جهادگرانی که لیدر گروه‌های جهادی دیگر شدند
کد خبر: 1024142
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IQQ
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
گفتگو با مسئول قرارگاه جهادی شهید زارعی بیرجند
در ابتدای شکل‌گیری قریب به ۵۰ تا ۱۰۰ نفر از جوانان دغدغه‌مند جهادگر به‌صورت ثابت و متغیر در فعالیت‌های میدانی حضور داشتند که پس از مدتی از میان همین افراد عده‌ای از جهادگران به‌عنوان لیدر، گروه‌های جهادی دیگری را شکل دادند که اکنون نیز فعالیت‌های جهادی مشترک ادامه دارد، تصمیم و نگاه ما بر این بود که فعالیت‌های جهادی، محوری، همدل و یک‌صدا باشند تا دامنه وسیع‌تری را پوشش دهند.

سرویس جامعه جوان آنلاین: وقتی نیاز به کمک باشد، در همه استان‌های کشور این گروه‌های جهادی هستند که سریعاً پای کار آمده و بدون هیچ حرف و حدیث و توقعی کار‌ها را شروع می‌کنند؛ مثل قرارگاه جهادی «شهید حسن زارعی» در بیرجند خراسان جنوبی. یکی از گروه‌های مردمی که توسط جمعی از جوانان طلبه و دانشجو و البته دانش‌آموز از روز‌های اول شیوع کرونا شکل گرفت و خدمات‌رسانی به شهروندان را آغاز کرد. مسئولیت این گروه جوان و مردمی که در قالب قرارگاه جهادی به ارائه خدمت می‌پردازد با طلبه جهادگر امین رحیم‌آبادی است که در گفت‌وگویی کوتاه با فعالیت‌ها و عملکرد آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

مسئول قرارگاه جهادی شهید زارعی در مورد اهداف تشکیل و شروع به کار مجموعه قرارگاه جهادی «شهید حسن زارعی» می‌گوید: از روز‌های اول شیوع کرونا در اسفند ۹۸ با محوریت و پشتوانه مجموعه مسجد امام هادی (ع) محله جماران، هیئت انصارالشهدا و پایگاه مقاومت بسیج جماران و با همراهی و همیاری تعداد دیگری از مجموعه‌های دغدغه‌مند شکل گرفت. در آن مقطع قرارگاه جهادی شهید زارعی با نگاه ویژه به بحث رسانه‌ای فعالیت‌های جهادگران و البته انسجام‌بخشی به فعالیت‌های جهادی میدانی، با هماهنگی و نظارت سازمان بسیج سازندگی استان خراسان‌جنوبی تشکیل شد. با توجه به اینکه در شرایط خاص کرونایی فعالیت مجموعه آغاز شد، تمرکز فعالیت‌ها در عرصه پیشگیری و مقابله با کرونا قرار گرفت، بنابراین در همین راستا در اولین گام به تولیدات رسانه‌ای مستمر و البته الگوسازی و تقویت فعالیت‌های رسانه‌ای سایر گروه‌های جهادی همیار پرداختیم.


امین رحیم‌آبادی ادامه می‌دهد: در ابتدای شکل‌گیری قریب به ۵۰ تا ۱۰۰ نفر از جوانان دغدغه‌مند جهادگر به‌صورت ثابت و متغیر در فعالیت‌های میدانی حضور داشتند که پس از مدتی از میان همین افراد عده‌ای از جهادگران به‌عنوان لیدر، گروه‌های جهادی دیگری را شکل دادند که اکنون نیز فعالیت‌های جهادی مشترک ادامه دارد، تصمیم و نگاه ما بر این بود که فعالیت‌های جهادی، محوری، همدل و یک‌صدا باشند تا دامنه وسیع‌تری را پوشش دهند.


این جهادگر تصریح می‌کند: از روز‌های ابتدایی شیوع کرونا که هنوز احتمال انتقال آلودگی در جایگاه‌های سوخت وجود داشت و ضرورت رعایت پروتکل‌ها برای مردم خیلی مورد توجه نبود، تیم‌های جهادگر این قرارگاه مستمراً در جایگاه‌های سوخت جنوب شهر بیرجند عملیات سوخت‌گیری را برای مردم انجام می‌دادند تا به قطع زنجیره انتقال ویروس کمک کرده باشند. علاوه بر این در ایام نیمه شعبان سال جاری نیز با همکاری سازمان بهشت متقین شهرداری بیرجند، با خانواده‌هایی که در یک سال گذشته عزیزی را از دست داده بودند ارتباط گرفتیم تا با توجه به ممنوعیت توزیع نذور در آرامستان‌ها در مناسبت رسم دیرینه خراسانی‌ها به نام روز برات، نذور آنان را جمع‌آوری کنیم که به لطف الهی اتفاق مبارکی شکل گرفت و طی پویش بسته‌های بهشتی، حدود ۴۰۰ میلیون ریال کمک‌های مردمی در قالب ۲۵۳ بسته معیشتی تهیه و بین محرومان و نیازمندان شناسایی شده از اتباع خارجی و همچنین اصناف آسیب‌دیده از کرونا در شهر بیرجند توزیع شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار