همه موجودات را فدای مدلینگ می‌کنیم!
کد خبر: 1023171
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IAl
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۰
نابودی همه چیز در راه تمایلات فانتزی بشر امروز
افرادی نیز طرفدار پر و پا قرص لباس‌های دوخته شده با پوست حیوانات هستند. آن‌ها ترجیح می‌دهند حیوان بیچاره کشته و پوستش کنده شود تا لباسی به خیال‌شان خاص و ویژه داشته باشند. در صورتی که در حقیقت این افراد با پوشیدن اینگونه لباس‌ها می‌خواهند مرکز توجه باشند و درجه اعتماد به نفس‌شان از صفر به صد برسد.
نادیا اسماعیلی

سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: در کشور‌های مختلف شرکت‌هایی ایجاد شده است که به کار ساخت و معرفی پوشاک مد و مرسوم روز مشغول هستند. نکته مهم در این میان تأثیر صنعت مد بر محیط است. صنعت مد بر پایه تولید پوشاک و لباس‌های خاص و زیباست. تولید این البسه نیازمند پارچه‌های مرغوب و با کیفیت است و از آنجا که ۴۰ درصد اکثر پارچه‌ها را پنبه تشکیل می‌دهد، در نتیجه باید باغ پنبه‌ها را وسعت داد. پنبه از گیاهانی است که برای رشد نیاز به مقدار زیادی آب و حشره‌کش دارد. به طور کل به دلیل تقاضای بالای دوستداران زیبایی، ۳ درصد از کره زمین به کاشت و برداشت پنبه اختصاص داده شده است.


امروزه به دلیل ایجاد گسترده شرکت‌های مد، نیاز و تقاضای دوستداران آن و همچنین طرفداران تولید این قبیل پوشاک بسیار بالا رفته است. این شرکت‌ها برای رقابت با رقبای تجاری خود تولید را بالا برده‌اند تا به صورت هفتگی تغییرات جدید را لحاظ کنند و به قیمت پایین هم به فروش برسانند تا مبادا طرفداران خود را از دست دهند. همین امر سبب تولید حجم وسیعی از البسه بی‌کیفیت و کم دوام شده است. آن‌ها برای تولید این پوشاک بیشتر از جنس پلاستیک به جای نخ، ابریشم و... استفاده می‌کنند و آن هم پس از مدت کوتاهی کیفیت خود را از دست می‌دهد و دور ریخته می‌شود. این پلاستیک به کار رفته قابل تجزیه نیست و خسارت‌های جبران ناپذیری به محیط و خانه‌مان یعنی زمین زده است. افرادی که طرفدار این سبک از خرید هستند و به قول معروف هر هفته مد و لباس‌شان را به روز می‌کنند، بدانند به صورت غیرمستقیم در حال آسیب به زمین خود هستند.


افرادی نیز طرفدار پر و پا قرص لباس‌های دوخته شده با پوست حیوانات هستند. آن‌ها ترجیح می‌دهند حیوان بیچاره کشته و پوستش کنده شود تا لباسی به خیال‌شان خاص و ویژه داشته باشند. در صورتی که در حقیقت این افراد با پوشیدن اینگونه لباس‌ها می‌خواهند مرکز توجه باشند و درجه اعتماد به نفس‌شان از صفر به صد برسد. لباس‌ها و کیف و کفش‌هایی با پوست مار، سوسمار، ببر، پلنگ، پر پرندگان مختلف، دم روباه و... هرچه حیوان کمیاب‌تر، ارزش و بهای جنس بیشتر و فرد نیز خاص‌تر. این امر موجب کشتن حیوانات در حال انقراض بی‌شماری می‌گردد و این مد و شیک‌پوشی به قیمت انقراض آن‌ها تمام می‌شود.


اخیراً حتی شاهد لباس‌ها و کیف و کفش‌هایی با جریان الکتریکی نیز بوده‌ایم. لباس‌هایی که در تاریکی مانند تابلو‌های تبلیغاتی کلی متن و جمله نمایش می‌دهند یا کفش‌هایی که در تاریکی با هر قدم به یک رنگ درمی‌آیند. اما به راستی همه این‌ها زیباست؟ پایان این مد و لباس‌های عجیب و غریب چه زمانی است؟ لباس هر شخص نشانگر شخصیت اوست. نشان دهنده افکار و اندیشه‌اش. جوانان و نوجوانان ما متأسفانه تحت تأثیر رنگ و لعاب ظاهری غربی‌ها قرار گرفته و در حال به فراموشی سپردن فرهنگ غنی و اصیل خود هستند. شاید به همین خاطر همین است که ایران ما در جراحی‌های زیبایی همچون جراحی بینی در بین کشور‌های دیگر رتبه اول جهان را داراست.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار