بسیج سازندگی وخیران تنها حامیان گروه‌های جهادی هستند
کد خبر: 1041895
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N2l
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
مسئول گروه جهادی شهید طاهری در گفتگو با «جوان»:
یکی از مشکلات اصلی روستا‌های جنوب استان کرمان و شهرستان منوجان، فقدان سرویس بهداشتی است. در برخی روستا‌ها نیز فقط برای هر هفت خانوار یک سرویس وجود دارد که بسیار اندک است. اکثر منازل مردم در این منطقه کپری است و مردم با محرومیت شدیدی مواجه هستند.
سجاد مرسلی

سرویس ایران جوان آنلاین: بسیاری از مناطق محروم کشور هنوز هم از کمترین امکانات رفاهی برخوردار نیستند. کپرنشینان مناطق جنوب استان کرمان یکی از جمله اقشار کم‌برخوردار جامعه به شمار می‌آیند که در تنگنای سخت معیشتی و محرومیت قرار دارند. به همین خاطر گروه‌های زیادی آماده خدمات‌رسانی به این مناطق شده‌اند. گروه جهادی شهید نادر طاهری شهرستان منوجان در استان کرمان یکی از همین گروه‌هاست که در طول ۱۰ سال خدمت به محرومان، کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشته است. ایوب طاهری، مدیر این گروه جهادی در گفتگو با خبرنگار «جوان» برنامه‌ها و عملکرد گروه خود را تشریح کرد.

گروه جهادی شهید طاهری از چه زمان و چطور فعالیت‌های خود را آغاز کرد؟


این گروه در شهرستان منوجان کرمان در سال ۱۳۹۰ راه‌اندازی شده و کار خود را با تعداد ۱۲ نفر از اعضا آغاز کرد. هم‌اکنون و با گذشت نزدیک به ۱۰ سال از آغاز فعالیت‌های این گروه جهادی تعداد نفرات آن به ۴۳ نفر افزایش پیدا کرده است. اعضای گروه جهادی شهید طاهری را جوانان علاقه‌مند به فعالیت‌های جهادی در نقاط محروم و نیز نوجوانان و جوانان شهرستان منوجان تشکیل داده‌اند.


مدیریت برنامه‌ها و کار‌ها و همچنین جذب جهادگر در دوران کرونایی چطور صورت می‌گیرد؟


با توجه به اینکه تمامی برنامه‌های محوری و فعالیت‌های گروه در فضای مجازی و شبکه‌های مختلف اجتماعی بارگذاری می‌شود، بسیاری از جوانان پرشور انقلابی و جهادی جذب گروه شده و در حال خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان در نقاط مختلف هستند.


تمامی خدمات ما مربوط به مشکلات روز جامعه و مردم است. مثلاً در رابطه با مشکل مردم در حوزه اقتصادی، اعضای گروه به فکر معیشت مردم می‌افتند. همچنین، در حوزه رفع مشکلات آموزشی محرومان نیز به دنبال تهیه و توزیع لوازم‌التحریر و تبلت برای دانش‌آموزان هستیم.


در رابطه با رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی نیازمندان برنامه‌های فراوانی همچون تهیه و توزیع جهیزیه برای زوج‌های محروم و... اجرا کرده‌ایم و همواره در تلاش هستیم تا محرومیت را از تمامی نقاط شهرستان و مناطق محروم حاشیه‌نشین برطرف کنیم.


به توفیق الهی توانسته‌ایم در مدت ۱۰ سال فعالیت خود برنامه‌های فراوانی همچون احداث خانه و مسجد برای نیازمندان، تهیه و توزیع سبد‌های معیشتی، احداث سرویس‌های بهداشتی برای خانه‌های محرومان، ساخت خانه عالم، تهیه و توزیع جهیزیه برای زوج‌های محروم و... را اجرا کنیم.


پیش از شیوع بیماری کرونا که مشکل این بیماری وجود نداشت، روال برنامه‌های گروه جهادی ما عادی بود و به خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی در نقاط مختلف می‌پرداختیم.


عمده مشکلات روستا‌های محروم این منطقه چیست؟


یکی از مشکلات اصلی روستا‌های جنوب استان کرمان و شهرستان منوجان، فقدان سرویس بهداشتی است. در برخی روستا‌ها نیز فقط برای هر هفت خانوار یک سرویس وجود دارد که بسیار اندک است. اکثر منازل مردم در این منطقه کپری است و مردم با محرومیت شدیدی مواجه هستند.


این گروه جهادی در دوران شیوع بیماری کرونا برنامه خاصی داشت؟


با آغاز شیوع بیماری کرونا در کشور، برنامه‌های گروه جهادی ما نیز رنگ و بوی دیگری به خود گرفت و به‌رغم اجرای برنامه‌های گذشته خود در حوزه محرومیت‌‎زدایی، نسبت به تولید و توزیع ماسک، مواد ضدعفونی کننده سطوح و همچنین، حمایت مالی از آسیب‌دیدگان بیماری کرونا اقدام کردیم.


آیا در مسیر کار‌ها و انجام مأموریت‌های‌تان حمایت هم می‌شوید؟


مسئولان بی‌مهری زیادی به ما و مردم می‌کنند. در شهرستان منوجان فقط بسیج سازندگی و خیران هستند که از فعالیت‌های جهادگران حمایت کرده و با آن‌ها همکاری می‌کنند. هیچ اداره و مسئول دیگری با گروه‌های جهادی همکاری نمی‌کند. ما این آمادگی را داریم که هر نوع فعالیتی را برای رفع محرومیت از محرومان و نیازمندان انجام دهیم و نوکری مردم را برعهده گیریم. در خارج از شهرستان نیز فقط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است که با ما همکاری می‌کند و از برنامه‌های جهادی این گروه یا دیگر گروه‌های جهادی استان حمایت لازم را انجام می‌دهد که جای تقدیر و تشکر فراوان از ایشان وجود دارد. از مسئولان انتظار داریم که اگر نمی‌توانند یا وقت لازم برای خدمت‌رسانی به این مردم محروم و مظلوم را ندارند، حداقل اعتبار یا وسایل مورد نیاز را در اختیار گرو‌های جهادی قرار دهند تا این گروه‌ها بتوانند این خدمت بی‌منت را صادقانه انجام دهند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار