تهران باید به سرعت تعطیل شود
کد خبر: 1043094
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NM6
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
هشدار‌ رییس بخش عفونی بیمارستان امام‌خمینی
رییس بخش عفونی بیمارستان امام‌خمینی می‌گوید: «افرادی که امروز بیمار می‌شوند، بیماری در این افراد بسیار شدیدتر است. کرونایی که امروز در سطح کشور می‌چرخد کرونای انگلیسی است و بیماران بسیار بدحال می‌شوند.»
سرویس جامعه جوان آنلاین: دکتر حمید عمادی کوچک، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا و رییس بخش عفونی بیمارستان امام خمینی درباره خطرات موج چهارم کرونا در کشور اظهار داشت: اگر در این دو هفته تدبیر صحیحی صورت نگیرد وضعیتی پیش می‌آید که بیمار پشت در بیمارستان خواهد ماند. وضعیت نسبت به قبل بسیار شدیدتر است. افرادی که امروز بیمار می‌شوند، بیماری در این افراد بسیار شدیدتر است. کرونایی که امروز در سطح کشور می‌چرخد کرونای انگلیسی است و بیماران بسیار بدحال می‌شوند.

متن گفت وگوی شفقنا زندگی با آقای دکتر عمادی را می‌خوانید:

_ موج چهارم کرونا در کشور آغاز شده این وضعیت چقدر خطرناک است و چه توصیه‌هایی می‌توان در این خصوص داشت؟

امروز وضعیت بیمارستان‌ها بسیار ناجور است. تخت‌ها به سرعت پر شده است. اگر این قضیه جمع نشود احتمالاً وضعیت بدتر از قبل خواهد شد.

_ آیا پیشنهاد شما تعطیلی تهران است؟

مجبوریم. باید این کار را بکنیم تا وضعیت از این که هست بدتر نشود.

_ وضعیت مرگ و میر‌ها به چه صورت است؟

آمار‌ها روز به روز بالاتر می‌رود. البته من در سطح بیمارستان امام خمینی که خودم مشغول هستم حرف می‌زنم که بستری‌های ما نسبت به قبل هر روز بالاتر می‌رود. آمار کشوری نیز که تا چند وقت پیش دو رقمی بود بالا رفته است.

_ آمار مبتلایان در این هفته رکورد شکسته و به هفده هزار و خورده‌ای نفر رسیده است.

اگر در این دو هفته تدبیر صحیحی صورت نگیرد وضعیتی پیش می‌آید که بیماران پشت در بیمارستان خواهد ماند. وضعیت نسبت به قبل بسیار شدیدتر است. افرادی که امروز بیمار می‌شوند، بیماری در این افراد بسیار شدیدتر است. کرونایی که امروز در سطح کشور می‌چرخد کرونای انگلیسی است و بیماران بسیار بدحال می‌شوند.

_ وضعیت این بیماران به چه صورت است؟ چه علایم خاصی دارند؟ ریه در این بیماران درگیر می‌شود یا علایم گوارشی دارند؟

علایم همان‌هایی است که قبلاً هم بود، ولی شدیدتر است و بیماران به سرعت بدحال می‌شوند و ظرف سه چهار روز بیماری خود را نشان می‌دهد. درحالیکه قبلاً ظرف یک هفته بیماری شدید می‌شد. مردم نسبت به قبل بیشتر حواس جمع شده‌اند و به سرعت مراجعه می‌کنند. ما این وضعیت را از قبل پیش بینی می‌کردیم. اکثر بیمارانی که امروز به ما مراجعه می‌کنند در روز‌های گذشته در سفر بودند. متاسفانه دولت به طور جدی با سفر‌های نوروزی مقابله نکرد. در حد توصیه و التماس که «خواهش می‌کنم نروید» برخورد کردند، ولی با خواهش که نمی‌شود. امروز کار به مرحله‌ای رسیده است که اگر یک تعطیلی عمومی اعلام نشود وضعیت ما به مراتب بدتر از قبل خواهد شد. ما در آذرماه نیز این تجربه را داشتیم. نباید صبر کرد، باید به سرعت این تصمیم گرفته شود و تعطیلی‌ها را اعلام کنند. به آمار مبتلایان توجه کنید که با چه سرعتی بالا می‌رود. در تعجبم که ما قبلا این وضعیت را پیش بینی کرده بودیم، اما تعلل در اعمال محدودیت‌ها قبل از عید جای سوال است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار