افتتاح ۱۰۰ مدرسه ضد زلزله و ۳۵۰ مرکز فرهنگی در مناطق محروم کشور
کد خبر: 1041093
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mpp
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۱
۱۰۰ باب مدرسه سبز و ضد زلزله برکت و ۳۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی جدید توسط ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق محروم ۲۴ استان کشور افتتاح شد.
سجاد مرسلی

سرویس ایران جوان آنلاین: در مراسمی با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان نوسازی مدارس، مدیران عامل بنیاد‌های برکت، احسان و تدبیر در محل نمایشگاه دائمی دستاورد‌های ستاد اجرایی فرمان امام در باغ لارک تهران، آیین افتتاح ۴۵۰ مدرسه، مسجد و مرکز فرهنگی برگزار و تفاهمنامه ساخت هزار مدرسه جدید روستایی با اولویت جایگزینی مدارس کانکسی برگزار شد. ابتدای این مراسم مهمانان از یک باب مدرسه برکت که به‌صورت نمادین و در عرض چهار روز در محوطه نمایشگاه دستاورد‌های ستاد اجرایی فرمان امام بنا شده بود، بازدید کردند و سه اصله نهال نیز توسط رئیس دفتر مقام معظم رهبری، رئیس ستاد اجرایی و وزیر آموزش و پرورش غرس شد. محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم با ارائه گزارشی از عملکرد یک‌ساله ستاد گفت: اولویت اول ما در ستاد ایجاد شغل و مقابله با بیکاری در کشور است و عمده فعالیت‌های زیرمجموعه‌های ستاد بر اجرای طرح‌های اشتغالزایی و احیای کارخانه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل متمرکز است. وی افزود: برای سال ۹۹ ایجاد ۳۰۰ هزار شغل را در سراسر کشور پیش‌بینی کرده بودیم که تا پایان امسال که به نام جهش تولید هم نامگذاری شده است این رقم به بیش از ۳۰۰ هزار شغل خواهد رسید. برای سال ۱۴۰۰ نیز ایجاد ۴۰۰ هزار شغل در مناطق محروم کشور را در دستور کار داریم. مخبر با اشاره به حمایت ستاد از طرح‌ها و ایده‌های دانش‌بنیان به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های ستاد افزود: در حال حاضر ۵۰ درصد سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ریسک‌پذیر دانش‌بنیان کشور توسط ستاد اجرایی انجام می‌شود که ثمره و نتیجه این سرمایه‌گذاری را هم درکرونا به چشم خود دیدیم و هرچیزی را که غربی‌ها تحریم کردند و ندادند، توسط همین جوانان نخبه ساختیم، از ماسک و ونتیلاتور و دستگاه اکسیژن‌ساز بگیرید تا واکسن و رمدسیویر و تست‌های فوری کرونا.
به گفته این مسئول، تمام طرح‌های ستاد اجرایی فرمان امام با همکاری و توانمندسازی خود مردم انجام می‌شود و برکت کار ما هم در همین مشارکت و به میدان آوردن توان عظیم مردمی است. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درخصوص آخرین خبر‌ها از مراحل تست انسانی «نخستین واکسن ایرانی کرونا» نیز گفت: با توجه به تأیید موفقیت «واکسن کوو ایران برکت» در فاز اول مطالعات بالینی، فاز دوم و سوم تست انسانی نخستین واکسن ایرانی کرونا را با مجوز و موافقت وزارت بهداشت، به‌طور همزمان در روز ۲۳ یا ۲۴ اسفند آغاز خواهیم کرد. وی با اشاره به ایجاد آمادگی برای تولید انبوه واکسن در ستاد اجرایی پس از تأیید نهایی آن توسط وزارت بهداشت اعلام کرد: بزرگ‌ترین کارخانه تولید واکسن در منطقه را امسال راه‌اندازی خواهیم کرد و تا نیمه خرداد ۱۴۰۰ تولید انبوه واکسن کوو ایران برکت را انجام خواهیم داد و این واکسن را برای واکسیناسیون عمومی به دست مردم کشورمان خواهیم رساند. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اشاره‌ای هم به آغاز اجرای طرح ملی «جهش تولید دیمزار» کرد و افزود: در این طرح ظرف پنج سال، ۶۶۰ هزار هکتار زمین را به دیمزار تبدیل می‌کنیم که با توجه به اینکه اغلب این زمین‌ها در مناطق محروم کشور قرار دارند، موجب رونق و آبادانی و اشتغالزایی در این مناطق و صرفه‌جویی و جلوگیری از خروج مقدار قابل توجهی ارز از کشور خواهد شد. در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در سخنانی گفت: کار‌های عظیمی در ستاد اجرایی فرمان امام انجام شده است و برای من شنیدن گزارش دکتر مخبر از خدمات گسترده دراین سال‌ها حقیقتاً افتخارآمیز و خوشحال کننده بود. وی افزود: واکسن ایرانی کرونا قابل مقایسه با بسیاری از واکسن‌های خارجی نیست، دانشمندان ما تحت سنگین‌ترین تحریم‌ها موفق به ساخت واکسنی شدند که تاکنون امن بودن آن توسط ناظران بهداشت و درمان تأیید شده است و ان‌شاءالله به زودی با تولید گسترده، مردم را از این بیماری منحوس نجات خواهد داد. محمدی گلپایگانی با اشاره به کارآمدی نظام در سال‌های پس از انقلاب و خدمات ستاد به عنوان نمونه‌ای از این موفقیت‌ها گفت: رهبر انقلاب یک روز در جایی گفتند آرزوی من این است که بتوانیم روزی در مناطق محروم کشور هزار مدرسه بسازیم، امروز در این جلسه از تفاهمنامه ساخت ۳ هزار مدرسه می‌شنویم، از ساخت ۳۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی، از ایجاد ۳۰۰ هزار شغل در عرض یک‌سال، این رقم‌ها و خدمات، افتخار بزرگی برای کشور و نظام هستند و خدا را از این بابت شاکریم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار