اشتغال پایدار نیاز جامعه امروز است
کد خبر: 1040724
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mjs
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶
نماینده ولی فقیه در لرستان:
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی به وجود محرومیت و فاصله طبقاتی اشاره کرد و گفت: برای برون رفت از این مشکلات باید به دنبال اشتغال پایدار باشیم.

به گزارش جوان از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، عصر امروز در دیدار مدیرکل و معاونین کمیته امداد لرستان به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری که در دفتر امام جمعه خرم‌آباد برگزار شد، با تبریک هفته احسان و نیکوکاری و سالروز تدسیس کمیته امداد امام خمینی، گفت: در باب انفاق و کمک به محرومین ده ها آیه نازل شده است و مبحث انفاق، خمس، زکات، صدقات در قرآن، روایات و در سیره عملی معصومین(ع) وجود داشته است و حضرت امام علی (ع) به عنوان انفاق کننده بر قله انفاق ایستاده و انفاق نشانه ایمان است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) یک رزق معنوی است که گسترانیده شده و این سفره معنوی که امام راحل گسترانید و با تدابیر مقام معظم رهبری ادامه پیدا می کند، حاصل سختی ها و دشواری های انبوه و متراکم نسلی است که پشت سر گذاشته و از حالت تدافعی بیرون آمده و در مرحله تهاجمی بر نظام سلطه پیروز شده‌اند.

وی با بیان اینکه ما در انقلاب اسلامی با یاری خدا پیروزی و تحقق وعده الهی را مشاهده کردیم و این به شرطی ادامه خواهد داشت که کمک های مؤمنانه ادامه داشته باشد، گفت: در شرایط شیوع ویروس کرونا همه پای کار بودند و با احسان و نیکوکاری شاهد از خودگذشتگی بودیم به موفقیت دست پیدا کردیم که شرط آن جریان سازی یک نظام فرهنگی سالم است که آرمان ها انقلاب، عدالت اجتماعی، صداقت، نیکوکاری حاکم شود.

نزدیک شدن به آرمان های انقلاب در گام دوم مورد توجه قرار گیرد

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی خاطرنشان کرد: در گام دوم انقلاب باید از رذیلت ها فاصله بگیریم و به آرمان های انقلاب نزدیک تر شویم و جریان سازی فرهنگی و دینی سالم راه نجات و رستگاری است.

وی با اشاره به اینکه کشورهای پیشرفته در تکنولوژی، گرفتار رذیلت هستند هرچند که شهرهای آنان بروز شده اما شرم مان می‌آید مثال بزنیم، ادامه داد: جریان سازی فرهنگی و دینی سالم در آن کشورها شکل نگرفته و ما باید در قالب ارایه خدمات به جریان سازی فرهنگی و دینی سالم را در نظر بگیریم.

امام جمعه خرم آباد اظهار کرد: وقتی شاهد محرومیت در جامعه هستیم باید با کمیت و کیفیت به دنبال ریشه کنی آن محرومیت باشیم، باید به دنبال شغل پایدار باشیم تا به دنبال آن شرایط ازدواج و فرزندآوری برای جوانان فراهم شود.

وی ادامه داد: اقدامات ارزشمندی در کمیته امداد امام خمینی ره صورت گرفته و باید در سال جدید این اقدامات بیشتر شود تا درصد نرخ بیکاری کاهش یابد و خانواده ها، بی نیاز از دریافت کمک های کمیته امداد شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه ظرفیت های استان در بخش های مختلف شناسایی شده است، اظهار کرد: امیدواریم از این ظرفیت ها برای آینده روشنی با تکیه بر جریان سازی سالم فرهنگی در استان لرستان استفاده کنیم.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار