عرضه انسولین با کارت ملی، به زودی
کد خبر: 1023981
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004INp
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
کمبود مقطعی انسولین قلمی به دلیل تحریم
معاون وزیر بهداشت گفت: کمبود‌های مقطعی تنها در مورد انسولین قلمی بوده و دلیل آن مشکلات ناشی از تأمین ارز و انتقال آن به شرکت‌های خارجی طرف قرارداد به‌دلیل تحریم‌های ضد انسانی دشمنان ملت ایران است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمدرضا شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: روز گذشته دو محموله از انواع انسولین قلمی از گمرک ترخیص شده‌است و در هفته جاری به نسبت آمار بیماران سراسر کشور بین داروخانه‌های منتخب توزیع می‌شود. همچنین محموله‌های بعدی این دارو در فواصل زمانی وارد کشور خواهد شد.

وی دلیل عرضه انسولین قلمی را به صورت سهمیه‌ای مدیریت بهینه توزیع این دارو عنوان کرد و افزود: بیماران می‌توانند با مراجعه به داروخانه‌های منتخب انسولین خود را تهیه کنند. معاون وزیر با بیان اینکه انسولین قلمی یکی از ارزبرترین دارو‌های وارداتی کشور است، گفت: کمبود‌های مقطعی تنها در مورد انسولین قلمی بوده و دلیل آن مشکلات ناشی از تأمین ارز و انتقال آن به شرکت‌های خارجی طرف قرارداد به‌دلیل تحریم‌های ضد انسانی دشمنان ملت ایران است.

معاون وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: تحریم، واردات برخی از دارو‌ها و تجهیزات پزشکی را با مشکلات عدیده مواجه کرده‌است و در مقاطعی واردات انسولین با وقفه صورت می‌گیرد، به بیماران توصیه می‌کنیم با مشورت پزشک خود به‌جای قلم از ویال انسولین رگولار و NPH که هیچ تفاوتی با انسولین پن (قلمی) ندارد و به وفور در بازار یافت می‌شود، استفاده کنند. وی عنوان کرد: با توجه به تفاوت فاحش قیمت این دارو در داخل نسبت به سایر کشور‌های منطقه، در آینده نزدیک این دارو براساس کد ملی بیماران توزیع خواهد شد تا دیگر نگرانی از بابت تهیه آن احساس نکنند، همچنین انواع قلم‌های این دارو تاپایان سال آینده در داخل تولید و نیاز کشور برطرف خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار