ایجاد ۱۵ هزار شغل جدید برکت برای کولبران
کد خبر: 1043137
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NMn
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۲
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام امسال ۱۵ هزار شغل جدید برای کولبران راه‌اندازی می‌کند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سید امیرحسین مدنی، مدیر عامل بنیاد برکت از راه‌اندازی ۱۵ هزار شغل برای کولبران استان‌‎های مرزی غربی کشور خبر داد و گفت: امسال نیز همانند سال گذشته ورودی جدی به حوزه اشتغالزایی برای کولبران سه استان مرزی کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی خواهیم داشت و ۱۴ شهرستان این سه استان زیر پوشش فعالیت‌های بنیاد قرار خواهند گرفت.

مدنی افزود: بنیاد برکت در سال گذشته اقدام به ایجاد ۳هزارو۵۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور برای کولبران کرد که ایجاد نزدیک به ۱۱ هزار فرصت شغلی را به دنبال داشت. امسال نیز راه‌اندازی ۵ هزار طرح در دستور کار است که باعث فراهم آمدن فرصت‌های کسب و کار و تأمین اشتغال پایدار برای ۱۵ هزار نفر خواهد شد. وی با اشاره به اشتغالزایی برای کولبران ۱۴ شهرستان در سال جدید اظهار داشت: کولبران شهرستان‌های پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در استان کرمانشاه؛ سردشت، پیرانشهر و اشنویه در آذربایجان غربی و مریوان، سروآباد، بانه، کامیاران، سنندج، دیواندره و سقز در کردستان تحت پوشش فعالیت‌های بنیاد برکت در سال ۱۴۰۰ قرار دارند. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ۳۷ مجری و تسهیلگر بنیاد فرآیند ایجاد اشتغال برای کولبران را در سه استان مرزی کشور برعهده دارند. مدنی تأکید کرد: ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال حجم کل سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای ایجاد ۵ هزار طرح اشتغالزایی برای کولبران سه استان مرزی است. وی خاطر نشان کرد: آبزی‌پروری، مشاغل دانش‌بنیان، پرورش بوقلمون، نوشت‌افزار، محصولات گلخانه‌ای، تولید قارچ و پرورش گیاهان دارویی رسته‌های شغلی اولویت‌دار برای کولبران در سال ۱۴۰۰ هستند. مدیر عامل بنیاد برکت با تأکید بر اینکه زنان کولبر برای ۱۵ هزار شغل جدیدی که در سال ۱۴۰۰ تدارک دیده شده، در اولویت قرار خواهند داشت، خاطر نشان کرد: بنیاد از سال گذشته درصدد شناسایی زنان کولبر برآمده و تا به امروز ۱۱۰ طرح اشتغالزایی خرد و خانگی را برای این زنان راه‌اندازی کرده‌است.

مدنی افزود: سال گذشته ۱۱۰ زن کولبر در روستا‌های هفت شهرستان سروآباد، بانه و کامیاران در استان کردستان و پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرود و روانسر استان کرمانشاه شناسایی شدند و تحت پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی بنیاد برکت قرار گرفتند.

به گفته وی، ۱۱۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور برای این زنان ایجاد ۳۳۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را به دنبال داشته‌است. مدیر عامل بنیاد برکت تأکید کرد: مجریان و تسهیل‌گران بنیاد امسال نیز کولبران را در روستا‌ها و مبادی ورودی استان‌های کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی شناسایی و پس از اهلیت‌سنجی، آموزش و تکمیل فرآیند ثبت‌نام، برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی می‌کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار