۱۴ بانک بدحساب از روند پرداخت جرائم رانندگی حذف شدند
کد خبر: 1032837
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kgf
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از حذف ۱۴‌بانک بدحساب از فرآیند پرداخت جرایم رانندگی خبر داد. این بانک‌های متخلف پول جرایم رانندگی را در حساب خود نگه‌می‌داشتند و با تأخیر بسیار به خزانه واریز می‌کردند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: مرداد ماه امسال بود که سردار هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا به بانک‌های بدحساب در مورد جرایم رانندگی هشدار داد و گفت اگر این بانک‌ها به هشدار پلیس توجه نکنند دسترسی‌شان به سیستم پرداخت جریمه قطع خواهد شد. وی گفت که این بانک‌ها پول جرایم رانندگی را تا ۳۶ ساعت در حساب خود نگهداری کرده و سپس به خزانه واریز می‌کنند که این یک تخلف است؛ چراکه باید طی مدت ۱۰ دقیقه مبلغ به خزانه واریز شود. با گذشت بیش از چهار ماه از هشدار پلیس، رئیس پلیس راهور ناجا از حذف ۱۴‌بانک از روند دریافت جرایم رانندگی خبر داد و گفت: متأسفانه در مواردی شاهد آن بودیم که مردم در پرداخت جریمه‌های رانندگی خود دچار دوبار پرداختی می‌شدند. یعنی یک بار پول را پرداخت می‌کردند و برای دریافت خدماتی مثل نقل و انتقال و... به مراکز پلیس مراجعه می‌کردند، اما در آنجا مشاهده می‌کردند که هنوز جریمه‌شان پا برجاست و در سیستم گزارش اعمال وصول نیامده است؛ لذا برخی از این رانندگان برای آنکه کارشان راه بیفتد و دوباره به مراکز مراجعه نکنند، بار دیگر اقدام به پرداخت جریمه کرده و اصطلاحاً دوبار پرداختی انجام می‌شد.

وی با بیان اینکه پلیس راهور تأکید کرده بود که در تمامی موارد دوبار پرداختی به محض وصول در خزانه می‌توانند مبلغ اضافی خود را پس بگیرند، گفت: در عین حال این موضوع را نیز بررسی کرده و متوجه شدیم که متأسفانه یکسری از بانک‌ها در شرایطی که باید به شکل برخط و آنلاین مبالغ جریمه را در خزانه واریز کنند، این کار را نکرده و از هشت ساعت تا ۳۶ ساعت این مبالغ را در حساب خود نگهداری کرده‌اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه در مرحله اول به تمامی این بانک‌ها هشدار دادیم که این مسئله را حل کنند، گفت: در ادامه نیز با بررسی دوباره مشخص شد که ۱۴‌بانک همچنان روند و رویه خود را اصلاح نکرده و پول مردم را در حساب خود نگهداری می‌کنند و همین موضوع مردم را دچار مشکل کرده‌است؛ لذا این ۱۴‌بانک را از روند دریافت جرایم رانندگی حذف کردیم و در حال حاضر پرداخت جرایم از طریق ۹‌بانک در حال انجام است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار