشاوره و خدمات فنی، کشتار، بسته‌بندی، توزیع و فروش اجزای زنجیره تولید و فروش گوشت قرمز را تشکیل می‌دهد که توسط این بنیاد تشکیل و تکمیل می‌شود.

مدنی اظهار داشت: فرآیند طرح تشکیل زنجیره تولید و فروش گوشت قرمز با حضور تسهیلگران در مناطق روستایی آغاز می‌شود و با شناسایی و اهلیت‌سنجی افرادی که توانایی پرواربندی را دارند، ادامه پیدا می‌کند. افراد داوطلب باید دارای اصطبل روستایی، مهارت پرورش دام و علاقه‌مند به این حوزه باشند.

وی افزود: افراد واجد شرایط پس از معرفی به بانک جهت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه، معرفی به پشتیبان تأمین گوساله و خوراک برای تحویل دام و خوراک و معرفی به مشاور علمی پروژه جهت آموزش علمی با سرفصل‌های تغذیه، بهداشت، پرورش و جایگاه، به‌عنوان کارآفرین حوزه دامپروری آغاز به‌کار می‌کنند.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به طرح پرواربندی اجرا شده در استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: بنیاد با عنایت به پتانسیل‌های پرورش دام در این استان از جمله وجود مردمانی دامدار و ماهر در پرواربندی، اصطبل‌های ر‌ها شده در منازل روستایی و همسایگی با حوزه هند جهت تأمین گوساله آماده پروار، تصمیم گرفت با مشارکت بخش خصوصی طرح پرواربندی دام سنگین را با کنار هم قرار دادن پتانسیل‌های موجود و بهره‌گیری از پشتیبان تأمین‌کننده خوراک، تأمین گوساله و پشتیبان علمی اجرا کند. مدنی خاطر نشان کرد: اجرای این طرح از سال گذشته در مناطق محروم و روستایی استان سیستان و بلوچستان آغاز شده و همچنان ادامه دارد. وی یادآور شد: بنیاد برکت تا به امروز ۱۱۰ هزار طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور را در ۷ هزار و ۵۷۵ روستا و ۲۷۸ شهرستان در مناطق محروم سراسر کشور به بهره‌برداری رسانده که باعث ایجاد ۳۳۰ هزار شغل خرد و خانگی شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت در پایان تأکید کرد: بنیاد با توجه به منویات رهبرمعظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام و با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی، اقدام به راه‌اندازی نهضت اشتغال‌آفرینی در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور کرده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار